
A Momentum nem indul a 2026-os választásokon
Az MTI-hez eljuttatott közleményben a Momentum kiemelte, a kormányváltás nem cél, hanem egy lépés a „rendszerváltás” irányába.
A Momentum a rendszerváltás beteljesüléséért és egy nyitott, sokszínű, a teljesítményt, a tehetséget, valamint a szorgalmat jutalmazó ország megteremtéséért jött létre – írták.
Hozzátették, ezen cél eléréséhez az kell, hogy az Orbán-rendszer bukjon és egy következő választáson, se a Fideszen, se semmilyen más szervezeten keresztül ne térhessen vissza; ezen lépés – a kormányváltás – érdekében hozta meg a párt döntését.
A Momentum szerint a kormányváltás után rendszerváltásra is szükség van. „A rendszerváltás és a demokratikus átmenet” legfontosabb első elemei közé tartozik, hogy az új Országgyűlés a lehető legrövidebb időn belül biztosítsa az igazságszolgáltatás függetlenségét, adjon az országnak új média- és választójogi törvényt – közölték.
A közlemény szerint a Momentum a következő tíz hónapban minden erejével azon lesz, hogy Magyarországon megvalósuljon a kormányváltás és hogy – minél szélesebb társadalmi egyeztetéssel – lefektesse „a rendszerváltás és a demokratikus átmenet” garanciáit.
Fotó: Momentum

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.