2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
A SZISE ellen is győzött az SZKKA

A női NB/I B-s kézibajnokság 23. fordulójában a listavezető Tökölön lépett pályára ma délután: Vida Gergő együttese ismét nyert, így 100%-os teljesítménnyel áll a tabella élén.

Nem kezdte jól a meccset az SZKKA, Perák, majd Pasqualetti találataival a második perc végén 2-0-ra vezetett a tököli alakulat. A mieinknél Pődör Rebeka rázta meg magát, és a 4. percre már egál volt az állás. Ezt követően felváltva estek a találatok, az egyetemisták vezettek, a Kulcsáréktól mindig jött válasz (7. p.: 5-5).

A 8. percben Kazai révén szerezte meg először a vezetést a vasi gárda, amely támadásban sokat javult, így a 12. percben immár három volt a vendégek javára (9-12). 12-16-os állásnál a
16. percben időt kért a házigazda vezetőedzője, de ez nem használt: Szmolekék a 24. percre elhúztak héttel (13-20).

A SZISE ugyan megpróbálta kozmetikázni az eredményt, ez valamennyire sikerült is, így a szünetre 18-21-es állással vonultak a felek.

A fordulást követően ritmust váltott a szombathelyi társulat, és a 37. percre már ismét hattal mentek a mieink (21-27). A 39. percben ismét magához rendelte tanítványait a hazai tréner, ekkor már hét volt a differencia (21-28).

A folytatásban sem változott a játék képe: Vida Gergő alakulata tartotta a hat-hétgólos előnyét, így érkeztünk meg az utolsó negyed órára (44. p.: 24-30). Jött viszont egy vasi rövidzárlat, így Nánásiék feljöttek mínusz háromra (49. p.: 30-33). A Pődörék védekezése nem működött a meccs ezen szakaszában, és a támadásban is egyre több hiba csúszott – izgalmasnak ígérkezett a hajrá.

Ám Varga Nikiék ismét összekapták magukat, és újra elléptek riválisuktól (54. p.: 31-37). Az utolsó percekben az egyetemistákat több kiállítással is büntették a játékvezetők, így kvázi eldőlt a két pont sora.

Az SZKKA megszerezte szezonbeli 23. győzelmét, így egyre közelebb a hőn áhított élvonal a szombathelyi egyesület számára.

SZISE-Bamba Marha – SZKKA  34-41   (18-21)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Török, Pődör R 11., Pálffy 5, Kulcsár 7, Pődör B. 4, Horváth, Varga 1, Szeberényi 3, Szmolek 2, Böhm, Balogh, Kazai 8, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(fotó: szombathelyikezilabda.hu)