2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
A sereghajtótól kapott ki a Rohonci úton a Haladás

A Merkantil Bank liga 29. fordulójában a vasi együttes a Mosonmagyaróvárt látta vendégül. A mieink nem tudtak betalálni, a lelkes vendégek viszonyt egyszer mattolták Pálfit.

Kezdés előtt tíz perccel talán kétszáz néző van a stadionban.

Rácz letöltötte eltiltását, így újra a kezdőben kap helyet. Csernik már a kispadon.

A vendégeket egy néző sem kísérte el, igaz, a többi szektorban is csak elvétve látunk szurkolókat. Egyelőre nem vagyunk 500-an...

A Motim kezdte a meccset.

A 2. percben Hali lehetőség: Horváth, Szakályhoz játszott, aki Rácznak készített elő, a csapatlapitány 16 méterről lőtt, a labda Tullneren felperdült, így Slakta védeni tudott.

Hiába a bapsütés, az északi szél rendesen rontja a hőérzetet. Nincs meleg...

Öt perc telt el, az óváriak nem álltak be védekezni, így egész jó ritmusa van a meccsnek.

A 10. percben az első hazai szöglet. Erdei ívlet be jobbról, Ene érkezett a röviden, fejelt, de a labda fölé szállt.

A 14.percben Kapornai adta el a labdát, amire lecsapott Kelemen, a csatár 16 méterről lőtt, Slakta totla szögletre a labdát.

Egyre inkább veszi át a játékr irányítását a Haladás, rendre a vendégek térfelén passzolgatnak a mieink.

A 18. percben előbb Rácz, majd Mohos is lőhetett, de előbb blokkoltak a védől, a Hali 7-esének próbálkozása után pedig a labda elkerülte a jobb kapufát.

A 20. percben Kapornai szöglete után Pálfi a mezőnybe öklözte a labdát, az újabb beívelést pedig Bolla fejelte ki.

A 22. percben Szabó bombázott kapura 20 méterről, a éabda nem sokkal szállt fölé.

Elment a félidő fele, nincs magas színvonal, rengeteg a hiba.

A 28. percben Tullner vágta fel Ráczot, jött is az első sárga.

A 31. percben a zöld-fehérek passzolgattak a vendégek 16-osán belül, végül Horváth Rajmund lőtt, Slakta szögletre ütötte a labdát. A kornert követően Kelemen fejelt, de az óvári kapus megint a helyén volt.

A 35. percben Erdei jobboldali szögletére a hosszún Kelemen érkezett, kapura tette a labdát, de Slakta bravúrral védett.

A 38. percben egy gyorsan elvégzett Hali szabadrúgás után Rácz centezerhetett balról, de a társak lemaradtak a beadásról.

A 42. percben ziccer a Motim előtt: Horváth lövése lepattant a blokkról, a labda Kapornai elé került, a középpályás balról, 10 méterről fölé bombázott.

A 44. percben Kapornai szögletére Csóka érkezett remek ütemben, majd 4 méterről alig fejelte fölé a labdát.

Szünet: alacsony színvonalú meccsen a kapuk ritkán forognak veszélyben.

Megkezdődött a második félidő, csere nem volt.

Az 50. percben Szendeff lőtt 15 méterről, Pálfi szögletre tolta a bal alsóba tartó labdát.

Az 51. percben 0-1. A korner után középen megcsúsztatták a labdát, amire a hosszún Radics érkezett, és 2 méterről a hálóba lőtt.

Az 56. percben egy szép kontra végén Szendeff duplázhatta volna meg a vendégek előnyét, de Pálfi bravúrral védett.

A 61. percben Haladás helyzet: Erdei 13 méterről akarta elpörgetni a labdát, de Slakta védett.

Kettős csere a vasiaknál. Csernik és Pintér be, Horváth és Kelemen le.

Az elmúlt percekben beszorította ellenfelét a Haladás, jönnek a beadások, de egyelőre jól rombol az óvári védelem.

A 67. percben Nyíri végzett el szabadrúgást 23 méterről. A labda a jobb felsőbe tartott, de Slakta védett.

Cserélnek az óváriak is.

A 71. percben Ráczot vágta fel utolsó emberként Radics, amiért Bana kiállította. A szabadrúgást Erdei végezte el, a labda a bal felsőbe ment volna, de Slakta ezúttal is barvúrral védett.

Érkezik Szijjártó és Horváth Arnold is a Halinál.

Negyed óra van hátra, a vasiak támadnak, a vendégek emberhátrányban védekeznek.

768-an fagyoskodunk a stadionban.

A 77. percben Szijjártó tekert e a labdát kapura, Slakta ezúttal is védett.

Az utolsó zöld-fehér csere: Katona vátlja Ráczot a 79. percben.

A 81. percben Jagodics játszotta meg Katonát, a csatár kapura fordult, 13 méterről, jobbról lőtt, de a labda a kapu közepébe tartott, így Slakta könnyedén védett.

A 83. percben Erdei vágta fel Csókát, a megmoszdulás sárgát ért, és mivel már korábban begyűjtött egyet a Hali 10-ese, így pirosat kapott. A szabadrúgást Kapornai alig lőtte mellé.

A B-közép rázendített a "Szántó takarodj!" rigmusra...

Három perc van hátra, sorra jönnek a beadások az óvári kapu elé, de a csatáraink egyelőre tehetetlenek.

Öt perc lesz a ráadás.

Nyíri kapott sárgát reklamálásért.

A 94. percben Nyíri beadását Jagodis fejelte kapura, Slakta ezúttal is védett.

Vége, a Hali rossz játékkal kaptak ki a Mosonmagyaróvártól.

SZOMBATHELYI HALADÁS–CREDOBUS MOSOMAGYARÓVÁR 0-1  (0-0)

Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 768 néző, vezettei: Bana Gergely (Máyer Gábor, Sinkovicz Dániel).

SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi - Nyíri V., Jagodics M., Ene, Bolla G. - Erdei, Szakály A. (Horváth A. 74.) - Horváth R. (Csernik 62.), Rácz (Katona 79.), Mohos (Szijjártó 74.)  - Kelemen M. (Pintér 62.) Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta - Végső, Tullner, Deák I., Horváth K. (Vukasovic 69.) - Radics, Kapornai (Papp 89.) - Máris D., Szabó B. (Simita 74.), Csóka D. - Szendeff (Pukhetieiev 69.). Vezetőedző: Nagy Ádám.

Góllövők: Radics (51.)

Kiállítva: Erdei (84), illetve Radics (71.)

(Fotó: Pataki Gergő/archív)

Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.