2024.04.24., szerda  •  György napja
SZKKA: Szoros meccsen vereség Debrecenben

Az NB/I B-s női kézilabda-bajnokság 25. fordulójában a szombathelyi együttes Debrecenben lépett pályára. A mieink az első játékrészben hátrányba kerültek, és nem tudtak fordítani a szünet után sem.

Nem kezdte jól a találkozót a vasi együttes, a hazaiak vezettek az első percekben, a mieink először a 8. percben tudták átvenni a vezetést Pődör Rebeka találatával (4-5). Pődör Zoltán együttese ekkor jó szériát futott, sikerült hárommal is ellépni a piros-fehérektől, de a Loki ifistái nem adták fel, és a 25. percben beérték a vendégeket: 14-14-es állással futottak neki az első játékrész hajrájának a felek.

Amiből nem a szombathelyiek kerültek ki jól, ugyanis a félidő utolsó hét percében nem tudták bevenni a hajdúságiak kapuját – a pihenőre 15-14-es állással vonultak a gárdák.

A fordulást követően felváltva estek a gólok, a 36. percben ismét sikerült előnybe kerülniük Szmolekéknek (17-18). Azonban nem sikerült növelni az előnyt, a debreceniek tudták tartani a lépést a vasiakkal (38. perc: 19-19). Aztán Győriék rátettek egy lapáttal, és sikerült kettővel ellépni a DVSC-től (40. perc: 19-21). A „kisLoki” azonban nem adta fel, így az utolsó negyed órára döntetlen állással vágtak neki a gárdák (23-23).

Ami rengeteg izgalmat hozott, vezetett a hajdúsági alakulat, amely nagyot küzdve megtartotta minimális előnyét. A vereségével az SZKKA minden bizonnyal lemondhat a feljutásról, miután a riválisok nem hibáztak.

DVSC U19 – SZKA 31 - 28  (15 - 14)
SZKKA:Balog Christe, Fritz (kapusok) – Bíró, Török, Pődör R. 11, Győri 1, Kulcsár 1, Pődör R. 8, Horváth Alexandra, Varga, Szmolek 2, Horváth Anna 4, Balogh 1, Tanaskocsi. Vezetőedző: Pődör Zoltán.

(Fotó: Nagy Jácint/archív)