2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Vármegyei I. osztály: meg sem állt hét találatig a Vép, a Csákánydoroszló gólgazdag, fordulatos mérkőzésen hozta el a pontokat Táplánból

A Szarvaskend a Sárvárt, a Csepreg a Nádasdot győzte le hazai környezetben a pontvadászat 17. játéknapján.

A szombati naphoz hasonlóan ezúttal vasárnap is négy mérkőzést rendeztek a vármegyei I. osztályban. A Sárvár Szarvaskendre látogatott, a Csepreg a Nádasdot fogadta, de Vép-Bük, valamint Táplán-Csákánydoroszló ütközet is szerepelt a vasárnapi "étlapon".

Tannenbaum Kft. Szarvaskend SE - Sárvár FC 4-1 (3-1)      Szarvaskend, vezette: Szabó

Szarvaskend: Biró - Velekei L., Velekei B., Jóna (Tóth, 80.), Németh (Csillag, 70.), Tuboly, Földes, Tompa, Wolf, Tóth, Törő

Sárvár: László - Kovács, Könczöl, Szemes, Takács, Fider, Sinka, Ódor (Varga, 64.), Vajda, Tóth, Csonka

Gólszerzők: Velekei L., Németh 24., Velekei B., Tuboly 93., ill. Csonka 44.

A hazaiak már rögtön a mérkőzés elején támadólag léptek fel, ennek köszönhetően pedig már az első félóra végére háromgólos előnyre tettek szert. Az ellenszert nem igazán találó sárváriak végül szépíteni tudtak a szünet előtt, így 3-1-ről jöhetett a folytatás. A második felvonásban inkább a küzdelem dominált, a Szarvaskend pedig a hajrában egy kontrával lezárta a mérkőzést és végérvényesen eldöntötte a három pont sorsát. A szarvaskendiek nagyon jól kezdték a tavaszt, két bajnokaspiráns ellen négy pontot szereztek. A hazai klub szeretné megköszönni Nagy Károly munkáját, aki évtizedeken keresztül a csapat szertárosa, valamint főrendezője volt.

Alpok Zirkon Vép VSE - Büki TK 7-0 (2-0)      Vép, vezette: Pintér

Vép: Bezdi B. - Czeglédi, Bezdi Sz. (Czeglédy, 72.), Niksz, Illés Á. (Illés M., 72.), Beke (Boros, 72.), Tama, (Pogácsás, 67.) Takács Á. (Szijártó, 67.), Balikó D., Talács M., Balikó M.

Bük: Viczmándi - Szabó D. (Kiss, 83.), Horváth Á., Tóth, Horváth B. (Simon, 57.), Kossuth (Lang, 57.), Németh, Kocsis, Szabó A., Kovács Á. (Bősze, 57.), Kovács Zs. (Puskás, 67.)

Gólszerzők:

Jól kezdte a tavaszt hazai környezetben a Vép, sorra dolgozta ki a helyzeteket, melyekből hetet gólra is tudott váltani. A megérdemelt vépi sikert hozó találkozón a hazaiak négy tizenegyest is elvégezhettek.

Csepregi SE - Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE 2-1 (1-0)     Csepreg, vezette: Bognár

Csepreg: TAKÁCS KR. - Kótai, Koósz, Kossuth, NIKA M., Takács Ke., Balogh-Sövér, Nika B., Nika Á. (Simon, 67.), Németh (Takács D., 46.), LUKÁCS (Törzsök, 88.)

Nádasd: Doktor - Horváth D. (Filakovszky, 74.), Horváth B., Péter, Zsoldos (Kalamár, 74.), Gerencsér, Cservék (Varga, 46.), Mesics (Major, 46.), Meskó E., Meskó Á. (Németh, 74.), Burka

Gólszerzők: Lukács 21., Kótai 67., ill. Meskó E. 84.

A csepregiek jó felfogásban kezdték a találkozót, s bár nem igen feküdt nekik a Nádasd kellemetlen stílusa, így is kézben tudták tartani a találkozót. A 21. percben a vezetést is sikerült megszerezniük, így aztán egygólos előnnyel mehettek a szünetre. A folytatásban is hasonló mederben zajlott az összecsapás, majd jött a 67. minutum, amikor egy tizenegyesnek köszönhetően már 2-0-ra vezetett a vendéglátó. Így érkeztünk el a mérkőzés utolsó szakaszához, ahol bár a hazaiak egy picit elfogyni látszottak, s egy remek, ollózós góllal szépített a Nádasd, de a Csepreg végül meg tudta őrizni előnyét és 2-1-es győzelmet könyvelhetett el.

Vasi Bádogos Kft. Táplán SE - Csákánydoroszlói KSE 3-4 (2-1)    Táplánszentkereszt, vezette: Imre

Táplán: Gyécsek - Vass, Gombos (Nagy, 77.), Rosner, De Paula, Déri (Németh, 73.), Huszár, Gyurcsányi, Polgár (Fürdős, 87.), Polyák, Szakály

Csákánydoroszló: Tóth (Böröndi, 23.) - Düh, Török, Takács M., Pandur (Beke, 53.), Dedics, Sárközi, Takács Sz., Urbán, Németh, Takács Á. (Sáfár, 46.)

Gólszerzők: Rosner 12., De Paula 2 (40., 84.), ill. Dedics 49., Takács M. 2 (65., 77.), Török 91.

A hazai csapat az első játékrészben eldönthette volt a mérkőzést, ehelyett azonban mindkét félidő utolsó percében sikerült gólt kapnia és buta hibákat vétett. Összességében jobban akarta a Csákánydoroszló a győzelmet, amit meg is érdemelt.

A tabella állása, valamint a forduló teljes eredménysora az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.