2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: Lukácsházán nyert rangadót a Gérce a tavaszi rajton, hetet rúgott a Kőszeg

A Répcelak és a Szeleste egyaránt döntetlennel nyitott, a Spari idegenben, a Pecöl, az Uraiújfalu, valamint a Bozsok hazai környezetben tudott nyerni.

Répcelaki SE - Boba Sportegyesület 1-1 (0-0)     Répcelak, vezette: Ódor

Répcelak: Németh M. - Kiss, Gallen A., Krétai, Németh B., Pinezits, Malomsoki (Németh D., 56.), Németh G., Csontár, Dulicz, Gallen I.

Boba: Fábián - Kovács, Fodor, Géczi (Horváth, 61.), Szabó, Szigeti, Gorácz, Kecskés, Dákai, Nagy (Magyar, 71.), Balogh

Gólszerzők: Pinezits 67., ill. Fodor 70.

Két ellentétes félidőt láthattak a nézők: az első játékrészben a vendégek,a másodikban pedig a hazaiak játszottak jobban. Amikor a Répcelak megszerezte a vezetést,nem volt benne a gól a vendégek játékában, akik egy védelmi megingást azonban mégis ki tudtak használni. A hazaiak harcos, küzdős, helyenként jó játéka mindenképpen bíztatót a jövőre nézve és a Gérce ellen sem feltett kézzel fogják magukat belevetni a küzdelembe.

Kőszegi Lóránt FC - Kemenesmagasi FC 7-1 (3-0)      Kőszeg, vezette: Szabó

Kőszeg: Berber - Kiss, Lintner, Szolyák, Marti, Réti (Németh, 90.), Varga, Takács, Kovács (Fehér, 73.), Őri (Mézer, 60.), Rácz

Kemenesmagasi: Papp - Koronczai (Veszprémi, 71.), Molnár Zs. (Princzes, 79.), Csite, Kerekes, Molnár T., Kelemen, Csempesz (Bándoli, 46.), Csemer, (Solymos, 58.) Poós, Kopházi

Gólszerzők: Marti 11., Réti 3 (34., 42., 89.), Mézer 2 (73., 89.), Szolyák 75., ill. Kopházi 58.

Kiállítva: Varga 49. (Kőszeg)

A hazai csapat a mérkőzés kezdetétől fogva nagy nyomás alatt tartotta ellenfelét, helyzetek sokaságát kialakítva, melyek közül háromszor jutottak el gólig az első játékrészben. Az ellenfél csupán meddő ellentámadásokat tudott vezetni. A szünet után nem sokkal a kőszegi csapat egyik játékosa a kiállítás sorsára jutott, mely egy kis időre megváltoztatta a mérkőzés képét. A vendégek nagy offenzívába kezdtek, mely egy a kapu előtti kavarodást követően góllá érett. Ezt követően a hazai együttes rendezte sorait és gyors támadásvezetéseinek köszönhetően még négy alkalommal sikerült a sportszerűen játszó vendégek kapujába találni. Megérdemelt hazai siker született a találkozón.

SCHOTT Lukácsháza SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 2-4 (1-1)       Lukácsháza, vezette: Pázsi

Lukácsháza: Bán - Ágoston (Németh, 85.), Lipics, Markó (Horváth, 61.), Mester, Gombás (Krancz, 85.), Dan, Toldi, Döbör (Rozmán, 61.), Dr. László, Bősze,

Gérce-Vásárosmiske: Lengyel - Lakatos, Máthé, László, Németh B. (Kovács, 85.), Mórócz (Kiss, 85.), Major, Kövesdi A. (Lerik, 46.), Nunkovics (Németh Z., 55.), Csonka, Kövesdi D.

Gólszerzők: Lipics 3., Dan 79., ill. Major 2 (38., 57.), Csonka 60., Máthé 84.

Kiállítva: Horváth 83. (Lukácsháza), ill. Németh Z. 85. (Gérce-Vásárosmiske)

A szép időben sok néző volt kiváncsi a két éllovas csapat összecsapására. A hazai gárda jól kezdte a találkozót, már a 3.percben megszerezte a vezetést, ám a félidő végéhez közeledve egy védelmi hibát kihasználva egyenlített a vendég Gérce. A második felvonást is jobban kezdték a lukácsháziak, helyzeteket, ziccert hibáztak, de a vendégek két újabb megingást megbüntetve megszerezték a vezetést, majd növelték is előnyüket. A vendéglátók a hajrában még  betaláltak és visszajöttek a meccsbe, menni akartak az egyenlítésért de a a hazai tudósítás szerint egy, a játékvezető által ajándékba adott jogtalan büntetővel a Gérce eldöntötte a találkozót. Összeségében két jól felkészített csapat mérkőzésén a hazai együttes hibáit jól kihasználó vendég csapat nyerte a mérkőzést.

Merseváti SE - Elektromol Spari FC 1-2 (0-0)      Mersevát, vezette: Bagoly

Mersevát: Patyi - Dénes, Barabás, Falka, Homlok, Mesterházy,  Nagy, Takács M., Szalai, Döbröntei, Takács B.

