2024.05.07., kedd  •  Gizella napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: fél tucatot rúgva tért vissza a győzelmi ösvényre a Bajánsenye, zsinórban harmadszor tudott nyerni a Ják

A Gyöngyöshermán-Szentkirály pontot csent az Újperinttől, de a Szentpéterfa-Felsőcsatár találkozó is döntetlennel zárult. A Telekes hosszú idő után ismét győzelemnek örülhetett, a Körmend és az Egyházasrádóc pedig idegenben tudott nyerni.

Bajánsenye SE - Nárai SK  6-2 (2-1)      Bajánsenye, vezette: Elek

Bajánsenye: Kalamár - Kircsi, Varga (Bacsák, 78.), Koczor (Vörös, 88.), Horváth B., Horváth M. (Horváth A., 64.), Kosár, Fábián, Kósa, Horváth Z. (Hodács, 64.), Propszt

Nárai: Holbok - Bárdics, Király (Czömpöl, 72.), Vajda, Takács, Sásdi, Czirók, Lakatos, Hompasz, Szén, Németh

Gólszerzők: Kosár 13., Horváth B. 2 (18., 57.), Koczor 69., Kósa 88., Horváth A. 90., ill. Czirók 2 (38., 74.)

Szép, igazi tavaszias időben mérkőztek a csapatok. A Nárai az első játékrészben jól tartotta magát, utána viszont ellenfele fölé tudott kerekedni a Bajánsenye, ami gólokban is megmutatkozott.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE - Újperint SE 2-2 (1-1)      Szombathely, vezette: Pintér

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Karba (Balázs, 74.) - Kis Z., Berta (Németh, 79.), Kondor, Bazsó (Kis L., 87.), Radányi, Neudl, Bihun, Nagy, Kovács, Séfer

Újperint: Tanai - Tóth, Németh (Varga, 46.), Kovács, Gergely (Kiss, 65.), Horváth, Hegedűs, László, Beke (Fritz, 65.), Kovács, Szalay

Gólszerzők: Bazsó 31., Neudl 50., ill. Szalay 2 (35., 74.)

Kiállítva: Varga 94. (Újperint)

A hazaiak már a mérkőzés elején támadólag léptek fel, ennek köszönhetően pedig a 30. percben megszerezték a vezetést. Sokáig nem tartott az öröm, ugyanis az újperinti csapat hamar egyenlíteni tudott, így a szünetre 1-1-es eredménnyel vonultak le a csapatok. A második felvonásban inkább a küzdelem dominált, majd Neudl szenzációs találatával újra megszerezte a vezetést a hermáni alakulat, ám erre a gólra is érkezett válasz a 74. percben, így a találkozó 2:2-es végeredménnyel zárult.

Telekes MEDOSZ SE - Őriszentpéter SE 2-1 (1-0)      Telekes, vezette: Szendrődi

Telekes: Blaskovics - Dézsi (Valkóczi, 53.), Vörös B., Németh, Czövek, Osvald, Kónya M., Molnár, Vörös J., Kónya Sz., Nyári

Őriszentpéter: Szemán - Szabó, Németh, Sály, Sütő, Horváth, Mihályka (Fleisz, 76.), Kevy, Szabó, Mihály, Farkas

Gólszerzők: Czövek 18., Kónya Sz. 71., ill. Sály 70.

A Telekes nem kezdte jól a találkozót, sok hibával, rossz döntéseket hozva futballozott, ám ugyanez igaz volt a szentpéteriekre is. A 18. percben Czövek Martin bombagóljával a házigazda került előnybe, az 1-0-s eredmény pedig a szünetig már nem is változott. Félidőben aztán hiába beszélték át a telekesiek, hogyan javulhatna fel a játékuk, ez néhány játékos "túledzettsége" miatt nem igazán valósult meg, így aztán ott folytatták a második felvonást, ahol az elsőt befejezték. Az Őriszentpéter küzdött becsülettel, a 70. percben sikerült is egalizálnia, az öröm azonban nem tarthatott sokáig, mert egy higgadt befejezést kövezően ismét a vendéglátó került lépéselőnybe (2-1). A Telekes kezdőcsapatában négy ifjúsági korú játékos is helyet kapott, akik így a korábbi célkitűzések szerint kipróbálhatták magukat a vármegyei II. osztályban. Korrekt játékvezetést mellett megérdemelt hazai siker született, a Ják ellen azonban teljesen más felfogásban kell majd játszania a MEDOSZ-nak, ha pontokat szeretne szerezni.

