Érvényesült a papírforma, vereséget szenvedett Győrben az SZKKA

A szombathelyiek becsülettel helytálltak, de kijött a két csapat közti különbség.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA, 5. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC – HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 44-25 (26-13)

SZKKA: Tomasevics – Csire 2, Stosics 1, Pődör R. 6, Horilszka 7, Virág 1, Kadlicsek Csere: Christe (K), Prkacin 5, Pődör B., Szendrei 1, Biró, Szmolek, Lubjanaja 1, Forgács 1

Vezetőedző: Marosán György

Egy kisebb szünetet követően az ötszörös BL-győztes, világklasszisok sorát felvonultató Győri Audi ETO KC otthonába látogatott az SZKKA. A remek formában lévő Rába-partiak számítottak a mérkőzés esélyesének, a szombathelyiek viszont szerették volna élvezni a mérkőzést és felszabadultan, görcsösség nélkül játszani.

A klubhonlap beszámolója szerint három gyors góllal kezdte a meccset az ETO, majd Pődör Rebeka lőtt nagy gólt a hazai kapuba. A vendégek nehezen találták a győriek kemény védekezésének ellenszerét, 5-1-es állásnál időt is kért Marosán György. Más tempóban kézilabdázott és könyörtelenül kihasználta a hibákat a világsztárokkal teletűzdelt Győr, amely a 10. percben 10-4-re vezetett már. A következő percekben Pődör Rebeka góljaival csökkentette a különbséget a szombathelyi alakulat, ezekre viszont azonnal válaszolt az ETO,16-9 állt az eredményjelzőn. A 21. percre alakult ki a 10 gólos differencia, majd a félidő hajrájában Marosán György több fiatalnak is lehetőséget adott, akik így belekóstolhattak a világszínvonalú kézilabdába, valamint bemutatkozott a friss szerzemény, Jekatyerina Lubjanaja is. A szünetben 13 góllal vezetett az ETO.

A fordulás után sem változott a játék képe. Hajtottak, küzdöttek a vasiak, de az ETO más dimenzióban, helyenként látványosan játszott, főleg támadásban. A folytatásban ennek ellenére is próbálták tartani a lépést a vendégek, Csire talált be kétszer, Christe pedig hétméterest hárított, 33-17 volt ekkor az állás. A második félidőnek voltak olyan periódusai, szakaszai, amikor kifejezetten bátran, szép dolgokat bemutatva kézilabdázott az SZKKA, de a hazaiak nagyarányú győzelme ennek ellenére sem forgott veszélyben. A Győr végül 44-25-re nyerte meg a találkozót, amely jól szolgálta a felkészülést a szombathelyiekre váró rendkívül fontos mérkőzések előtt, nem mellesleg pedig az ifjú játékosok is ízelítőt kaptak a világ egyik, ha nem a legjobb, leggyorsabb kézilabdájából.

Fotó: Vágvölgyi Bálint/SZKKA