2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: nagy győzelmet aratott a Répcelak, a Bozsok és a Kemenesalja is hétgólos mérkőzésen diadalmaskodott

Bobán és Gércén is potyogtak a gólok: előbbi 4-4-es döntetlent játszott a Gencsapátival, míg utóbbi 3-2-es hazai sikert könyvelhetett el a Szeleste ellen. Az Alsóújlak, a Sé, valamint a Pecöl is idegenben tudott nyerni, utóbbi pedig a Sé Lukácsháza elleni sikerének köszönhetően a tabella élére állt.

SCHOTT Lukácsháza SE - Sé Honvéd SE 0-1 (0-1)     Lukácsháza, vezette: Szabó

Lukácsháza: Bán - Ágoston, Lipics, Vörös, Mester, Horváth, Toldi (Bolfán, 80.), Krancz (Markó, 71.), Döbör (Tóth, 71.), Rozmán, Bősze

Sé: Papp - Séfer, Kiss Márton (Vándori, 92.), Kovács, Werderits, Dénes, Nemes, Fichtacher, Szalay, Lendvai (Márton, 67.), Kiss Máté

Gólszerzők: Nemes 34.

A hazai alakulat jól kezdte a mérkőzést, támadólag lépett fel és több lehetősége is volt, hogy megszerezze a vezetést. A lehetőségek mind kimaradtak, és a vendégcsapat egy védelmi hibát kihasználva a félidő közepén megszerezte a vezetést - s mint utólag kiderült, a mindent eldöntő találatot is. A félidő legvégén még egy százszázalékos ziccer is elpuskázásra került a lukácsháziak részéről, így az egyenlítés is elmaradt. A második félidőben is ment, igyekezett a házigazda, nagy mezőnyfölényben játszott, ám nem tudott mit kezdeni a remekül védekező séiek ellen, akik egy-egy kontrával megpróbálták eldönteni a találkozót. A házigazda - ahogy az előző hazai mérkőzésein is - ismét gyenge teljesítményt nyújtott, így nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét. A vendég gárda megérdemelten távozhatott az értékes három ponttal.

Kemenesmagasi FC - Kemenesalja FC 3-4 (3-1)    Kemenesmagasi, vezette: Elek

Kemenesmagasi: Kelemen D. - Koronczai (Balogh, 68.), Bándoli (Horváth, 79.), Molnár Zs. (Csempesz, 79.), Szénégető, Poós, Csite, Palotai, Kerekes (Kelemen B., 46.), Kopházi, Molnár T.

Kemenesalja: Kovács - Németh (Manganelli, 46.), Lőrincz G., Czöndör (Kóbor T., 90.), Péter, Kóbor G. (Őri, 92.), Balázsi, Erdélyi, Lőrincz M., Varga (Horváth, 70.), Ölbei

Gólszerzők: Kerekes 2 (14., 30.), Poós 40., ill. Kóbor G. 24., Varga 60., Czöndör 70., Manganelli 78.

Kiállítva: Kelemen D. 77. (Kemenesmagasi)

A vendégek kétgólos hátrányban sem törtek meg és a második félidőben három gólt szerezve a maguk javára tudták fordítani a találkozót.

Boba Sportegyesület - Gencsapáti KSE 4-4 (2-2)      Boba, vezette: Pungor

Boba: Fábián - Horváth, Kovács, Fodor, Szabó, Dákai, Gorácz, Kecskés, Szigeti, Nagy (Magyar, 64.), Balogh Ma. (Balogh Mi., 46.)

Gencsapáti: Horváth - Kovács, Sulyok, Soldatenko, Iker (Skrapits, 88.), Fülöp, Bokor, Tóth (Egyed, 64.), Sátori, Lőrincz (Janzsó, 86.), Janek (Varga, 46.)

Gólszerzők: Kecskés 3 (32., 45., 74.), Sátori 57. (öngól), ill. Sátori 13., Fülöp 42., Soldatenko 71., Lőrincz 76.

A hazai együttes az első félidőben mezőnyfölényben futballozott, a helyzetek alapján el is dönthette volna a találkozót. A fordulás után kiegyenlítődött a játék, az összecsapás pedig gólgazdag pontosztozkodással zárult.

Répcelaki SE - Uraiújfalu SE 5-2 (1-1)       Répcelak, vezette: Pázsi

Répcelak: Antoni - Kiss Z., Gallen A., Csontár (Kiss G., 88.), Dulicz, Németh B. (Horváth, 73.), Pinezits, Baán, Gallen I., Németh D., Krétai (Baranyai, 80.)

Uraiújfalu: Pungor I. - Szabó M., Szabó T., Keszei, Szabó B., Kollárits, Pungor Sz., Csete (Burka, 58.), Bokor (Pungor N., 58.), Dornai, Agg

Gólszerzők: Németh B. 33., Németh D. 40., Pinezits 3 (48., 52., 70.), ill. Agg 7., Dornai 73.