ÖTE Ikervár FC - Egyházasrádóci SE 0-2 (0-1)        Ikervár, vezette: Gaál

Ikervár: Horváth B. - Szovák ,Varga, Horváth D., Szalai (Palkovits, 78.), Őri, Kurucz (Rövid, 67.), Cseh (Czeglédi, 78.), Zsoldos, Pásti (Molnár, 78.), Vincze

Egyházasrádóc: Horváth Bá. - Loibenbeck, Merőtei (Mészáros, 64.), Zimonyi (Pataki, 46.), Németh Martin, Lengyel, Berning, Balogh (Németh G., 72.), Lendvai, Horváth Bé. (Németh Marcell, 46.), Halász (Szabó, 64.)

Gólszerzők: Berning 31., Lengyel 69.

A rádóciak mindkét félidőben egy-egy gólt szereztek, ezek pedig három pontot jelentettek számukra.

Rum KSC - AGS Jáki SZSE 1-4 (0-2)       Rum, vezette: Szabó

Rum: Kozma - Székely, Pupp, Horváth T. (Reznyák, 36.), Horváth Á., Horváth M., Molnár (Lang, 57.), Bíró, Varga, Baranyai (Károly, 46.), Kalmár

Ják: Matyi - Svób, Bukits, Hajós, Máté, Homor, Molnár, Tóta (Dobos, 73.), Bőle (Varga, 83.), Wágner (Fábián, 46.), Vizserálek

Gólszerzők: Horváth M. 88., ill. Wágner 21., Molnár 45., Máté 66., Fábián 68.

A tavasszal beragadt hazai csapatnak még mindig nem sikerült megszerznie első pontjait. A rumiak próbálkoztak, de nem volt átütő erő a játékukban, amit a vendégek meg is éreztek. Összeségében megérdemelten vitték el a három pontot a jobb teljesítményt nyújtó jákiak.

Szentpéterfai SE - Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 0-0 (0-0)        Szentpéterfa, vezette: Ódor

Szentpéterfa: Páll - Udvardi (Mersits, 52.), Wágner, Geosits, Gaál, Skrapits, Leidli, Király, Homor, Jagodits (Völgyi, 87.), Hoós (Török, 61.)

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Szabó, Virág K., Horváth, Horváth, Pehr, Pék, Szmolek, Krancz, Schmalzl (Krajczár, 93.), Böhm (Czlenner, 83.), Virág Á.

A találkozón érintetlenek maradtak a hálók, a csapatok pedig egy-egy ponttal gazdagodtak.

Rábatótfalui SE - TUTITEXTIL-Körmend VSE 0-3 (0-1)      Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Dr. Polgár

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri (Lovenyák, 65.), Bánfi-Nagy, Domján D. (Nagy, 72.), Sütő, Szakács (Kovács, 72.), Herczeg, Domján B. (Anderkó, 65.), Falb, Náricza, Németh

Körmend: Kónya - Tompa, Horváth, Krajczár (Frühvirth, 46.), Szatmáry (Németh, 70.), Szemes (Kazinczki, 64.), Petrovics, Gaál (Papp, 70.), Szabó, Pesti (Barbalits, 81.), Molnár

Gólszerzők: Pesti 2 (25., 57.), Gaál 67.

A körmendiek a Rábatótfalu ellen is tovább nyújtották veretlenségi sorozatukat.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Vármegyei I. osztály: nyerni tudott Celldömölkön, így bajnok lett a Haladás
A Vép a Király SE elleni rangadót, a Sárvár a Bük elleni összecsapását húzta be 4-1-re. A Rábapaty kétgólos hátrányból fordított a Szarvaskend ellen, a Söpte a Táplánt, a Vasvár a Csákánydoroszlót győzte le.