2024.04.19., péntek  •  Emma napja
21, nyerőszám: a Sopron sem tudta megállítani a Falco csapatát

5 napon belül másodszor lépett pályára hazai környezetben a Falco csapata. Váradi Benedekék a Sopron együttesét látták vendégül szerda este az Arena Savariában. A vendégeknek csak megszorongatni sikerült Gasper Okorn csapatát, a Falco 80-68 arányban győzedelmeskedett, ezzel zsinórban 21. bajnoki mérkőzését nyerte meg hazai pályán.

Falco-Vulcano Energia KC – Soproni KC 80-68 (25-19, 19-16, 19-14, 17-19)

Falco-Vulcano Energia KC: Benke 8/3, Curry 2/1, Krivacevic, 3/3, Váradi 13/3, Reddic 12/4 Csere: Washington 5/5, Bíró 5/3, Perl 10/1, Hooker 4/1, Verasztó-, Lake 7/9, Filipovity 11/5

Soproni KC: Thompson 6/4, Supola 3/5, Carter 15/11, Jogela 8/4, Rivers 10/4 Csere: Molnár 2/1, Élő-, Takács-, Werner 4/3, Fazekas-, Kinney 20/4

I. negyed

A csapatkapitány, Váradi Benedek 7 ponttal nyitotta a mérkőzést  - ezzel rögtön magához ragadta az irányítást a hazai együttes, jelezvén, hogy melyik csapat a mérkőzés esélyese. A 7-0-s állás után a soproniaknak sikerült egalizálniuk, ám örömük nem tartott sokáig, ugyanis jött Juvonte Reddic, aki rövid idő leforgása alatt 5 pontot dobva 12-7-re módosította az állást a negyed közepére. A vendégek mindent megtettek, hogy lőtávolságon belül maradjanak, a negyed második felében nem engedték meglépni a Falco csapatát, azonban közelebb kerülniük nem sikerült, őrizte 5-6 pontos előnyét Gasper Okorn együttese. A hazaiak a fontos pillanatokban rendre jó megoldásokat választottak, az újdonsült édesapa Ron Curry, Reddic, valamint Filipovity is fontos kosarakat dobott a negyed utolsó perceiben. A negyed Hooker büntetőivel zárult, amivel 25-19-re vezetett a Falco az első 10 perc végén.

II. negyed

Nem kellett sokat várni az első Filipovity-triplára: a hazaiak 35-öse ezúttal is jelezte, hogy rendkívül jó formában van és kiváló százalékkal dobja a kinti dobásokat. A negyed első felében faragni tudott hátrányából a vendégcsapat, a 15. percben 31-29 volt az állás. Mindkét csapatnak rendkívül sok lehetősége adódott a büntetővonalról próbálkozni, de hazai és vendég oldalon is akadtak hibák ezek kihasználásában. 33-30-as állásnál a legjobbkor jött két nagyon fontos tripla Váradi és Filipovity részéről, amivel ismét elhúzott a Falco (39-30, 18. perc). Ez lélektani szempontból nagyon fontos volt azok után, hogy 2 pontra is meg tudta közelíteni a soproni együttes Benke Szilárdékat. Az egész negyed rendkívül feszült hangulatú lett, több vitatható bírói ítélet született, amit egyik szurkolótábor sem hagyott szó nélkül, folyamatosan füttyszóval fejezték ki nemtetszésüket a két csapat szimpatizánsai. A negyed vége a hazaiak számára alakult jobban, Váradi Benedek faulttal együtt bedobott kosarának és jó büntetőzésének köszönhetően a szünetben 44-35 volt az állás.

III. negyed

A második félidő első kosarát Juvonte Reddic jegyezte, ezzel a mérkőzésen először 10    ponton kívülre kerültek a vendégek (46-35).  Továbbra is próbálta tartani a lépést a Sopron a hazaiakkal, de most Benke Szilárd vette át a vezér szerepét és 2 triplával gondoskodott róla, hogy ne tudjanak közelebb kerülni a vendégek. A 25. percre tovább nőtt a különbség a két csapat között, 54-40-re vezettek a hazaiak a harmadik negyed közepén. A meccsnek ezen periódusában a vendégek főként büntetőből tudtak csak betalálni, egy-két momentumot leszámítva nem igazán találták a rést a hazaiak védekezésén, amely rendkívül jól összeállt erre a mérkőzésre is. Amikor úgy érezhették a soproniak, hogy lehet keresnivalójuk, ismét jött Filipovity a tőle megszokott triplával, így már 16 pontos volt a hazai előny (63-47). A negyed utolsó kosarát a vendégek szerezték, így az utolsó negyedet 14 pontos előnyről várhatta a hazai csapat (63-49).