A mai napon mind játékban, mind pedig győzni akarásban ellenfele fölé nőtt a Répcelak, ami gólokban is megmutatkozott. A tavaszi szezonban már többször volt tisztes helytállás, de a mai nap ennél sokkal többet ért el a Répcelaki SE labdarúgó-csapata. A játékosok egymásért kűzdve, elszántan futballozva megérdemelt győzelmet arattak, a helyzetek alapján pedig az eredmény a vendégekre nézve hízelgő.

Kőszegi Lóránt FC - Bozsoki SE 2-5 (1-4)      Kőszeg, vezette: Bagoly

Kőszeg: Berber - Kiss, Lintner (Réti Ma., 78.), Őri (Varga D., 35.), Szolyák, Marti (Kovács A., 57.), Varga Sz. (Kovács Sz., 46.), Kovács Zs. (Puporka, 78.), Réti Mi., Takács, Rácz

Bozsok: Varga M. (Szenteleki, 78.) - Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Kovács, 78.), Nagy (Kalmár, 71.), Marti, Pál (Dévényi, 64.), Varga B., Tompek, Németh (Szalai, 64.), Kiss

Gólszerzők: Szolyák 40., Réti Mi. 75., ill. Pál 2 (14., 36.), Varga B. 22., Németh 2 (26., 53.)

A hazai csapat vette magához a kezdeményezést a mérkőzés elején, de a vendégek jól megszervezett védekezésének köszönhetően gólszerzési lehetőségük nem igazán adódott. A bozsokiak gyors ellentámadásaiknak és a kőszegiek egyéni hibáinak köszönhetően bő fél óra alatt négy gólos előnyre tettek szert. Az első játékrészben egy értékesített büntetőből tudott szépíteni a hazai csapat. A második félidő mindkét fél számára egy-egy találatot eredményezett, így bozsoki siker született a találkozón.

Elektromol-Spari FC - Alsóújlaki SC 0-3 (0-0)      Szombathely, vezette: Talabér

Spari: Pungor - Varsányi, Boldizsár, Tóth Mi., Pulai, Majtényi, Mészáros (Tóth Ma., 46.), Sipos, Dienes, Schmidt, Kelemen

Alsóújlak: Baba (Gábor, 81.) - Kaposi, Pados, Hantó (Toldi, 63.), Varga Á., Varga N., Vasas, Pintér (Káldi, 57.), Papp (Hancz, 57.), Nagy, Varga R. (Gampel, 81.)

Gólszerzők: Sipos 57. (öngól), Varga Á. 60., Hancz 80.

A sok hiányzó ellenére az első félidőben még jól tartották magukat a hazaiak, a második felvonást azonban már nem tudták úgy lehozni, hogy szerették volna.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Szeleste-Pósfa SE 3-2 (1-0)      Gérce, vezette: Szabó

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Pencz, Máthé, Németh, Lerik, Mórocz (Kovács, 80.), Major (Kiss, 89.), Kövesdi A. (Sebestyén, 90.), Nunkovics, Csonka, Kövesdi D. (Lakatos, 89.)

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Vajda (Nagy Á., 86.), Maráczi, Kovács, Fülöp, Pethő (Molnár, 88.), Baranyai (Nagy N., 69.), Pataki, Kiss, Horváth, Földi

Gólszerzők: Mórocz 5., Major 49., Kövesdi A. 87., ill. Fülöp 76., Kiss 94.

A gérceiek egy Szeleste elleni, 3-2-es sikerrel tértek vissza a győzelmi ösvényre a zsinórban három elveszített találkozójuk után.

Merseváti SE - Pecöl SE 1-3 (1-1)      Mersevát, vezette: Németh

Mersevát: Patyi - Gönye, Dénes, Nagy, Takács M. (Szalai-Golda, 80.), Szalai, Orbán, Homlok, Mesterházy, Takács B., Döbröntei

Pecöl: Kollarics - Láda (Varga, 90.), Orsós, Szabó, Oszkó (Boncz, 82.), Farkas, Kiss, Hóbor, Márok (Pálfi, 90.), Joó (Horváth, 90.), Kasza

Gólszerzők: Mesterházy 32., ill. Joó 29., Márok 54., Kasza 77.

Kiállítva: Dénes 66. (Mersevát)

A hazaiak beszámolója szerint már az 5. percben véleményes tizenegyeshez jutott a Pecöl, melyet a hazaiak hálóőre bravúrral hárított. Ezt a momentumot kiegyenlített első félidő követte, majd a második felvonásban tíz emberre fogyatkozó hazaiak már nem tudtak a kapuba találni, a vendégeknek viszont sikerült kihasználni az emberelőnyt.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.