Fájó vereségbe szaladt bele az SZKKA Székesfehérváron

A szombathelyiek végig futottak az eredmény után, ami rengeteget kivett belőlük. A Fehérvár magabiztosan, 35-22 arányban nyerte meg a mérkőzést.

K&H LIGA, 13. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR - HUNGAST-SZKKA 35-22 (13-7)

SZKKA: Tomasevics – Wald 2, Bandelier 2, Gorilszka 3, Pődör R. 2, Agbaba 2, Orbán Csere: Mayer 4, Horváth P. 2, Virág 1, Pődör B. 3, Varga N. 1, Szendrei , Christe (K)

Vezetőedző: Marosán György

Az idei év első bajnoki mérkőzésén az Alba Fehérvár együtteséhez látogatott az SZKKA. Mindkét csapat vereséggel a háta mögött várta a találkozót. A hazaiak a Győrtől szenvedtek nagy arányú vereséget, míg a szombathelyiek az MTK együttesével szemben maradtak alul december 30-án.

Nem indult jól a találkozó a szombathelyiek számára, az Alba Fehérvár egy 4-0-s sorozattal ragadta magához a kezdeményezést és a mérkőzés irányítását. Marosán György időt is kért, amire jó oka volt, hiszen közel nyolc perc elteltével még nem tudott betalálni a vasi alakulat. A szombathelyieknek ráadásul ezt követően emberhátrányban kellett játszaniuk, viszont egy labdaszerzés után ők szereztek gólt, amivel 5-1-re módosult az állás. Az újabb hazai találatra a korábbi válogatott beállós, Mayer Szabina válaszolt villámgyorsan, amivel próbált kapaszkodni az SZKKA. A folytatásban egymás hibáiból próbáltak élni a csapatok, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Több kivédekezett akció után is volt lehetősége a szombathelyieknek a különbség csökkentésére, de az utolsó momentumokba rendre hiba csúszott. A játékrész derekán 8-3-ra az Alba vezetett, Gorilska és Mayer révén azonban közelebb tudott férkőzni az SZKKA és három gólra zárkózott. A fontos pillanatokban azonban még mindig hiányzott a koncentráció vasi oldalon, a hazaiak gyorsan visszaállították az ötgólos különbséget, 10-5 állt az eredményjelzőn. A 25. percben 10-7-nél ismét három gól volt a differencia, Marosán György együttese mindent megtett, hogy a szünetig tovább olvadjon a hazai előny. Gorilska közel is járt hozzá, hogy ez megvalósuljon, a kimaradt lehetőség azonban megbosszulta magát és újabb fehérvári gólt lehetett feljegyezni. A vasiak hét a hat elleni játékra váltottak az utolsó percekre, ezt pedig egy üres kapus góllal használta ki a házigazda, sőt, a félidő végén egy hétméteresnek köszönhetően kialakult az addigi legnagyobb különbség, 13-7-es állással fordultak a csapatok.

A folytatásban állandósulni látszott a differencia, a szombathelyi találatokra villámgyorsan érkezett a hazai válasz. 21-12-nél azonban már kilenc gól volt a két csapat között, egyre inkább elkezdett kinyílni az a bizonyos olló. A fehérváriak rendre megtalálták a réseket, valamint a távolságot támadásban, ennek pedig az lett az eredménye, hogy 23-13 lett az eredményjelzőn, először volt tíz gól a két csapat között. Az SZKKA láthatóan megtört, a különbség pedig egyre csak nőtt. Ami szombathelyi oldalon nem sikerült, az fehérvárin igen, a 47. percben 28-14 állt az eredményjelzőn. A Tomasevicet váltó Christe Dalma bemutatott néhány szép védést, de innen már nem tudtak visszajönni a meccsbe a vasiaknak. Az Alba végül tizenhárom góllal, 35-22-re nyerte meg a találkozót.

Marosán György együttese öt nap múlva, január 13-án az FTC otthonába látogat.

Fotó: Csonka András