2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Váratlan vereséget szenvedett a Falco Sopronban

A végig kiélezett mérkőzésen felváltva vezettek a csapatok, ám a hajrá a hazaiaknak jött ki jobban, így 79-74 arányban legyőzték a listavezető szombathelyieket.

Soproni KC - Falco-Vulcano Energia KC 79-74 ( 20-21, 23-22, 15-15, 21-16)

Sopron: Kinney 12/6, Thompson 10, Takács -, Rivers 12/3, Carter 14. Csere: Jogéla 16/3, Supola 12/3, Werner -, Fazekas 3/3.

Falco: Váradi 11/3, Curry 13/9, Benke 6, Filipovity 13/9, Reddic 4. Csere: Hooker 4, Perl 10, Bíró -, Washington 9/3, Lake 4.

Reddic pontjaival indult a találkozó, majd Carter sikeres közelivel egalizált. Ezután Filipovity dobott rövid idő leforgása alatt 5 pontot, amivel 2-7 volt az állás.  A 3. perc elején Kinney közelijére Váradi válaszolt, 4-9. Curry és Kinney is triplával jelentkezett, majd Benke közelije jött, 7-14. A negyed közepén Carter szépített szintén közelről, majd Váradi is triplát szórt, 9-17. A 6. percben Rivers szerzett fontos soproni pontokat gyors egymásutánban, 14-17. A következő percben egy pontra jöttek fel szintén Rivers pontjaival a hazaiak, 16-17. Hooker duplája a lehető legjobb pillanatban érkezett, de az utolsó percben ismét Rivers villant, és hármasa után először vezettek a soproniak, 20-19. Lake ugyan kihagyta a büntetőit, de jött Perl közelije, és az első negyed végén 20-21-es Falco-vezetéssel fordultak a csapatok.

A második 10 perc elején Perl közelijére Fazekas triplával válaszolt, 23-23. Ezután Supola büntetőzött jól, majd Washington zsákolt, 25-25. A 3. perc elején Kinney révén újra a Sopron vezetett, majd Supola növelte tovább az előnyt, így kialakult az eddigi legnagyobb arányú hazai vezetés, 31-25. Gasper Okorn időt is kért. Reddic és Perl is betalált a következő percben, 34-29. Riverset továbbra is nehezen tudták megállítani a szombathelyiek, újabb kosara után, a játékrész derekán 36-30 volt az állás. Ezután Washington duplájára Kinney triplával reagált, 39-32. Curry zsákolt, majd Carter pontjai következtek, 41-34. Curry triplájával próbált zárkózni a Falco, majd időt kértek a hazaiak. Váradi sikeres büntetői után Filipovity is büntetőkből volt eredményes és egalizálni tudott, 41-41. A félidő utolsó percében Thompson talált be közelről, majd Benke zsákolt és az utolsó támadás előtt még egy time-out hazai oldalon, de kosár már nem esett 43-43.

A harmadik negyedet jobban kezdték a vasiak, előbb Filipovity talált be kintről, majd Benke Szilárd jött egy duplával 43-48. Ezután Thompson, majd Carter közelije következett, 47-48. Curry triplája megint idegnyugtatóként hatott, ezzel már 10 pont felett járt a Falco 2-ese. A negyed közepén sok hiba volt mind a két oldalon. Hooker közelije törte meg a kosárcsendet, 47-53, de Supolától tripla formájában érkezett a válasz, 50-53. Filipovity 3 pontosa jött, majd 3 hazai dupla, 56-56. Az utolsó percben Supola büntetőből megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd Washington egalizált, ezzel 58-58. Izgalmas utolsó játékrésznek néztünk elébe.

Az utolsó felvonást Lake pontjai indították, majd Supola egyenlített, de Perl révén válaszolni tudott a Falco, 60-62. Jogela középtávolija után ismét egyenlő volt az állás, majd Lake pontjai után újra a vendégszurkolók örülhettek, 62-64. Thompson közelije után, már az utolsó játékrész derekán Jogela büntetőivel visszaszerezte a vezetést a Sopron, 65-64. Benke Szilárd büntetői után egy rövid ideig megint vezetett a szombathelyi alakulat, de Carter sikeres közelijével ismét a soproniaknál volt az előny. Washington triplája után 67-69-re vezetett a bajnok, de Jogela gondoskodott róla, hogy ez ne legyen sokáig így, 70-69. Curry duplája után már csak 3 perc volt hátra és a vendégeknél volt ismét az előny, 70-71. Soproni időkérés következett. Miután Washington kihagyta, Thompson bedobta a kiharcolt büntetőket, újból fordult a kocka, 72-71. Jogela újabb 2 pontot szerzett 2 perccel a vége előtt büntetőkből, majd Váradi szépített, de Carter is jól dobott, 76-73. Már csak 1 perc 19 másodperc volt vissza, jött is Gasper Okorn időkérése. Jogela újabb pontja után Okorn 41 másodperccel a vége előtt újabb időkérésre szánta el magát. Perl büntetőzhetett, egy bement, egy kimaradt, ezután pedig  jött a soproni időkérés 25 másodperccel a vége előtt. Thompson sikeres közelije volt a mérkőzés utolsó momentuma, 79-74 arányban legyőzte a Sopron a Falco együttesét.

A sárga-feketék számára hosszú idő után hazai pályán folytatódik a bajnokság, március 11-én, szerdán a Jászberény együttese látogat az Aréna Savariába.