2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: a Gyöngyöshermán-Szentkirályé a forduló egyetlen hazai sikere, az Újperint nyerte a Bajánsenye elleni derbit

Az Egyházasrádóc a Tanakajd, a Rábatótfalu a Felsőcsatár otthonában ért el döntetlent. A Körmend és a Szentpéterfa is egygólos idegenbeli győzelemnek örülhetett, a Ják 3-0-ra múlta felül az Ikervárt.

Tanakajdi Torna Club - Egyházasrádóci SE 1-1 (0-1)    Tanakajd, vezette: Dr. Polgár

Tanakajd: Horváth - Könczöl, Hankó, Marcz G., Orsós, Hittaller, Németh, Marcz M., Preiczer, Nagy, Oláh-Vadász

Egyházasrádóc: Bali - Zimonyi (Mészáros, 80.), Németh Martin, Bányik, Krajczár, Berning, Lengyel (Varga Z., 66.), Horváth, Lendvai, Halász (Németh Marcell, 66.), Balogh (Varga D., 52.)

Gólszerzők: Preiczer 65., ill. Berning 39.

Kiállítva: Krajczár 86. (Egyházasrádóc)

Az első féliőben vendégek, a másodikban a hazaiak tudtak beköszönni az 1-1-es döntetlent hozó találkozón.

Bajánsenye SE - Újperint SE 1-3 (1-2)      Bajánsenye, vezette: Szabó

Bajánsenye: Kalamár - Kircsi, Varga (Hodács, 70.), Koltai, Kósa (Horváth A., 85.), Koczor, Kosár, Fábián (Kovács, 70.), Vitéz, Horváth Z., Horváth B.

Újperint: Szlámer - Fliegler, Kiss, Balázs (Németh, 80.), Kovács (Tóth, 73.), Horváth M., Hegedűs (Osváth, 80.), Kovács, Szalay (Beke, 58.), Vass, Horváth B. (Gergely, 53.)

Gólszerzők: Kosár 2., ill. Horváth B. 18., Vass 27., Beke 84.

Kiállítva: Vitéz 63. (Bajánsenye)

A színvonalas, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak felvették a kesztyűt az Újperinttel, amely a hajrában egy büntetővel zárta le az összecsapást.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE - Őriszentpéter SE 7-1 (3-1)      Szombathely, vezette: Pázsi

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz - Kis Z. (Fülöp, 72.), Kopácsi, Berta (Péntek, 72.), Kondor (Kis L., 67.), Bazsó, Radányi, Neudl, Bihun, Kovács, Karáth

Őriszentpéter: Szemán - Szabó, Varga, Papp, Németh, Sály, Horváth, Mihályka, Kevy, Mihály, Szép

Gólszerzők: Kondor 2 (3., 48.), Bazsó 16., Kis Z. 43., Kopácsi 2 (65., 74.), Neudl 68., ill. Sály 45.

A hazai csapatnak lélektanilag fontos volt, hogy a tavaszi szezon első hazai mérkőzését győzelemmel zárja. Ennek megfelelően jól kezdte a találkozót, már a 3. percben megszerezte a vezetést, majd sorba jöttek a gólok, nem volt kétséges a győzelem, a foghíjasan felálló Őriszentpéter ellen, akiknek ezúton is köszönetét fejezi ki a hazai gárda, hogy tizenegy emberrel is kiálltak a mérkőzésre.

Telekes MEDOSZ SE - TUTITEXTIL-Körmend VSE 1-2 (1-1)       Telekes, vezette: Boda

Telekes: Kántor - Németh M. (Németh F., 66.), Orsós, Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze M., Kónya Sz., Valkóczi, Nyári (Molnár, 53.), Vincze D.

Körmend: Kónya - Papp (Petrovics, 46.), Tompa, Horváth, Krajczár (Németh, 66.), Szatmáry, Szemes (Kazinczki, 46.), Gaál, Szabó, Pesti (Kiss, 66.), Molnár (Barbalits, 80.)

Gólszerzők: Vincze M. 22., ill. Molnár 14., Szatmáry 94.

