2024.05.07., kedd  •  Gizella napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Vármegyei II. osztály, északi csoport: a Pecöl, a Gérce, valamint a Bozsok is folytatta remek szériáját

A Kemenesalja a Gencsapátival, a Sé a Szelestével játszott 3-3-as döntetlent, de a Lukácsháza-Alsóújlak összecsapáson is egy-egy ponttal gazdagodtak a felek. A Gérce és a Pecöl is öt gólt szerezve nyert, a Kemenesmagasi és a Répcelak pedig egyaránt hazai sikernek örülhetett.

Kemenesalja FC - Gencsapáti KSE 3-3 (1-2)       Vönöck, vezette: Dr. Polgár

Kemenesalja: Kovács - Németh M. (Őri, 82.), Szakál, Horváth, Lőrincz (Németh R., 79.), Czöndör, Péter, Kóbor, Manganelli, Erdélyi, Varga

Gencsapáti: Horváth - Kovács, Janzsó, Soldatenko, Iker, Fülöp (Lőrincz, 72.), Bokor (Czika, 90.), Tóth, Sátori, Janek, Skrapits

Gólszerzők: Varga 41., Kóbor 53., Czöndör 85., ill. Soldatenko 2 (30., 32.), Iker 54.

Kiállítva: Kovács 90. (Gencsapáti)

Két közvetlen rivális találkozott egymással, akiknek találkozója hat találatot és pontosztozkodást hozott.

SCHOTT Lukácsháza SE - Alsóújlaki SC 0-0 (0-0)     Lukácsháza, vezette: Imre

Lukácsháza: Bán - Ágoston, Markó (Bolfán, 64.), Mester, Gombás, Dan, Kovács (Osztrosits, 64.), Toldi, Krancz (Németh, 64.), Rozmán, Bősze

Alsóújlak: Gábor - Gampel (Hancz, 83.), Kaposi, Pados (Nagy, 58.), Hantó (Toldi, 72.), Varga Á., Varga N., Tóth, Vasas, Pintér (Káldi, 72.), Varga R.

Jól előkészített pálya fogadta a feleket, az időjárás viszont sajnos a kezdő sípszótól kezdődően egyre rosszabbra fordult, viharos erejű szélben kellett a csapatoknak lejátszaniuk a mérkőzést. Az első félidőben nem alakult ki folyamatos játék, sokat állt a találkozó, mindkét gárda gyenge teljesítményt produkált. A második játékrészben a szembeszéllel játszó hazaiak kezdeményeztek többet, a hármas cserének köszönhetően a játékuk is feljavult és igyekeztek gól szerezni, dűlőre vinni a találkozót de vagy a vendégek kapusa, vagy a vendég védelem akadályozta ezt meg, vagy éppen a játékvezető sípja maradt néma egy elmaradt büntetőnél a lukácsháziak elmondása alapján. A végeredmény igazságos, a gól nélküli találkozón a lelkes vendégek nagyot küzdve egy ponttal távoztak a gyengébb napot kifogó hazaiak otthonából.

Kemenesmagasi FC - Uraiújfalu SE 2-1 (0-1)       Kemenesmagasi, vezette: Pázsi

Kemenesmagasi: Papp (Kelemen D., 27.) - Koronczai, Bándoli, Molnár, Szénégető (Princzes, 85.), Kerekes, Csite, Kopházi, Poós, Palotai, Kelemen B. (Csempesz, 62.)

Uraiújfalu: Horváth (Szabó M., 52.) - Binder, Vajnai, Burka, Kollárits, Pungor Sz., Csete, Bokor, Szabó T., Dornai (Pungor I., 76.), Pethő

Gólszerzők: Poós 68., Kopházi 90., ill. Szabó T. 23.

A találkozón ugyan a vendégek szereztek vezetést, a Kemenesalja azonban a második játékrészben fordított és három találkozó után tért vissza a győzelmi ösvényre.

Boba Sportegyesület - Bozsoki SE 0-3 (0-1)     Boba, vezette: Szabó

Boba: Fábián - Magyar, Kovács, Fodor, Géczi, Szabó, Dákai, Gorácz, Szigeti, Nagy (Borsodi, 77.), Prépost

Bozsok: Varga M. - Kalmár (Iker, 66.), Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Kovács, 76.), Nagy, Marti, Dévényi, Varga B. (Pál, 86.), Németh (Tompek, 76.), Kiss

Gólszerzők: Nagy 39. (öngól), Varga B. 84., Kratochwill 89.

A Bozsok zsinórban negyedik mérkőzésén tudta begyűjteni mindhárom bajnoki pontot.

Répcelaki SE - Merseváti SE 3-0 (2-0)      Répcelak, vezette: Szabó III.

Répcelak: Németh - Kiss, Gallen A., Gallen I., Dulicz, Németh B. (Kiss, 79.), Pinezits, Németh D. (Németh N., 71.), Csontár, Németh G., Krétai

Mersevát: Patyi (Szalai B., 79.) - Dénes (Gönye, 56.), Takács M. (Szabó, 79.), Szalai Cs., Orbán, Nagy (Folta, 46.), Mesterházy, Homlok, Kulman, Döbröntei, Takács B.

