2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
80 perc emberhátrányban, egy pont a Csákvár ellen. Végeredmény: 2-2

A Merkantil Bank liga 19. fordulójában a vasi zöld-fehérek a Csákvárral csapnak össze. A vendégek kerültek előnybe, de a vasiak fordítottak, ám nem sikerült megtartani a vezetést.

SZOMBATHELYI HALADÁS–AQVITAL FC CSÁKVÁR   (2–2)

Szombathely. Haladás Sportkomplexum. 771 néző, Vezette: Molnár Attila (Mohos Milán, Vörös Dániel).

Szombthelyi Haladás: Pálfi - Nyíri, Csonka, Jagodics, Beronja - Horváth R. (Mohos 65.), Zvekanov, Rácz (Jancsó 89.), Erdei, Csernik (Bolla 19.) - Pintér (Kelemen 65.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

Aqvital Csákvár: Zelizi - Babos, Karacs, Nahirnij - Murka, Mészáros, Tamás, Szakály D. (Dusinszki 77.), Fejős (Juhásu 85.) - Nagy Z. (Simon A. 62.), Farkas A. (Gazdag 62.). Vezetőedző: Tóth Balázs.

Góllövők: Horváth R. (33.), Pintér (28.), illetve Nahirnij (15.), Farkas (40.)

Kiállítva: Beronja (13.)

A meccs előtt néhány perccel - hiába a tavaszia idő - nagyon kevesen vannak a stadionban. Jönnek a csapatok.

A meccs előtt Kiss Árpádra, a Nemzeti Sport decemberben elhunyt tudósítójára emlékeztek egy percces főhajtással.

A 3. percben röviden szabadított fel a hazai védelem, Mészáros 20 méterről lőtt, a labda fölé szállt.

Csákvári fölénnyel telt el az első öt perc. A vendégek amolyan "rejtőzködő üzemmódban" léptek pályára: fehér mezen halvány aranyszínű számozás, amiből kvázi semmit nem lehet látni a lelátóról.

Eltelt az első tíz perc, egyik kapu sem forgott veszélyben. Talán 500-600-an lehetünk.

A 13. percben emberhátrányba került a Haladás. Zoran Beronja ütközött Tamással a zöld-fehérek 16-osának vonalánál, a lelátóról úgy tűnt, a Hali bekkje előbb a labdát érte el, de a spori szerint nem. Kiállíotta a balhátvédet, és a vendégek javára szavadrúgást ítélt.

Nehirnij szabadrúgása után a sorfalon megpattant a labda, amely Pálfi hálójában kötött ki (0-1).

Változtatott Alekszandar Jovics: Csernik helyére Bolla érkezett a 19. percben.

Eltelt a félidő fele, a Haladás még egy veszélyes támadást sem vezetett. Emberhátrányban nehéz lesz, a csákváriak tartják zömében a labdát, egyelőre tudatosabbnak tűnik a játékuk.

A 27. percben majdem 0-2 lett: Fejős lőhetett az elmélázó védők mellett, de Pálfi bravúrral védett. Sajnos, a vasiak gyengén fociznak.

A 30. percben megint csákvári helyzet: a kapuba tartó labdát Csonka vágta ki a gólvonalról. A szöglet után Fejől löhetett 8 méterről, Pálfi lábbal hárított.

A 33. percben a semiiből egyenlített a Hali: Erdei ugratta ki Horávth Rajmundot, aki egy csel után középről, 16 méterről, ballal kilőtte a bal lasó sarkot! (1-1)

A 38. percben már itt az előny! Horváth Rajmund tört be a 16-oson belülre, becsapta egy csellel Karacst, centerezett, ott érkezett Pintér, aki 2 méterről a hálóba sodorta a labdát! (2-1)

A 40. percben megint egál: egy balodlali támadás után Pálfi még védeni tudott, de a kipattanóra Farkas érkezett, aki 12 méterről a kapu közepébe bombázott. (2-2)

Felpörögtek az események a féidő hajrájára, a szomathelyiek belementek a nyílt fociba, mindkét helyzetüket értékesítették, a Fejér megyeiek viszont sok ziccert elpuskáztak.

