2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Az Oroszlány sem tudta megállítani a Falcot

Perl Zoltán 27, Kyan Anderson 21, míg Benke Szilárd 19 ponttal vette ki a részét a sikerből. A szombathelyiek így győzelemmel készülhetnek a jövő heti, Novgorod elleni BL-találkozóra.

OSE Lions - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 97-104 (20-31, 29-29, 16-22, 32-22)

OSE Lions: Anderson 6 ,Abell ,Bíró 14/6, Bailey 11/3, Anda 1. Cserék: Illés 9/6, Morgan 12/6, Mucza -, Kucsora 5, Garamvölgyi 8/6, Hayes 15

Vezetőedző: Sebastjan Krasovec

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 21/9, Benke 19/9, Doktor -, Milosevics 4/3, Searcy 8. Cserék: Váradi 12/6, Perl 27/12, Lake 7, Kovács B. 6

Vezetőedző: Gasper Okorn

A ZTE elleni mérkőzés után két nappal újabb nehéz összecsapás várt a Falco együttesére. A sárga-feketék ahhoz az Oroszlányhoz utaztak, amely mindenki számára roppant nehéz ellenfél, főleg hazai környezetben. Gasper Okorn együttese ennek ellenére győzelmi reményekkel lépett pályára, márcsak a szerdai, Novgorod elleni BL-mérkőzés miatt is.

Már rögtön a mérkőzés elején jelezte a Falco, hogy nehéz meccsre számíthat az Oroszlány, ugyanis Benke remeklésének köszönhetően 1-7-tel kezdtek a szombathelyiek. Időt is kért a hazai csapat, ami után Morgan duplájával próbáltak kapaszkodni. Anderson révén gyorsan jött is a vasi válasz, utána viszont egy 4-0-s sorozatot produkálva zárkózni tudott az OSE. A Falco a következő négy büntetőjéből csak egyet dobott be, a korábban Szombathelyen is játszó Kucsora pedig egyenlíteni tudott, 10-10-et mutatott az eredményjelző. A játékrész közepéhez érkezve jöttek a cserék is vendég oldalon, és rövid idő leforgása alatt ismét el tudott lépni hat pontra Gasper Okorn együttese, ekkor 15-21 volt az állás. A negyed végén aztán tovább nőtt a különbség, Váradi és Lake kosarainak köszönhetően 20-31-re vezetett a Falco az első tíz perc után.

A folytatásban Váradi és Kovács pontjai következtek, 21-38-ra húzott el a Falco a játékrész elején. Ezt követően viszont Morga és Garamvölgyi is kintről volt eredményes, Gasper Okorn pedig időt is kért, hogy megnyugtassa övéit. A hazaiaknál Morgan védekezésben is extra teljesítményt nyújtott, de Perl hármasa nagyon fontos pillanatban érkezett. Az Oroszlány légiósának triplájával négy pontra zárkózott a hazai csapat 41-45-nél, ám ekkor Searcy nagyon fontos duplája következett. Milosevic is eredményes volt kintről, majd a negyed végére a felváltva esett pontok után 49-60-as eredmény alakult ki, ezzel mentek pihenőre a csapatok.

A harmadik negyed a hazaiak sportszerűtlen faultjával kezdődött, majd Abell triplájával ismét visszakerült tíz ponton belülre az OSE. A Falco azonban nem hagyta, hogy közelebb férkőzzön az Oroszlány, állandósulni látszott a különbség, a percek viszont teltek. 61-73-as állásnál Benke és Perl is beköszönt kintről - utóbbi kétszer is - , így 65-82-es vezetéssel fordultak az utolsó negyedre a sárga-feketék.

A záró etap Illés hármasával kezdődött, majd Váradi dobott kosarat faulttal együtt. Benke továbbra is egészen ihletett formában játszott, nem tudott hibázni. Az ő újabb két triplája után hazai időkérés következett. Ezt követően felváltva estek a pontok, majd Hayes kosarával megkezdte a hajrát az Oroszlány. Illés és Garamvölgyi kosarai után 90-97-re zárkóztak a hazaiak, majd ismét Hayes következett és az utolsó perchez közelítve 94-98 volt az állás. Az egész mérkőzésen vezérként játszó Perl azonban most is hátára vette a csapatot, és az ő pontjaival, ha óriási izgalmak közepette is, de 97-104-re nyerni tudott a Falco, így továbbra is hibátlanul vezeti a bajnokságot.

A vasiakra szerdán nagyon fontos Bajnokok Ligája mérkőzés vár, 18 órás kezdéssel a Nyizsnyij Novgorod érkezik az Aréna Savariába.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.