2024.04.24., szerda  •  György napja
Magabiztosan nyert a Falco

Az első negyedben még a fehérváriak vezettek, a szünet iksz volt, utána Perlék fordítottak, és simán nyertek szerdán este az Aréna Savariában.

A bb1.hu tudósítása szerint Ford középtávolijával kezdődött a találkozó, Kovács betöréssel egyenlített, Ford egy, Tiby két büntetőt dobott be. Somogyi 2+1-e és triplája után Brown vágott be egy hármast és egy tempót, Philmore pedig hibátlanul célzott a vonalról. Brown elsüllyesztett egy újabb hármast, Ford ezt visszadobta, Kovács kettőből egy büntetőt értékesített, az Alba légiósa kettőt (13-16). Barac kosarával zárkózott a Falco, Ford a mezőnyből elsőként elérte a 10 pontot. Vojvoda megkezdte a pontgyártást, Keller passza találta meg üresen Cowellst egy triplára, Takács Milán büntetőire Perl válaszolt. Ford, majd Cowells is bepörkölt egy hármast, ahogy Philmore is, a negyedet Barac kosara zárta. 23-28

Takács ütött oda Perlnek, aki bedobta mindkét kísérletét, Tiby dolgozott szépen a festékben, majd Vojvoda hármasára Cowells válaszolt. Tiby triplájával már 10-3-as futásban volt a Falco és átvette a vezetést, mely Vojvoda hármasa és Perl labdaszerzése és ziccere után egy pontos volt. Philmore csent labdát Pottól, a gyorsindítást zsákolással fejezte be. DeCosey tett fel egy könnyű kosarat, megtette ezt újra Barac kosara után. Cowells egalizált Tiby gólpasszából, Barac maradt üresen egy középtávolira, melyet nem is rontott el, Somogyi két büntetőjével kiegyenlített, Milos Konakov időt kért (42-42). Keller egy büntetőt dobott be, a félidő utolsó két percére Perl kosarával érkeztünk meg. Az év legjobb magyar kosarasának választott játékos három büntetőt is betett a közösbe, Pongó triplájával -2-re jött fel az Alba. A magyar játékos kettesével ismért döntetlen állt az eredményjelzőn és mivel több kosár nem esett, ezzel mentek szünetre a csapatok. 47-47

Keller zsákolással indult a harmadik negyed, Perl passzából, Brown bedobott két büntetőt, amivel harmadikként érte el a hazaiaktól a 10 pontot. Ford gólpasszából DeCosey zsákolt. Keller maradt üresen a triplavonal mögött középen, értékesítette az esélyt, Pot egy támadólepattanó után triplát dobott, Matthias Zollner időt kért (57-49). Perl kosarával a játékmegszakítás után először érte el a különbség a 10 pontot, már 12-2-es futásban voltak a szombathelyiek. Az újabb vendég időkérés után Brown helyezett el két büntetőt a gyűrűbe, majd Tibyt hozta kihagyhatatlan helyzetbe. Takács hármasa zárta lesz a rossz fehérvári sorozatot, Perl és Vojvoda váltot kosarat. Perl robogott végig egy szerzett labdával, Philmore rontott átadása után Tiby szerzett ingyen pontokat, Pongó ziccere után Tiby zsákolt. Az amerikai egy hármast is bevágott, az etapot Perl zsákolása zárta. 76-58

Pongó hármasával kezdődött az utolsó játékrész, Vojvoda közeli dobásával zárkózott az Alba. Perl dobhatott egy büntetőt egy technikai után, majd Cowells talált be kintről. Az Albára újabb technikait fújtak, Somogyi és Cowells váltott triplát. A Falco játékosa a mezőnyből elsőként elérte a 20-at, ahogy a különbség is. Az Albának nem volt esélye visszakapaszkodni a mérkőzésbe, így a Falco simán nyerte a rangadót, és 11-1-re javította mérlegét. 90-77

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Arconic-Alba Fehérvár  90-77 (23-28, 24-19, 29-11, 14-19)
Szombathely, Arena Savaria, Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Farkas Gábor, Kovács Nimród János (Dernei Gábor)
Falco: Pot 3/3, Brown 14/6, Kovács B. 3, Tiby 16/6, Keller 6/3. Cserék: Perl 20, Cowels 20/18, Krivacevic 2, Barac 6, Sövegjártó -, Verasztó -.
Alba Fehérvár: Pongó 10/6, Somogyi 14/9, DeCosey 6, Ford 13/6, Philmore 15/3. Cserék: Vojvoda 12/6, Takács Mi 7/3., Szabó -, Takács Ma. -.