2024.05.03., péntek  •  Tímea, Irma napja
Vármegyei I. osztály: egy híján tucatnyi góllal nyitotta a tavaszt a Sárvár, a Celldömölk is hazai környezetben tudott nyerni

A Csepreg a Csákánydoroszló, a Szentgotthárd a Bük otthonából távozott három ponttal. A Söpte és a Vép az első játéknaphoz hasonlóan ezúttal sem bírt egymással.

A felkészülési mérkőzések után immáron "élesben" pattogott a labda a pályákon a vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban, ugyanis az első tavaszi fordulóra került sor február utolsó hétvégéjén. A Sárvár a Táplánt, a Söpte a Vépet fogadta, de Csákánydoroszló-Csepreg, Bük-Szentgotthárd, valamint Celldömölk-Körmend találkozókat is rendeztek a szombati napon.

Csákánydoroszlói KSE - Csepregi SE 0-3 (0-2)    Csákánydoroszló, vezette: Talabér

Csákánydoroszló: Tóth - Sáfár, Düh, Török, Szabó (Böröndi, 42.), Takács M., Pandur, Horváth, Beke (Dedics, 63.), Németh, Takács Á.

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Koósz, Kossuth, Nika M. (Törzsök, 85.), Takács Ke. (Takács D., 46.), Balogh-Sövér, Nika B., Nika Á. (Sós, 63.), Németh, Lukács

Gólszerzők: Nika Á. 15., Lukács 20., Nika M. 84.

A vendégek az első félidőben öt perc leforgása alatt két gólt is szereztek, majd a hajrában is beköszöntek, ezzel pedig 3-0-ra felülmúlták a Csákánydoroszló együttesét.

Söpte SE - Alpok Zirkon Vép VSE 1-1 (1-0)    Söpte, vezette: Pázsi

Söpte: Gadavics - Baranyai, Kovács, Marton (Biró, 58.), Joó, Győrffy, Varga, Szakasics, Tamás (Szabella, 62.), Vargyas (Kondákor, 62.), Rácz

Vép: Bezdi B. - Baranyai K. (Takács Á., 46.), Czeglédi (Bezdi Sz., 66.), Baranyai N., Niksz, Illés, Beke, Tama, Balikó D., Takács M., Balikó M.

Gólszerzők: Tamás 20., ill. Czeglédi 61.

A tavaly augusztusi összecsapáshoz hasonlóan ezúttal is megosztoztak a pontokon a felek. Hazai részről Tamás Bálint, míg a vépiek oldaláról Czeglédi Richárd volt eredményes.

Büki TK - Kiswire-Szentgotthárdi VSE 0-2 (0-2)     Bük, vezette: Ódor

Bük: Viczmándi - Szabó D., Kovács R. (Bősze, 22.), Tóth, Horváth (Fehér, 58.), Kossuth, Németh, Kocsis, Szabó A., Kovács Á. (Traxler, 86.), Redőcs (Puskás, 46.)

Szentgotthárd: Kapui - Sipos, Muzsi, Komáromi (Korpics, 76.), Horváth (László, 74.), Nagy, Dancsecz, Laczó, Gécsek, Sulics, Bedi

Gólszerzők: Komáromi 14., Sipos 31.

A vendégek ott folytatták, ahol november végén abbahagyták és Komáromi Ákos, valamint Sipos Bálint góljainak köszönhetően 2-0-s idegenbeli sikerrel kezdték a tavaszi idényt.

CVSE-Vulkánfürdő - Körmendi FC 2-1 (1-1)    Celldömölk, vezette: Szabó

CVSE: Osvald - Marsai, Enyingi, Göntér (Gábor, 72.), Szuh (Czinder, 13.), GAÁL, Keszei, Büki (Németh, 60.), Horváth, BERECZ (Szép, 60.), PÉTER

Körmend: Balogh - Holecz, Lakosi, Vilics (Szijjártó Áb., 70.), Molnár (Sály, 84.), Pergel, Czene (Sipos M., 67.), Sipos B., Nagy, Szijjártó Ár., Péter

Gólszerzők: Berecz 34., Németh 66., ill. Pergel 5.

Nem indult jól a mérkőzés a hazaiak számára, a Körmend ugyanis már az 5. percben előnybe került. A gyorsan bekapott gól ellenére sikerült rendeznie a sorokat a cellieknek, az pedig lélektani szempontból rendkívül fontos volt számukra, hogy még a szünet előtt egyenlíteni tudtak. A félidőben aztán újabb dolgokat beszéltek át a vendéglátók, akik ezután még magabiztosabbak voltak, a 66. percben fordítani is tudtak és végül megérdemelt 2-1-es győzelemnek örülhettek.

Sárvár FC - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 11-1 (2-1)       Sárvár, vezette: Bagoly

Sárvár: Dénes - Kovács, Könczöl, Szemes, Takács, Fider, Ódor (Biró, 66.), Sinka, Vajda, Tóth, Csonka (Németh, 73.)

Táplán: Gyécsek - Vass, De Paula (Szakály, 46.), Gombos, Rosner, Dvorschák (Déri, 34.), Huszár, Polgár (Fürdős, 64.), Borsi (Németh, 54.), Markó, Fazekas

Gólszerzők: Fider 2 (25., 62.), Sinka 3 (31., 80., 88.), Takács 3 (49., 63., 72.), Szemes 58., Kovács 82., Németh 84., ill. Gombos 18.

A találkozó első gólját ugyan a vendégek szerezték, de ami a játék képét illeti, ekkor is sokkal veszélyesebben futballozott a sárvári alakulat. A hazaiak erőfeszítéseit aztán már az első félidőben siker koronázta, két találatuknak köszönhetően már ők mehettek előnnyel a szünetre. A fordulás után aztán már semmi kétség nem maradt a mérkőzés végkimenetelének tekintetében: a Sárvár szinte minden támadását lövéssel, vagy góllal fejezte be, futószalagon alakította ki a helyzeteket, s végül 11-1-es győzelmet aratott a sérülések által is sújtott, a végére elfogyó Táplánnal szemben.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.