A MEDOSZ kezdte jobban a találkozót, s már az 5. percben büntetőhöz jutott, amit azonban nem sikerült értékesítenie - ez akár máshogy is megalapozhatta volna a mérkőzés további alakulását. A kimaradt tizenegyes aztán nem fogta meg a házigazdát, remek első félidőt produkált, amely alapján akár gólokkal is vezethetett volna a szünetben. A folytatásban is hajtottak a játékosok, az viszont egyértelműen érezhető volt, hogy az utolsó energiatartalékaikat mozgósítják. A 75. percben aztán egy, a hazaiak által véleményesnek gondolt szituációban vettek el gólt a Telekestől, a Körmend is nagyon nyomott, de ők is kihagyták a lehetőségeket. Mikor már szinte mindenki elkönyvelte, hogy megosztoznak a csapatok a pontokon, akkor jött a négy perc hosszabbítás, ennek végén pedig a vendégek győztes találata. A Telekes egy pontra mindenképpen rászolgált volna, de természetesen gratulál a Körmendnek, amely nem adta fel és jobban koncentrált a végjátékban. Vasárnap Szentpéterfán mindenképpen megpróbál javítani a MEDOSZ.

ÖTE Ikervár FC - AGS Jáki SZSE 0-3 (0-1)       Ikervár, vezette: Füst

Ikervár: Németh - Szovák (Taliszter, 81.), Szalai, Őri, Cseh, Zsoldos (Kurucz, 33.), Varga M., Pásti (Horváth, 67.), Varga R., Czeglédi, Vincze

Ják: Matyi - Svób, Bukits (Dobos, 46.), Hajós, Máté, Homor, Molnár, Bőle (Tóta, 67.), Tót, Wágner, Vizserálek

Gólszerzők: Czeglédi 7. öngól, Wágner 77., Molnár 89.

Az Ikervár a hajráig jól tartotta magát, ekkor azonban rövid idő leforgása alatt kétszer is beköszönt a Ják. Ez eldöntötte a három pont sorsát.

Rum KSC - Szentpéterfai SE 0-1 (0-1)       Rum, vezette: Imre

Rum: Kozma - Székely (Kovács, 78.), Pupp, Horváth T., Horváth M. (Lang, 65.), Bíró, Varga (Szegleti, 46.), Koronczai (Molnár, 65.), Baranyai (Reznyák, 60.), Rosta, Horváth Á.

Szentpéterfa: Páll - Hazafi (Mersits, 46.), Udvardi (Kalmár, 63.), Török (Király. 46.), Wágner K. (Wágner R., 69.), Gaál, Skrapits, Leidli, Homor, Jagodits, Hoós

Gólszerzők: Wágner K. 35.

A hazai csapat támadólag lépett fel, ami az első félidő közepéig tartott. A vendégek a 35.percben egy rumi védelmi megingást góllal büntettek, előnyüket pedig az összecsapás végéig meg is őrizték. A második félidőben nem volt annyi lendület a vendéglátóban, hogy pontot szerezzen.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK - Rábatótfalu SE 2-2 (2-1)       Felsőcsatár, vezette: Dr. Polgár

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Szabó, Virág K., Horváth, Pehr, Sisak (Rátkai., 64.), Szmolek, Böhm (Krajczár, 84.), Cseri, Hábetler, Virág Á.

Rábatótfalu: Szukics - Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó M. (Lovenyák, 70.), Domján B. (Kovács, 77.), Falb (Anderkó G., 70.), Keresztúri, Németh, Náricza, Bánfi-Nagy

Gólszerzők: Virág K. 24., Szmolek 41., ill. Domján B. 18., Domján D. 57.

A felsőcsatári alakulat hazai pályán kezdte meg a pontgyűjtést a tavaszi szezonban. Az együttesnek három érkezője és két távozója volt, a csapat gerince változatlan maradt. Szinte az időjárással megegyezően, kicsit szürkén, fáradtan kezdett mindkét egyesület. Az irányítást a tótfalu próbálta átvenni, igéretes szélső elfutás után a vezetést is megszerezték. A választ megyei II es mérközéseken keveset látható bombagóllal adta meg a hazai gárda, majd röviddel ezután a vezetést is megszerezte. A második félidőre kiegyenlített mezőnyjáték, valamint egy értékesített vendég büntető maradt. A mérkőzést mindkét csapat eldönthette volna, de igazságosnak tűnik a pontosztozkodás is.

A csoport aktuális állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.