2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Az utolsó pillanatokban bukta el a Falco a Szolnok elleni rangadót

A szombathelyiek végig vezettek, az utolsó negyedben azonban nem tudtak mit kezdeni Roko Badzim klasszisával.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I , 4. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 79-77 (15-19, 18-20, 18-21, 28-17)

Szolnoki Olajbányász: Warner 9/3, Rudner -, Kovács 10/6, Subotic 13/6, Cakarun 16. Cserék: Pongó 6/3, Badzim 19/2, Zsiros 6/3, Pallai -, Juhos -

Vezetőedző: Gasper Potocnik

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson -, Váradi 14/3, Doktor 2, Barac 14, Keller 5/3. Cserék: Perl 22, Bruinsma 14/6, Kovács 3/3, Benke 3/3

Vezetőedző: Gasper Okorn

Nagy arányú, magabiztos győzelemmel a háta mögött utazhatott a Szolnok elleni rangadóra a Falco együttese. Gasper Okorn csapata szerdán a Sopron gárdáját múlta felül 107 pontot dobva, ami mindenképpen jó előjel volt a Tisza-partiak elleni mérkőzésre. A szombathelyieknél ott volt a keretben a sérülése után visszatérő Sövegjártó Ábel, DeQuon Lake azonban még mindig nem állt a vasiak rendelkezésére. A két csapat legutóbbi, decemberi mérkőzését az Olaj nyerte az Aréna Savariában, így mindenképpen szeretett volna revansot venni a szombathelyi együttes.

Mindkét oldalon kimaradt lehetőséggel kezdődött a találkozó, ezt követően viszont a Szolnok jegyezte az első kosarat. Váradi büntetőivel egalizált a Falco, majd Keller triplája után már a vezetés is a vasiaknál volt. Kovács Péter duplára-Váradi tripla érkezett, ezzel 4-8-ra vezetett az Okorn-csapat. Kovács Péter ezt követően kintről volt eredményes, egy támadólepattanó után azonban Keller válaszolt. Érezhető volt, hogy mindkét csapat nagyon szeretné behúzni ezt a találkozót, a két vezetőedző pedig kiválóan felkészítette őket egymásból. 8-12-nél Warner bravúros triplájával zárkózott egy pontra a Szolnok, de Perl büntetői, valamint a visszatérő Bruinsma hármasa után lélegzetvételhez jutott a Falco. Pongónak is elsült a keze, Gasper Okorn pedig technikait kapott, egy perccel a negyed vége előtt 15-17 állt az eredményjelzőn. Bruinsma két büntetője nagyon fontos volt a szombathelyieknek, tíz perc után 15-19 volt az állás.

Zsíros révén triplával nyitotta a második játékrészt a Szolnok, majd Barac remek 2+1-es egyéni akciója következett, ezzel állt vissza a négypontos differencia. A folytatásban egy sportszerűtlen fault után ismét a vendégek légiósa gyarapította pontjainak számát, ráadásul közvetlenül utána ismét büntetőzhetett, ezzel 18-24-re vezettek a sárga-feketék. Benke Szilárd zseniális hármasával már kilenc volt közte, Perl 2+1-es akciója után pedig már tízen kívül találták magukat a Tisza-partiak. A folytatásban felváltva estek a kosara, a különbség pedig hat pontra csökkent. Kovács Benedek nagyon fontos triplával szállt be a meccsbe, de a szolnokiak is elsüllyesztettek egyet ebből a fajtából. A félidő hajrájában mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a szünetre végül 33-39-es vendég vezetéssel mehettek a csapatok.

Váradi Benedek kezdte meg a pontgyártást a harmadik etapban, majd Cakarun állította vissza a hatpontos különbséget. A Falco második kosarát is Váradi jegyezte, de erre is érkezett a hazaiak válasza. A Szolnoknak több alkalommal is megvolt a lehetősége, hogy egy kosárra zárkózzon, a kihagyott lehetőségeket viszont Perl büntette egy szép betöréssel. Az Olaj foggal-körömmel próbált kapaszkodni, három pontra meg is közelítették a szombathelyieket, de ezt követően Falco-kosár következett, majd Warnerre fújtak rá egy sportszerűtlent. Váradi kosarára Zsíros tudott kintről válaszolni, majd Bruinsma pillanatai is következtek. A csapatok nagy tempót diktáltak, igazi, rangadóhoz méltó mérkőzést játszottak. A hazaiakat még az ág is húzta, ugyanis Warnert kiállították, Váradi pedig tovább növelte a Falco előnyét.

Roko Badzim szerezte az utolsó felvonás első kosarát, majd Barac büntetőzött jól. 53-62 után Subotic öt pontja kövekezett, pillanatok alatt eltüntette hátránya felét a Szolnok. A hazaiak azonban nem örülhettek sokáig, Váradi, Barac, valamint Bruinsma is beköszönt, ezzel pedig 58-69-re vezetett a Falco. Gasper Potocnik időt kért, Kovács Péter, valamint Bojan Subotic is triplát dobott, próbáltak az utolsó szalmaszálba kapaszkodni a szolnokiak. 58-69 után villámgyorsan 66-69-lett az állás, Gasper Okorn időt is kért, hogy megpróbálja megfékeznie a házigazda rohamát. Egy újabb hármassal már egyenlíteni tudott a Szolnok, de ezt követően az egész meccsen kiválóan játszó Barac faulttal együtt dobott kosarat, majd jól is büntetőzött. Badzim másodszor is kintről egalizált, Perl büntetőjével azonban a minimális előny ismét a Falconál volt. A változatosság kedvéért megint Badzim következett, ihletett formában dobott a szolnokiak légiósa, aminek hazai fordítás lett az eredménye. Őrült hajrára volt kilátás, minden pont óriási jelentőséggel bírt. Subotic kosarára Perl válaszolt büntetőkkel, két és fél perccel a vége előtt 77-77 állt az eredményjelzőn. Két perces pontcsend után, harminc másodperccel a vége előtt időt kért Okorn-mester, a Falco pedig a vezetésért támadhatott. Az akciót nem sikerült kosárral befejezni, a végén a Szolnok büntetőzhetett, ráadásul a labda is maradt náluk. A hazaiak Badzim vezérletével végül óriási izgalmak közepette 79-77-re megnyerték a találkozót.

A sárga-feketékre kedden újabb vasi klasszikus vár, ezúttal az Aréna Savariában mérkőznek meg a Körmend együttesével.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.