2024.04.24., szerda  •  György napja
Újabb idegenbeli vereség: Ajka-Haladás 2-1

A Merkantil Bank Liga 27. fordulójában a Szombathelyi Haladás pocsék teljesítményt nyújtott, így 2-1-re kikapott Ajkán.

Derekas és Bosnjak mellett Csató is megsérült, így meglehetősen felforgatott összeállításban kezdett a Haladás az FC Ajka vendégeként. A 4. percben az egykori Haladás-játékos, Doncsecz került helyzetbe, de 5 méterről gyengén találta el a labdát, amit így könnyedén védett Verpecz. Az első tíz percben a házigazda focizott fölényben, a vasiak nem tudták megtartani a labdát. Negyed óra elteltével sem változott a játék képe, az ajkaiak birtokolták többet a labdát, Csernikék csak elvétve jutottak át az ellenfél térfelére. A Gaál-Doncsecz-Szarka trió jó néhányszor megzavarta a Haladás védelmét.

A 21. percben a semmiből szerezte meg a vezetést a Hali: Doktorics passzolt Molnár Rajmundhoz, aki gondolt egy merészet, 18 méterről, középről lőtt, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki (0-1)!  A játékrész első fele nem a Haliról szólt, így valóban meglepetésként érkezett a vasi találat.

A gól után Michal Hipp alakulata megnyugodott, megtartotta a labdát, taktikusan focizott. Nem volt nagy iram, helyzetet sem lehetett feljegyezni – unalmasan csordogáltak a percek. Úgy ment el az első fél óra, hogy egy ziccert sem dolgoztak ki az alakulatok.

A kezdetben még lelkes ajkai drukkerek egyre türelmetlenebbek lettek, ami nem volt meglepő, hiszen elképesztően rossz meccset produkáltak a felek. A 35. percben egy beívelést követően Devecseri veszélyeztetett, de fejese után fölé szállt a labda.

Egész egyszerűen semmi nem történt hosszú perceken keresztül: mindkét együttes elképesztő mennyiségű labdát szórt el a középpályán, így egyik kapu sem forgott veszélyben. Jeney Gyula csapata futballozott fölényben, a Haladás kontrákra rendezkedett be. A 45. percben Szűcs jobb oldali beadását a kapujából kifutó Verpecz mellett Szarka hét méterről a jobb sarok mellé fejelte. Ez volt a házigazda első igazi lehetősége. Nem volt könnyen fogyasztható az első játékrész…

A fordulást követően megduplázhatta volna előnyét a szombathelyi együttes: Csilus ugratta ki Horváth Rajmundot, aki egyedül törhetett kapura, de 17 méterről csúnyán fölé lőtte a labdát. A hazaiak is veszélyeztettek: Doncsecz baloldali beadásáról alig maradt le Szarka. Öt perc alatt jószerivel több dolog történt, mint az első félidőben.

Az 53. percben Csizmadia vette célba Verpecz kapuját, 18 méterről lőtt, a Haladás kapusa hárítani tudott. Az ajkaiak támadtak többet, a szélekről élesen belőtt labdákkal veszélyeztettek. Az 57. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez a házigazda: Szarka lefejelte a labdát, amit Doncsecz 7 méterről Verpecbe lőtt.

Az 59. percben jött az egyenlítés: Zsolnai baloldali beadására Gyuris érkezett a hosszú oldalon, és két méterről a háló lőtte a labdát. Komoly védelmi hiba előzte meg a Veszprém megyeiek találatát. A meccs ezen szakaszában sajnos benne volt a hazai gól, az ajkaiak megérdemelten egalizálták az eredményt. A 65. percben aztán Szarka fejelhetett tiszta helyzetben, a labda a felső lécről vágódott az alapvonal mögé.

A ajkaiak belelkesedtek, a Haladás pedig nem tudta megtartani a labdát. Egyre nagyobb nyomás nehezedett a vendégek kapujára, a vasi játékosok rendre rossz megoldásokat választottak, sajnos, érett az újabb hazai gól.

A 71. percben Ráczot buktatták az ajkai tizenhatos előterében. Molnár állt a labda mögé, de a sorfalban landolt a labda. Hármat is cserél Michal Hipp – kellett is a változtatás, sokat hibáztak a szombathelyiek.

A hajrának egálból vágtak neki a felek. A csereként beálló Dragóner kétszer is veszélyeztethetett volna, de a csatár mindkétszer elrontotta a lehetőséget. A 85. percben Verpecz mutatott be újabb bravúrt: Rabatin lövése után szögletre mentett a Hali kapusa.

A 93. percben egy szöglet után Dragóner elé került a labda, amit 7 méterről lőtt a jobb alsó sarokba.

Az Ajka teljesen megérdemelten nyerte meg a meccset, a Haladás ezúttal is rosszul focizott.

FC AJKA–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1   (0-1)
Ajka, Városi Sportcentrum. Vezeti: Bana Gergely (Máyer Gábor, Ring Kevin)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Vogyicska (Rabatin 59.), Kenderes, Csemer – Gaál B. (Zsolnai 59.), Csizmadia Z., Sejben (Berzsenyi 86.), Berzsenyi – Doncsecz (Gyuris 59.), Szarka (Dragóner 76.). Vezetőedző: Jeney Gyula
HALADÁS: Verpecz – Nyíri, Devecseri, Németh M., Doktorics – Csilus, Zvekanov (Tóth M. 71), Rácz (Mohos 88.), Horváth R. (Simut 71.) – Csernik (Borvető 71.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp.

Góllövő: Gyuris (59.), Dragóner (93.) illetve Molnár R. (21.)