Szünet: eddig egsz jó meccset produkálnak a csapatok.

Kezdődik a második félidő, csere nem volt.

Az 50. percben járunk, a második játékrész egyelőre nem hozott izgalmakat. A labdát a vendégek birtokolják többe, de helyzetük nem volt Nagyéknak.

Az 52. percben Szakály ívelt be lágyan egy szabadrúgást a védők mögé, Babós remek ütembe érkezett, de nem tudott beleérni a labdába. Lehetőség volt ez is.

Az 55. percben Zvekanovot kell ápolni, miután összefejelt Farkassal.

A szünet óta jószerivel semmi nem történt, az első félidei lendületes játékot nem tudják hozni a csapatok. Sok a hiba, egyre több a szabálytalanság. Eltelt negyed óra.

Cserék a csákváriaknál: érkezik Simon András, akit nagyon nem szeretnek a Hali-szurkolók. A támadó néhány éve Szombathelyen töltötte a nyári felkészülést, majd az utolsó napokban, a bajnoki rajt előtt eligazolt Gyirmótra.

Csere a hazaiaknál is, lementek a gólszerzők, érkezett Mohos és Kemelem.

Tóth Balázs együttese uralja a játékot, a második félidőben a zöld-fehérek még nem nagyon jutottak el az ellenfél kapujáig.

771-en vagyunk a stadionban. A Hali-drukkerek ezúttal a klub vezetőjét és tulajdonosát kívánják egy másik települsére...

A 73. percben járunk, a szombathelyiek kicsit kijöttek a szorításból, de Zelizinek továbbra sem adódott dolga.

Negyed óra van hátra, az ügyvezető asszony továbbra sem népszerű a B-középben.

A 76. percben hatalmas ziccert bohóckodott el a Csákvár. Tamás kapott labdát - vélhetően lesről, a középpályás viszont ahelyett, hogy senkitől sem zavartatva a 11-es potról kapura fordult volna, paszsoni akart, így oda lett  a lehetőség, Bolla felszabadított.

Molnár játékvezető szépen szórta a lapokat, a 79. percben Karacs kapott sárgát reklamálásért.

A 83. percben járunk, Molnár sporttárs Pálfi figyelmeztette, hogy gyorsabban végezze el a kirúgást. Olybá tűnik, a mieink nem bánnák, ha vége lenne a meccsnek. A második félidő alapján a szurkolók zöme is így van ezzel.

A 87. percben egy jobboldali beadásra Jagodics érkezett, a bekk kis híján a saját kaujába bombázott. A 89. percben Ráczot Jancsó váltja. Az elmúlt percekben veszélyesebb a Csákvár, ismételten.

Három perc lesz a ráadás.

A 92. percben hihetetlen jelenet: egy balodali beadás átszállt Pálfi fölött, a hosszún érkezett Tamás, aki a gólvonalról mellé fejelte a labdát...Óriási ziccer volt!

Vége: a Csákvár közelebb áll a győzelemhez.

Statisztika

Az elmúlt években rendre eseménydús meccseket vívott egymással a két együttes. Ősszel a bajnokságban a Fejér megyeiek nyertek 4-2-re, míg a Magyar Kupában Jovics mester együttese jutott tovább, a végeredmény 1-3 lett.

Eddig mindössze egyszer nem született gól a párosításban: 2022 áprilisában 0-0-ra végeztek a felek. Legutóbb a Rohonci úton 2022. július 31-én találkozott a két gárda, akkor Baracskai révén gyorsan mgszerezte a vezetést a kék-sárga gárda, de Lencse a hajrában egyenlíteni tudott (1-1).