Elektromol Spari: Pungor - Tóth (Sipos, 26.) (Mészáros, 73.), Boldizsár, Varsányi, Pulai, Jónás, Majtényi, Schmidt, Kovács, Bolfán, Kelemen

Gólszerzők: Homlok 63., ill. Varsányi 65., Pulai 89.

A döntetlen színezetű találkozón a hazaiaknak csak egy bűntetőt sikerült értékesíteni, míg a vendég együttes kétszer vette be a merseváti kaput, s így három ponttal távozhatott.

Bozsoki SE - Sé Honvéd SE 4-0 (3-0)       Bozsok, vezette: Szabó III.

Bozsok: Farkas - Bigner, Kratochwill, Nagy (Kaposi, 84.), Németh, Pál, Varga (Iker, 76.), Kovács, Csizmazia, Kiss, Marti (Dévényi, 46.)

Sé: Papp - Séfer, Kiss Márton (Sümegi, 64.), Kovács, Werderits, Tóth, Nemes (Pados, 80.), Fichtacher (Medve, 80.), Lendvai (Halmos, 30.), Kiss Máté, Kalmár (Parti, 64.)

Gólszerzők: Bigner 3., Pál 2 (33., 43.), Csizmazia 91.

Remekül indult a tavasz első bajnoki mérkőzése a hazaiaknak, már a 3.percben megszerezték a vezetést Bigner fejesének köszönhetően. Ezt követően sem hagyott alább a bozsoki lendület, egy formás akcióból, majd egy szabadrúgásból is beköszönt a házigazda, amely így háromgólos előnnyel mehetett a szünetre. A második félidőben feléledtek a vendégek, mezőnyfölényt alakítottak ki a középpályán, de komoly helyzetig nem jutottak. A mérkőzés végén egy ellentámadás pontos befejezése állította be a 4-0-s végeredményt.

Pecöl SE - Kemenesalja FC 3-0 (0-0)     Pecöl, vezette: Monostori

Pecöl: Kollarics - Orsós, Szabó, Márok (Horváth, 88.), Oszkó (Pálfi, 90.), Farkas (Kiss, 90.), Hóbor, Joó, Láda (Őri, 88.), Kasza, Sipos (Németh, 90.)

Kemenesalja: Kovács - Horváth, Lőrincz, Cöndör (Smidéliusz, 90.), Péter (Őri, 80.), Binder, Kóbor (Németh, 81.), Manganelli, Erdélyi, Varga, Ölbei

Gólszerzők: Farkas 54., Kasza 58., Joó 89.

Erős szélben, nehéz talajú pályán fogadták a hazaiak a tabella harmadik helyén álló Kemenesalját. Az első félidő tapogatózó játékot hozott, helyzetek azért mindkét oldalon adódtak, a pecöliek hálóőre két ízben is bravúrral tudott hárítani. A szünet után a hazai alakulat diktálta a tempót. s igazi csapatként működve három gólt is szerzett. A hazaiak megérdemelten tartották otthon a pontokat a szimpatikus, jó erőkből álló Kemenesalja ellen.

Uraiújfalu SE - Alsóújlaki SC 3-2 (2-0)      Uraiújfalu, vezette: Dr. Polgár

Uraiújfalu: Horváth - Szabó M., Binder, Gáspár (Bokor, 60.), Szabó B. (Pethő, 7.), Burka, Kollárits, Pungor, Csete, Szabó T., Agg

Alsóújlak: Baba - Gampel, Kaposi (Papp, 85.), Hantó (Tóth, 62.), Pados, Toldi, Varga N., Káldi M., Vasas, Pintér (Káldi I., 85.), Varga R.

Gólszerzők: Pethő 22., Szabó T. 29., Pungor 79., ill. Kaposi 56., Varga R. 70.

A hazaiak kétgólos vezetése után még fel tudott állni az Alsóújlak, az utolsó szó azonban ismét az Uraiújfalué volt, amely így otthon tartotta a három bajnoki pontot.

Szeleste-Pósfa SE - Gencsapáti KSE 1-1 (0-1)       Szeleste, vezette: Sebesi

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Vajda, Maráczi, Kovács R., Fülöp, Baranyai, Szabó, Kiss (Németh, 84.), Nagy, Horváth L. (Horváth E., 72.), Kovács Á. (Pethő, 55.)

Gencsapáti: Horváth - Kovács, Janzsó (Egyed, 59.), Sulyok (Iker, 83.), Soldatenko, Dancs, Bokor, Tóth (Varga, 72.), Sátori (Lőrincz, 83.), Janek, Skrapits (Fülöp, 59.)

Gólszerzők: Kiss 48., ill. Dancs 26.

Kiállítva: Szabó 42. (Szeleste-Pósfa)

Az első félidőben a szél által támogatott hazaiak játszottak mezőnyfölényben, több nagy helyzetet kihagytak, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, a Gencsapáti az első támadásából gólt szerzett, ráadásul a Szeleste egy fegyelmezetlenség után tíz főre fogyatkozott. A szünet után gyorsan egyenlítettek a hazaiak és a létszámhátrány ellenére jobban játszottak ellenfelüknél.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.