IV. negyed

A jelentős hátrány ellenére sem adta fel Flevarakis Konstantinos együttese, mindent megtettek a meccsben maradásért az utolsó 10 percben. A negyed elején zárkózott is a vendégcsapat, de a Falco mentális erejét jól mutatja, hogy ezekre tudott válaszolni és mindig jött valaki, aki egy-egy villanással lendíteni tudott a játékon akár támadásban, akár védekezésben. A negyed közepén, a 35. percben 13 pontos volt a hazai előny, 72-59 volt az állás Váradiéknak. Igazi adok-kapok zajlott a pályán az utolsó percekben, ami a kosarakat illeti: ez a Falconak jött jól, hiszen teltek a másodpercek, de a különbség még mindig 10 pont környékén mozgott, 2 perccel a vége előtt 75-66 -ra vezettek a hazaiak.
Hiába próbált meg mindent a Sopron együttese, nem sikerült megfordítaniuk a mérkőzést az utolsó negyedben, az összecsapás 12 pontos hazai győzelemmel ért véget, 80-68 arányban győzött a Falco együttese, amely így továbbra is veretlenül vezeti a tabellát. Perl Zoltánék hazai környezetben legközelebb december 4-én lépnek pályára, akkor a Bajnokok Ligájában a Neptunas együttesét fogadják.

Gasper Okorn:
-Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Külön örülök annak, hogy a fontos pillanatokban, kiélezett szituációkban a magunk javára tudtuk fordítani a mérkőzést. Ezekből a mérkőzésekből is rendkívül sokat lehet tanulni, építkezni, amit el is várok a srácoktól. Most már a soron következő mérkőzésre kell koncentrálnunk, amit vasárnap vívunk. Ott ennél jobb teljesítményt kell nyújtani, de biztos vagyok benne, hogy a csapat is tudja ezt és ennek tudatában fogunk majd felmenni a pályára. Ezen kívül mindenképpen szeretném elmondani, hogy gratulálok a Körmendnek a FIBA Euro Cup-ban való szerepléséhez, nagyon fontos a magyar kosárlabdának, hogy nemzetközi sikereket érjenek el a klubcsapataik.

Flevarakis Konstantinos:
-Annak ellenére, hogy a mérkőzés esélyese a Falco volt, büszke vagyok a srácokra, mert jó mérkőzést játszottak, mindent megtettek azért, hogy ez a mérkőzés szoros legyen. Mérkőzésről mérkőzésre kell fejlődnünk, többet mutatnunk, ezért mindent meg is fogunk tenni, és biztos vagyok benne, hogy lesznek még jó mérkőzéseink a szezonban és tudunk meglepetéseket okozni majd.

Werner Viktor:
-Először is szeretnék gratulálni a Falconak a győzelemhez. A csapat új edzővel dolgozik, ami némileg meg is látszott a mérkőzésen. Sok hibát követtünk el, nem állt még teljesen össze a játékunk, a jövőben azért fogunk az edzéseken dolgozni, hogy ez megtörténjen, teljesen megtaláljuk a hangot az új edzővel, és meg tudjuk valósítani azokat a dolgokat, amiket ő elvár tőlünk.

Filipovity Márkó:
-Nem kezdtük túl jól a mérkőzést, a Sopron ott volt szinte végig a nyakunkban, nyomást helyezve ezzel ránk, ami alatt nem könnyű játszani, de a csapat erejét mutatja, hogy ezekben a helyzetekben is tudtunk egy fokozattal feljebb váltani. Nem voltunk túl agresszívak, sok hibát követtünk el, ám ezek ellenére is sikerült nyerni, és ezek az igazán küzdős, szoros mérkőzések visznek minket közelebb ahhoz, hogy elérjük a céljainkat.

Szöveg: Malomsoki Cintia

Fotók: Nagy Jácint

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.