km/óra
  2025.07.10., csütörtök  •  Amália napja
Bérelt autóik áfájával trükköztek, sikerült lebuktatniuk saját magukat

Bérelt autóik áfájával trükköztek, sikerült lebuktatniuk saját magukat

Az autópályák kamerarendszerei mindent látnak, és könnyen cáfolták a céges útnyilvántartás hamis adatait. A NAV ellenőrei feltárták az eltéréseket, a cégek befizették az elmaradt áfát.

Olyan vállalkozásokat vizsgáltak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrei, ahol a bérelt gépkocsik üzemeltetésének áfáját szinte teljes egészében levonták a bevallásban. Ez lehetséges, de útnyilvántartással kell bizonyítani, hogy az autót csak üzleti célra használják. Ha nincs útnyilvántartás, az üzemeltetés áfájának felét lehet levonni – magyarázzák közleményükben.

Ám mint írják, a vizsgált három cégből kettő 100, egy 90 százalékban érvényesítette az áfalevonást. A NAV-ellenőrök az autópályák kamerafelvételeit hívták segítségül, hogy ellenőrizzék a leadott útnyilvántartásokat. Hamar kiderült, hogy az autók másképp mozogtak a valóságban, mint amit a papírok állítottak.

Nehezen magyarázható volt például az az eset, amikor 2022-ben, egy nyári napon a céges autó papíron Tiszaújvárosból Sopronba közlekedett, de a kamerákon az látszott, hogy az M3-as, és az M7-es autópályán haladva elhagyta Magyarországot. Egy héttel később ugyanezen az útvonalon érkezett vissza.

Az ellenőrzés a három cég levonható adóját összesen több mint hárommillió forinttal csökkentette. A magukat lebuktató vállalkozások nem vitatták a megállapításokat, és befizették a különbözetet.

 

Fotó: MTI

Savaria Fórum 34. évfolyam 15. szám - 2025.06.30.
Savaria Fórum 34. évfolyam 15. szám - 2025.06.30.
tematikus oldalak
legfrissebbek
Hallay Zalán is a Haladás játékosa
Hallay Zalán 2005.11.22-én született Budapesten, egész életében Újpesten élt és focizott. Tavaly a lilák II. csapatában szerepelt, az itt nyújtott teljesítményével hívta fel magára a Hali szakmai stábjának a figyelmét. A 19 esztendős futballista a védelem mindkét oldalán bevethető, de a középpálya közepén is hasznosan tud focizni, olvasható a Szombathelyi Haladás Facebook-oldalán.
Jellemzően napos, kissé felhős idő várható a hétvégén
Jellemzően napos, kissé felhős idő várható a hétvégén, és még mindig kialakulhatnak záporok, zivatarok. A csütörtökön kezdődött melegedés hatására vasárnap már 25-32 Celsius-fok várható a legmelegebb órákban, míg hajnalban 10-17 fok lehet, de a szél élénk, helyenként erős lesz - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Sziget: éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
Kedvezményes éjszakai jegyet vezettek be az idei Sziget fesztiválra, amivel megújult és új helyszíneken rendezendő programok is látogathatóak - közölték a szervezők.
Karbantartás miatt változik a menetrend a győri vasútvonalon a hétvégén, érinti a szombathelyi IC-ket is
Változik a menetrend a győri vasúti fővonalon a hétvégén a Szárliget és Tatabánya közötti karbantartás miatt - közölte a Mávinform csütörtökön a honlapján.
Kapibara kölykök születtek a debreceni állatkertben
Kapibarák (vízidisznók) születtek a debreceni állatkertben: Diégó és Mika három kölyke egészséges és eleven, a szárazföldi pihenőtől a frissítő pancsolóig mindenhova követik az anyjukat a Dél-Amerika kifutóban - jelezte a park információs szolgálata.