2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Újabb SZKKA-győzelem: a Szent István csapatát is legyőzték a szombathelyi kézis lányok

A női kézilabda NB I 16. fordulójában magabiztos győzelmet aratott a Hungast-Szombathely KKA együttese. Mayer Szabináék a Szent István együttesét múlták felül 35-28 arányban.

HUNGAST SZOMBATHELY–SZENT ISTVÁN SE 35–28 (19–13)

Hungast-Szombathelyi KKA: Tomasevic – Jovetic 5, Bandelier 10 (1), Szendrei, Gorilska 5 (2), Virág 2, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Pődör B., Varga N. 1, Horváth P. 4, Mayer 3, Pődör R. 2.

Edző: Marosán György

SZENT ISTVÁN SE: Grecsó – Aron 5, Horváth G. 1, Stranigg 8, Scheffer 1, Albert, Tobak 2. Csere: Mátéfi (kapus), Schneider 1 (1), Lyngby 2 (2), Sziráki 2, Szerző 2, Varjú, Monori 4.

Edző: Vojkovics Gyula

Az első támadásból egyik csapat sem tudott gólt szerezni, mindkét kapus védéssel kezdte a találkozót. Az összecsapás első gólját Jovetic jegyezte, majd gyors támadásokból a Szent István fordítani tudott egy 0-3-as szériával. Az elmúlt mérkőzéseken kiválóan teljesítő Biljana Bandelier is megszerezte első találatát, majd Tomasevic védett hétméterest, de a kipattanóból gólt tudtak szerezni a vendégek. Ebben a periódusban felváltva érkeztek a gólok mindkét csapat részéről, egyik gárda sem tudott elhúzni és megnyugtató előnyt kialakítani. 5-5 után aztán egy fokozattal feljebb kapcsolat a szombathelyi együttes és zsinórban három gólt szerezve 8-5-re el tudott lépni a vendégektől. A Szent István játéka meglehetősen kapkodóssá vált, nagyon sokat hibáztak támadásban, ami a hazaiak jó védekezésének is köszönhető volt. Biljana Bandeliert ki tudták kapcsolni a játékból a vendégek, nem igazán tudott lövőhelyzetbe kerülni, helyette Horváth Petra vette a vállára a csapatot, és átlövéseivel gondoskodott róla, hogy ne tudjanak közelebb kerülni a fehérmezesek. Továbbra is nagyon sok labdát adott el a vendégcsapat, nagyon gyorsan próbálták befejezni a támadásaikat, ebben pedig benne volt a pontatlanság veszélye. Tomasevic megint kiválóan védett, hétméterest is hárított, majd Jovetic növelte tovább az előnyt. 15-13-as állásnál időt kért Marosán György, ami jó döntésnek bizonyult, ugyanis az első játékrész utolsó perceiben a támadás is és a védekezés is kiválóan működött, Biljana Bandelier átlövéseire most már nem volt ellenszere a vendégeknek. A kiváló utolsó perceknek köszönhetően 18-13-as hazai előnnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.

A második játékrész hasonlóan folytatódott, egészen kiválóan védekeztek a feketemezes hazaiak, és kiváló volt az összhang Tomasevic és a védők között. 3-0-val kezdte a Szombathely a félidőt, ezekben a percekben különsen Liliia Gorilska élt és szerzett fontos gólokat. A vendégek nem találták a játék ritmusát, hiányzott a kreativitás a játékukból, így az első góljukra is perceket kellett várni a második játékrészben, Aron talált a kapuba. Stranigg Zsófia tartotta meccsben a Szent István gárdáját, rendre rá próbálták kijátszani az akciókat, ő pedig nem hibázott a szélről. Ennek ellenére nem tudott közelebb kerülni a SZISE, támadásban ugyanis továbbra is nagyon jól muzsikáltak a hazaiak, Biljana Bandelier és Horváth Petra révén sikerült góllal befejezni a támadásokat. 27-19-es állásnál egy apróbb hullámvölgybe került a vasi együttes, Stranigg továbbra is biztos kézzel értékesítette a helyzeteit, illetve Sziráki is nagyon veszélyesen játszott, 29-24-re sikerült is felzárkózni a vendégeknek. Marosán György érezte is, hogy időt kell kérni, és rendezni kell a sorokat, ami sikerült is. Az időkérés után ismét átvette az irányítást a SZKKA, és Varga Nikolett és Lilia Gorilska révén 31-24-re elhúzott ismét. A mérkőzés végén hiába próbáltak meg mindent a szépítés érdekében a vendégek, nem tudtak kozmetikázni az eredményen. Mindkét oldalon születtek még gólok, a végeredmény 35-28 lett.

Nagyon fontos mérkőzést tudtak megnyerni a hazaiak, közvetlen riválist győztek le magabiztosan, a mérkőzés nagy részében kiválóan kézilabdázva. Marosán György együttesére 5 nap múlva újabb nagyon fontos mérkőzés vár, a csapat az Alba Fehérvár otthonába látogat február 21-én.

Stranigg Zsófia, a Szent István SE játékosa

– Nagyon csalódottak vagyunk, nagyon meg szerettük volna nyerni ezt a mérkőzést. A küzdéssel nem volt gond, mindenki odatette magát, de rengeteg technikai hibát vétettünk, ami nem fér bele, ha meg akarjuk nyerni ezeket a mérkőzéseket. A kivédekezett hazai támadásokat sem sikerült gólra váltanunk, amikre ugyancsak nagy szükség lett volna, hogy nyerni tudjunk,

Vojkovics Gyula, a Szent István SE vezetőedzője

– Egyáltalán nem úgy sikerült ez a mérkőzés, ahogy szerettük volna, és amennyit készültünk rá. Nagyon sokat hibáztunk, bizonytalanok voltunk szinte az egész mérkőzésen. Bizonyos periódusok, mint az első félidő vége, illetve a második eleje megpecsételték a sorsunkat, a hazaiak megérdemelten nyertek, gratulálok nekik.

Liliia Gorilska, a Hungas-Szombathelyi KKA játékosa

– Mindannyian nagyon örülünk ennek a győzelemnek, ez önbizalmat adhat nekünk a későbbiekben. Ezen az úton kell tovább haladnunk, betartani az edzői utasításokat, és maximálisan felkészülni a következő mérkőzésekre, amik sorsdöntőek lesznek.

Marosán György, a Hungast-Szombathelyi KKA vezetőedzője

– Köszönjük szépen a gratulációt, sok sikert kívánunk a Szent István együttesének. Mindenhol elmondtam, hogy mennyit készültünk erre a mai mérkőzésre, szerencsére sikerült kihoznunk, ami bennünk van, és amit tudunk. Nagyon örülünk a győzelemnek, de holnaptól már teljes gőzzel a pénteki mérkőzésre koncentrálunk, mert kulcsfontosságú összecsapás lesz, amit mindenképpen meg szeretnénk nyerni.

Fotók: Mészáros D. zsolt

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.