Gólszerzők: Pinezits 2 (29., 56.), Krétai 37.

A szél rányomta a bélyegét a találkozóra,ennek ellenére a Répcelak több helyzetet is kidolgozott,amiből hármat értékesíteni tudott. A vendégek sportszerüen játszották végig a mérkőzést,nem adták fel, mindent elkövettek a gólszerzés érdekében,de ezen a mérkőzésen a Répcelak volt a jobb csapat.

Sé Honvéd SE - Szeleste-Pósfa SE 3-3 (2-1)       Sé, vezette: Pungor

Sé: Papp - Séfer, Kiss Márton (Lendvai, 83.), Kovács, Werderits, Halmos, Fichtacher (Nemes, 65.), Szalay, Kiss Máté, Uri, Kalmár (Medve, 83.)

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Vajda (Németh, 81.), Maráczi, Kovács, Fülöp (Horváth E., 90.), Molnár, Baranyai, Nagy Á., Kiss, Nagy R. (Pethő, 46.), Horváth L.

Gólszerzők: Halmos 2 (5., 92.), Kovács 19., ill. Maráczi 39., Kiss 2 (64., 83.)

Kiállítva: Uri 23. (Sé)

A sok eső megtette a hatását. Ugyan jól előkészített, de nagyon mély talajú pályán kezdődött az ütközet. A két rivális mindig szikrázóan kemény mérkőzéseket vív egymással, ez most sem volt másképp. A hazai csapat nagy lendülettel kezdte a meccset, fölényben futballozott, mely gólokban is megmutatkozott. Előbb egy szögletből, majd egy nagyszerű fejesből szerzett góllal mattoltak az ellenfél védelmét a hazai támadók, így az első negyedóra végére már két góllal vezetett a házigazda, majd a huszadik percben egy jogos kiállítás miatt emberhátrányba került a hazai alakulat. Ez nagyot változtatott a mérkőzés képén, a vendégek egyre gyakrabban tűntek fel a hazai kapu előtt és egy fejesgóllal szépíteni tudtak. A félidőre végül maradt a minimális hazai előny. A második játékrészben a Szeleste ragadta magához a kezdeményezést és sok helyzete közül egyet értékesítve egyenlített. Ezután kiegyenlített játék folyt, nagy iramban zajlott a találkozó, a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak. Tíz perccel a vége előtt egy figyelmetlenséget kihasználva már a látogatónál volt az előny. Eldőlni látszott a mérkőzés, de a hazai játékosok utolsó erőtartalékjaikat mozgósítva nagy offenzívába kezdtek és a hosszabbításban sikerült egyenlíteniük. Összességében egy nagyszerű, színvonalas meccsen igazságos döntetlen született, melyen a hetven percben emberhátrányban futballozó hazai csapat minden játékosa dicséretet megérdemel.

Elektromol Spari FC - Pecöl SE 0-5 (0-5)      Szombathely, vezette: Szabó III.

Spari: Pungor - Tóth (Holdosi, 58.), Németh, Varsányi, Tóth Mi. (Tóth Ma., 46.), Pulai, Majtényi (Vertetics, 79.), Dienes, Schmidt, Bolfán (Mészáros, 54.), Kelemen

Pecöl: Kollarics - Láda (Németh, 81.), Orsós, Szabó (Horváth, 81.), Oszkó (Márok, 66.), Farkas (Boncz, 72.), Kiss, Joó (Maczek, 72.), Kasza K., Nagy, Kasza P.

Gólszerzők: Nagy 21., Kasza K. 23., Láda 32., Szabó 36., Farkas 40.

A sérülések, eltiltás miatt megtizedelt Spari számára ezúttal nem volt több ebben a mérkőzésben.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Kőszegi Lóránt FC 5-1 (1-1)      Gérce, vezette: Kondor

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Pencz, Lakatos, Máthé, László (Lerik, 76.), Németh (Kiss, 84.), Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács, Csonka

Kőszeg: Berber - Kiss, Szolyák, Marti, Kovács (Réti Ma., 50.), Réti Mi., Varga D., Takács, Őri (Varga Sz., 21.), Mézer (Puporka, 76.), Rácz

Gólszerzők: Mórocz 4 (40., 80., 83., 91.), Máthé 71., ill. Varga Sz. 45.

A hazaiak a második félidőben vitték dűlőre a dolgot, s végül 5-1-es győzelmet arattak a Kőszeggel szemben.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Vármegyei I. osztály: nyerni tudott Celldömölkön, így bajnok lett a Haladás
A Vép a Király SE elleni rangadót, a Sárvár a Bük elleni összecsapását húzta be 4-1-re. A Rábapaty kétgólos hátrányból fordított a Szarvaskend ellen, a Söpte a Táplánt, a Vasvár a Csákánydoroszlót győzte le.