2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Vármegyei I. osztály: két perc alatt döntött a Vasvár, az utolsó pillanatban nyert Söptén a Király SE

A Táplán a Szarvaskenddel, a Nádasd a Csákánydoroszlóval játszott döntetlent. A Sárvár, a Haladás és a Rábapaty otthon tartotta a három bajnoki pontot, a Vép viszont idegenben tudott nyerni.

Söpte SE - Király SE 1-2 (0-0)       Söpte, vezette: Bagoly

Söpte: Gadavics - Baranyai, Kovács (Rácz, 76.), Kondákor (Szabella, 62.), Marton (Biró, 62.), Joó, Győrffy, Koronczai, Szakasics, Tamás (Vámos, 46.), Vargyas

Király SE: Horváth A. - Takács, Schimmer, Fábián (Szabó, 62.), Kudron (Horváth D., 62.), Németh, Kiss, Rózsás, Halmosi, Csákvári, Potyi

Gólszerzők: Győrffy 48., ill. Németh 52., Csákvári 93.

A hazaiaknál Győrffy Mátyás ezúttal is betalált a második félidő elején, csakúgy, mint az előző játéknapon, a Király SE azonban előbb egyenlített, majd a 93. percben kiénekelte a sajtot ellenfele szájából.

Büki TK - Vasvár VSE 0-2 (0-0)    Bük, vezette: Koronczai

Bük: Viczmándi - Szabó D., Fehér (Kiss, 86.), Tóth, Horváth (Redőcs, 81.), Bősze, Kossuth, Németh, Kocsis, Szabó A., Kovács (Simon, 76.)

Vasvár: Kántor - Sipos (Frigy, 87.), Bíró, Horváth, Czövek, Elekes, Péter (Gotthárd, 60.), Mikó, Vincze, Márton (Robán, 79.), Schermann (Dávid, 60.)

Gólszerzők: Gotthárd 76., Dávid 77.

Kiállítva: Elekes 59. (Vasvár)

A vendég Vasvár emberhátrányban, két perc alatt két gólt szerezve gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

CVSE-Vulkánfürdő - Alpok Zirkon Vép VSE 0-2 (0-1)     Celldömölk, vezette: Horváth

CVSE: Osvald - Marsai, Enyingi, Göntér, Gaál (Péter, 79.), Keszei T., Szép, Büki, Czinder, Horváth (Berecz, 46.), Keszei R.

Vép: Bezdi B. - Czeglédi (Baranyai K., 79.), Bezdi Sz., Niksz (Szijártó, 90.), Illés, Beke (Czeglédy, 89.), Tama, Takács Á. (Baranyai N., 46.), Balikó D., Takács M., Balikó M.

Gólszerzők: Balikó D. 9., Illés 86.

A hazaiak számára lélektani szempontból is nagyon fontos lett volna a győzelem, hogy átlendüljenek a holtponton, a találkozót azonban a helyzeteivel jobban sáfárkodó Vép együttese nyerte meg.

Sárvár FC - Körmendi FC 4-2 (2-0)     Sárvár,  vezette: Ódor

Sárvár: László - Csonka, Takács (Németh, 73.), Ódor, Tóth, Fider, Vajda (Varga, 68.), Szemes, Könczöl, Kovács, Sinka (Biró, 80.)

Körmend: Balogh - Holecz, Lakosi, Vilics (Soós, 72.), Péter, Pergel, Czene, Sipos, Nagy, Zimits, Szijjártó (Sály, 72.)

Gólszerzők: Takács 2 (29., 34.), Sinka 46., Szemes 67., ill. Sipos 81., Pergel 92.

Remekül kezdte a találkozót a Sárvár, mezőnyfölényben futballozott, az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy a körmendi kontrákban is bőven benne volt a veszély. A hazaik aztán még az első játékrészben öt perc leforgása alatt kétgólos előnyre tettek szert, ám ahogy korábban, úgy most is nyílt volt az összecsapás. A pihenő után ugyancsak nagy elánnal nyitott a vendéglátó, ennek újabb két gól lett az eredménye. A vendégek ennek ellenére sem adták fel, a hajrában két gólt is szereztek, ám ez már csak arra volt elég, hogy valamelyest kozmetikázni tudjanak az eredményen.

