
Éremeső vasárnap Koppenhágában
A nap egyetlen magyar sprint aranyérmét a vegyes párosok 200 méteres döntőjében Lucz Anna és Csizmadia Kolos szerezték, akik magabiztos versenyzéssel értek elsőként a célba.
A szám friss olimpiai ezüstérmeseként, és a nagy esélyes új-zélandi Lisa Carrington távollétében Csipes Tamara favoritként várhatta a K–1 500 méter döntőjét.
A férfi kenupárosok 500 méteres versenyében – amely immár olimpiai szám – az évek óta együtt készülő Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kettős a többi magyar egységgel ellentétben jól indította meg a hajóját az elején.
A 250-es ellenőrző pontnál a harmadik helyen voltak az olaszok és az oroszok mögött, majd nagyszerűen finiseltek, megelőzték a fáradó oroszokat, s bár az éllovast nem tudták beérni, megismételték két évvel ezelőtti, szegedi teljesítményüket, s ismét ezüstérmet szereztek.
Szintén második helyen végzett a férfi kettesek 500 méteres versenyszámában az idei vb-n három számot is vállaló, egyesben olimpiai, világ- és Európa-bajnok Kopasz Bálint győri klubtársával, Erdőssy Csabával.
A vb-n most debütáló női kenunégyes 500 méteres fináléjában magyar részről Balla Virág, Takács Kincső, Gönczöl Laura és Opavszky Réka ült hajóba. Az egység végül harmadikként ért célba.
A Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Gazsó Alida Dóra alkotta női kajaknégyes az 500 méteres döntőjében a rajt után jelentős hátrányba került a Tokióban második fehéroroszokkal szemben, akik szinte kilőttek a rajtnál.
A délelőtti programot a vegyes párosok 200 méteres versenyei zárták. A kenusoknál Korisánszky Dávid és Takács Kincső remekül teljesítve harmadikként ért be az oroszok és a lengyelek mögött.
Délután a kenusok 5000 méteres döntőit rendezték, ahol folytatódott a kitűnő magyar szereplés: a nőknél Kisbán Zsófia ezüst-, a férfiaknál Adolf Balázs aranyérmet nyert ezen a távon.
Forrás: MTI
Fotó: A kajak-kenu világbajnokság kajak egyesek férfi 5000 méteres versenye döntőjének rajtja, köztük Noé Bálint a koppenhágai Bagsvaerd-tavi versenypályán 2021. szeptember 19-én. MTI/Szigetváry Zsolt

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.