Félpályás kosárral kapott ki a Falco az OSE otthonában

A Bajnokok Ligája után a bajnokságban is nehéz mérkőzés várt a Falcóra. Gasper Okorn csapata a már több együttes orra alá borsot törő Oroszlány otthonába látogatott. A végig kiélezett küzdelemben végül egy utolsó másodperces félpályás kosár döntött az OSE javára, így 87-84 arányban megnyerte a mérkőzést.

OSE Lions – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-84 (27-23, 23-22, 17-13, 20-26)

OSE: Zsíros 5/3, Abell 21/9, E. Washington 22/6, Rizvic 6, Bozsovics 12. Csere: Kucsora -, Hayes 12, Mohácsi 3/3, Garamvölgyi 6, Illés -.

Falco: Hooker 9/3, Curry 3/3, Benke 13/3, Filipovity 9, D. Washington 11/6. Csere: Lake 12, Perl 23/9, Bíró -, Váradi 2, Reddic 2

A Falco kosarával indult a mérkőzés, Hooker szerezte meg a sárga-feketék első pontjait, majd Bozovic révén tudott egyenlíteni az OSE. Egy 4-0-s szériával 6-2-re ugyan meg tudtak lépni a hazaiak, de többek között Filipovitynak és Washingtonnak köszönhetően tudta tartani a lépést a szombathelyi alakulat. Ugyancsak Filipovity révén a fordítás is sikerült, 12-13-ra a Falco vezetett, de jött az újabb fordulat, és 20-14 arányban nem sokkal később már újra az Oroszlánynál volt az előny. Gasper Okorn időt is kért, ami után némiképp fel tudott zárkózni a Falco 22-18-ra. A lehető legrosszabb kör jött: egy újabb hazai tripla, de Váradi és Washington révén 4 pontra tudta csökkenteni a hátrányát a negyed végére a Falco, 27-23 volt az első 10 perc vége.

A második negyedet kiválóan kezdte Curry és Washington révén a szombathelyi csapat, már ők vezettek 27-28-ra. Hullámzott a mérkőzés, csakúgy, mint az első játékrészben, ugyanis ismét 4 hazai pont következett, és 31-27-et mutatott az eredményjelző. A negyedben jellemzően fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik csapat sem tudott megnyugtató előnyt kialakítani, egymást követték a kosarak mind a két oldalon. A negyed vége jobban sikerült az Oroszlánynak, a második felvonás végén 50-45-re ők vezettek.

A harmadik negyed is hasonlóan indult, váltott kosarakkal, de közelebb kerülni nem tudott a vasi együttes. A vendégeknél Abell dobott fontos pontokat, de összességében is jó dobóformát fogtak ki a oroszlányiak. A játékrész közepén kialakult az eddigi legnagyobb különbség a mérkőzésen, a hazaiaktól Zsiros állt bele egy triplába, ezzel már 61-51 volt az állás az Oroszlánynak. Az ezt követő percekben mindkét csapat játéka akadozott, kevés pont esett. A Falco egy minimálisat tudott faragni a hátrányából, de az utolsó 10 percre így is 7 pontos előnnyel mehetett az OSE (67-58).

A Falco bízott benne, hogy ismételten egy fantasztikus utolsó negyedet tud produkálni, ennek szellemében kezdték meg az utolsó felvonást. Perl és Benke révén rögtön le is dolgozott 4 pontot a 9-ből, 69-66-nál pedig már csak 3 ponttal ment az Oroszlány, ekkor 7 perc volt még hátra a találkozóból. A hazaiak rendezni tudták a sorokat, 77-69-re megint el tudtak menni, de jött Perl, 77-71, még 2 perc volt hátra. Gasper Okorn időt kért, ezután Benke triplájával és Perl büntetőivel gyorsan 79-79 lett az állás. Gyors triplaváltás következett Mohácsi és Perl révén, amivel 82-82 volt. Hihetetlen izgalmak következtek, 2 jó büntető következett oroszlányi részről, majd szintén büntetők, ezúttal a másik oldalon, amiket Perl biztos kézzel be is dobott. Az egész meccsen kiválóan termelő Washington (OSE) az utolsó másodpercekben a félpályáról vállalt el egy dobást, ami be is hullott, 87-84 arányban kikapott a Falco.

Nem tudta tehát kihasználni a Körmend botlását a Falco, elszenvedte szezonbeli második vereségét, ugyancsak idegenben. A sárga-feketékre egy újabb idegenbeli mérkőzés vár kedden, a csapat  a Bajnokok Ligájában látogat Litvániába a Neptunas együtteséhez a csoportkör zárófordulójában.

Sebastjan Krasovec

– Nagyon fontos volt ez a győzelem, hogy sikerüljön kimásznunk a gödörből. A Falco számított a meccs esélyesének, de tudtuk, hogy a folyamatos kettős terhelés miatt adott esetben fásultabbak lehetnek, és ezt szerencsére sikerült is kihasználnunk. Büszke vagyok a játékosokra és a közönségre, a szurkolóinkra egyaránt.

Gasper Okorn

– Nagyon jó mérkőzést játszott az Oroszlány, teljesen megérdemelten győztek. Nem szabad kifogásokat keresni, nagyon sokat kell javulnunk a játék minden elemében.