Rábapatyi KSK - Csepregi SE 1-0 (1-0)        Rábapaty, vezette: Andrejek

Rábapaty: Németh O. - Horváth R., Bakonyi (Gosztolya, 46.), Piros D., Dugovics (Zeke, 65.), Nardai (Németh B., 65.), Kovács, Ódor, Piros P., Németh G., Horváth K.

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Koósz, Kossuth (Sós, 87.), Nika M. (Törzsök, 87.), Simon (Nika Á., 78.), Takács Ke., Balogh-Sövér, Nika B., Lukács, Takács D.

Gólszerzők: Horváth K.

Kiállítva: Horváth R. 67. (Rábapaty)

A 17. percben jogos büntetőhöz jutott a hazai csapat, amit Horváth Kevin váltott gólra. A második felvonás közepén tíz emberre fogyatkozott a Rábapaty, ezután a vendégek domináltak, de a hazai védelem, valamint a kapus remekül állta a sarat, ráadásul a vendéglátó kontrái rendre veszélyesek voltak. A Rábapaty nagy küzdeni akarással tartotta otthon a bajnoki pontokat.

Szombathelyi Haladás Kft. - Kiswire-Szentgotthárdi VSE 7-0 (3-0)        Szombathely, vezette: Pázsi

Haladás: Kostyák - Bolla, Mozsár (Pruska, 46.), Frák (Faggyas, 46.), Katona (László, 46.), Stifter, Kopácsi, Stefanich, Zsédely (Csörnyei, 88.), Takács-Földes, Bonchis (Abért, 66.)

Szentgotthárd: Kapui - Sipos B. (László, 66.), Muzsi, Komáromi (Laczó, 54.), Horváth (Korpics, 66.), Nagy, Dancsecz, Gécsek, Sulics, Sipos G., Bedi (Mesics-Leiner, 36.)

Gólszerzők: Katona 9., Kopácsi 32., Zsédely 40., Takács-Földes 58., Faggyas 2 (72., 75.), Kapui 77. (öngól)

A szombathelyiek egy kulturáltan futballozó ellenfelet tudtak legyőzni. A Haladásnak sikerült gólra váltania első helyzeteit, ez pedig előrevetítette a nagy különbségű sikert.

Vasi Bádogos Kft. Táplán SE - Tannenbaum Kft. Szarvaskend SE 2-2 (1-2)       Táplánszentkereszt, vezette: Marton

Táplán: Gyécsek - Vass, Gombos (Nagy, 83.), Rosner, De Paula, Borsi (Németh, 76.), Gyurcsányi, Polgár (Szakály, 62.), Markó, Fazekas, Polyák

Szarvaskend: Biró - Velekei L., Velekei B., Tóth A. (Tompa, 93.), Jóna (Tuboly, 55.), Németh, Földes, Kopfer, Wolf, Tóth G., Törő (Csillag, 73.)

Gólszerzők: Rosner 39., Fazekas 49., ill. Velekei B. 15., Velekei L. 22.

A vendégek már 2-0-ra is vezettek, a Táplán azonban nem adta fel, küzdött, s kiegyenlített. A végjátékban mindkét együttes megszerezhette volna a győzelmet a végül 2-2-es eredménnyel záruló, végig küzdelmes mérkőzésen.

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE - Csákánydoroszlói KSE 1-1 (1-0)      Nádasd, vezette: Héra

Nádasd: Doktor - Dudás, Horváth D., Horváth B., Péter, Zsoldos (Kalamár, 65.), Németh (Gerencsér, 46.), Mesics (Major, 65.), Meskó E., Meskó Á., Burka (Filakovszky, 65.)

Csákánydoroszló: Böröndi - Török, Szabó (Márton, 75.), Takács M., Pandur, (Düh, 60.) Dedics, Sárközi, Takács Sz., Urbán (Murai, 79.), Németh, Takács Á.

Gólszerzők: Meskó E. 14., ill. Dedics 78.

Az első félidőben a Nádasd, a másodikban a Csákánydoroszló tudott betalálni az újoncok csatáján, akik így megosztoztak a bajnoki pontokon.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Fotó: Király Sportegyesület