Elindította adventi adománygyűjtését az Ökumenikus Segélyszervezet
Gáncs Kristóf, a segélyszervezet ügyvezető igazgatója a rendezvényen elmondta: egész éves munkájuk segítésére indították el idén is az Ételt, otthont, esélyt! mottójú adománygyűjtésüket, ez az összefogás teszi lehetővé, hogy a segélyszervezet ne csak karácsonykor, hanem egész évben tudjon ételt, otthont és esélyt adva segíteni a rászorulóknak.
A gyűjtés mottójára utalva elmondta: évente 300 ezer adag ételt osztanak ki rászorulóknak, 300, lakhatását vesztett családnak nyújtanak biztonságos menedéket és 3000 rászoruló gyerek felzárkózását segítik egész évben.
Hozzátette: a segélyszervezet az egész országban jelen van, több mint 50 intézménnyel és száznál több szolgáltatással az év 365 napján segítik a rászorulókat.
A segélyszervezet az adventi adománygyűjtést évről évre változatlan célkitűzésekkel hirdeti meg: amellett, hogy minél több családnak szeretnék szebbé tenni az ünnepeket élelmiszersegély-csomagokkal, melegétel-osztásokkal, tüzelővel, karácsonyi gyermekprogramokkal, a fő cél az, hogy egész évben ott lehessenek a munkatársaik a nélkülözők és bajbajutottak mellett szociális intézményeiken, esélyteremtő programjaikon keresztül.
Az idén 29. alkalommal elindított pénzadománygyűjtést a www.segelyszervezet.hu oldalon lehet támogatni, a 1353-as adományvonal tárcsázásával pedig hívásonként, illetve sms-enként 500 forinttal
Gáncs Kristóf elmondta: emellett november 18-ától a Tesco áruházaiban lehet megvásárolni a 250 forintos adománykuponokat, a nagyobb postákon perselyekben várják a pénzfelajánlásokat, a Magyar Posta MPL-automata akciót indít, az MBH Bank és a Mastercard pedig decemberben minden bankkártyás vásárlás után támogatja a gyűjtést.
Lehetőség lesz a személyes adományozásra is: november 15-étől a Szent István-bazilikánál, az Advent Bazilika rendezvény helyszínén az adományozók a keddi rendezvényen feldíszített mézeskalácsokat kapják majd meg.
(MTI)
Fotó: MTI/Kovács Tamás
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.