2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Elrajtolt a megyei I. oszályú bajnokság, íme a szombati játéknap történései

Szombaton kezdetét vette a megyei I. osztály pontvadászata. Három mérkőzést rendeztek a tegnapi napon, a Kőszeg, valamint a Bük hazai pályán tudott nyerni a nyitófordulóban, míg a CVSE-Rum rangadón a vendégek örülhettek a három pontnak.

KőszegiLóránt FC – Csepregi Sportegyesület 3-1 (1-1)   300 néző, vezette: Horváth P.

Kőszeg: BÁN – Csák (Réti Marcell 88.), Gugcsó, Fehér, Keresztes (Rómer 75.) – Bozóki (Réti Milán 80.), Riegler (Kelemen 91.) – PRÁN A., Fehér, PRÁN D. – SZOLYÁK

Vezetőedző: Őri Gábor

Csepreg: Farkas – Kótai, STEINER M., Tájmel (Takács 76.), Büki (Németh 57.) – Baranyai, Pócza (Bánhidi 74.), Nika – Merk, LUKÁCS (Horváth 84.) STEINER Cs.

Gólszerzők: Szolyák 2 (45., 71.), Prán D., ill. Lukács J.

Vezetőedző: Steiner Zsolt

A kilátogató nézők két ellentétes félidőt láthattak. Az első félidőben meddő mezőnyfölényben futballozott a hazai együttes, a vezetést Lukács József révén mégis a vendég Csepreg szerezte meg, akik rendkívül szimpatikus futballt játszottak. Akár az első félidőben el is dőlhetett volna a mérkőzés a vendégek javára, a játékrész utolsó percében azonban Szolyák Tibor révén egyenlíteni tudott a Kőszeg, ami lélektani szempontból nagyon fontos volt. A második félidőben már egyértelműen a Kőszeg dominált, és veszélyes játéknak két újabb gól lett az eredménye, így magabiztosan nyerték meg 3-1-re a hazaiak a találkozót.

CVSE-Vulkán Fürdő – Rum KSC 1-2 (0-1), Celldömölk, 300 néző, vezette: Vass I.

CVSE: OSVALD – Gábor, Göntér, Lőrincz, Keszei – Enyingi, DÖBRENTE, Gorácz (Szuh 63.) –Schimmer  (Kocsis 46.), PÁZSI (Keszei 80.) Horváth D.

Vezetőedző: Kelemen Kornél

Rum: Kozma – Csonka, Horváth T., Horváth I., - SZABÓ, Szakos (Pásti 89.), Markó (Egervölgyi 73.), Leitgeb, – KLAUZER (Baumgartner 80.), Székely, KORONCZAI (Koszokovits 70.)

Vezetőedző: Somogyi Gábor

Gólszerzők: Döbrente 88., ill. Koronczai 24, Klauzer 73.

A nem túl kellemes időjárási körülmények ellenére szép számú néző látogatott ki az első fordulóban a Celldömölk Rum elleni összecsapására. Az első félidőben főként mezőnyben folyt a játék, nem igazán tudtak egymással mit kezdeni a csapatok. A Rum a CVSE első komolyabb megingását kihasználta, míg a hazaiak nem tudták értékesíteni az előttük adódó helyzeteket. A második félidőben sokkal nagyobb intenzitással játszottak a csapatok. A Celldömölk nyomás alá helyezte a vendég Rumot, akik főként a kontráikra építettek a vezetés birtokában. A hazaiak részéről ebben nem kis kockázat volt, amit a Rum ki is használt és növelte előnyét a 73. percben Klauzer révén. A mérkőzés utolsó periódusában a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, de csak a szépítésre futotta Döbrente révén, így alakult ki az 1-2-es végeredmény.

Büki TK- Lukácsháza 2-1 (0-0)   150 néző, vezette: Papp Á.

Büki TK: KAMONDI,-Kovács R.,NÉMETH T., SCHIMMER,Wágner (Kovács R. 87). Kossuth, (Zimorja 46.) Csonka,(Czingráber 62.),.TAR,ORBÁN, (Kiss R.92.) Kovács Z., (Plenár 68.), Tóth K.

Vezetőedző: Marton Róbert

Lukácsháza: Kiss D - Komálovics M(Osztrosits K 73.) , Gugcsó P, Bősze G, Gombás G(Horváth M 73.) , Szentkúti P,- Komálovics Á, Szalai Sz, Lengyel M - Varga A-Németh Cs(László L. 55.)

Vezetőedző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Tótk K. 52.p.  Orbán D. 68.p. illetve Lengyel M.(80.p)

Az elsö élidöben nem talált egymáson fogást a két kitűnő csapat. Az elején a hazaiak, majd a végén a vendégek találták el a kapufát. A második játékrészben a hazaiak két szép támadás után gólokat szereztek, amire a vendégek egy hazai kihagyás után váratlanul szépítettek, majd nagy nyomást helyeztek a hazai kapura.Szögleteik után Kamondi először az előrehúzódó vendégkapus, majd egy támadó közeli fejesét védte emberfeletti bravúrral!
A mérkőzés utolsó tíz perce alapján a kitűnő vendégek, a sérüléséből felépülő Kamondi bravúrjainak köszönhetően pont nélkül távoztak, a sportszerű, a csapatot nagy számban elkísérő vendégszurkolók bánatára! Soha rosszabb iramú, izgalmas mérkőzést!

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.