2024.04.18., csütörtök  •  Andrea, Ilma napja
Véget ért a XXXIV. Szilveszter-kupa, lezajlottak a döntők az Aréna Savariában

Végéhez ért a 4 napig tartó labdarúgótorna, hétfőn már az elődöntőket, illetve a döntőket rendezték az Aréna Savariában. Színvonalas mérkőzéseket és sok-sok izgalmat hozott ez a nap is, nagyon szoros volt a küzdelem a bajnoki címekért és a bronzérmekért egyaránt. A nőknél a magyar-német-osztrák játékosokkal felálló FC Monarchia győzedelmeskedett, az öregfiúk kategóriában a Trio Egerszeg bizonyult a legjobbnak, míg az amatőr kategória bajnoki címét büntetőrúgások után szerezte meg a Lara Autókozmetika-Fc Buntstift csapata.

A nyílt amatőr kategóriában a csoportokból továbbjutott első és második helyezetteket, illetve a legjobb harmadik csapatokat (összesen 12 együttes) négy csoportba sorolták.

Sport+Modi/BG

A csoportokon belül mindenki játszik mindekivel, a négy csoportgyőztes kerül a két elődöntőbe - ennek győztesei vívják a finálét, a két vesztes pedig a bronzéremért játszik. A nőknél, illetve az öregfiúknál már a csoportmeccsek után kialakult a legjobb négy mezőnye.

A hétfői program (Aréna Savaria)

Tutto Bene Scarpe - Black Jack FC - Budai Bádog-Sport 36 1-4

Gólszerzők: Csire Á., ill. Kovács D. 3, Holzmann P.

Futer Tüzifa - S1 Ingatlan 10-1

Gólszerzők: Kiss B. 3, Németh G. 2, Hanzl M. 2, Manganelli A., Kiss Á. Szántó R., ill. Markó M.

Tutto Bene Scarpe-Black Jack FC - Csikó Csárda 4-5

Gólszerzők: Csire Á., Tóth M., Horváth T., Szabó M., ill. Horváth G. 3, Vörös B., Szabó C.

Futer Tüzifa - Csikar Csárda 4-2

Gólszerzők: Manganelli Zs., Hanzl M., Kiss B., Németh G., ill. Bezdi D., Komálovics Á.

Budai Bádog-Sport 36 - Csikó Csárda 4-0

Gólszerzők: Kovács D. 3, Majtényi D.

S1 Ingatlan - Csikar Csárda 3-1

Gólszerzők: Markó M. 2, Németh G., ill. Szalai Sz.

Unicum Kft- Padrino - Intersport Szombathely - Pepe Team 2-3

Gólszerzők: Németh B., Takács M., ill. Németh E., Fider Á., Nagy Z.

Petrovics Apartmanház - Colonia FC 3-2

Gólszerzők: Savanyó G., Németh G., Józsi Z., ill Győrffy M. 2

Unicum Kft. Padrino - Lara-Autókozmetika FC Buntstift 0-5

Gólszerzők: Kozmor Á. 3, Halmos M., Nagy M.

Petrovics Apartmanház - Sport+Modi/BG 3-2

Gólszerzők: Hajós A., Kovács K., Szabó P., ill. Boldizsár I., Sarang D.

Intersport Szombathely - Pepe Team - Lara-Autókozmetika FC Buntstift 1-2

Gólszerzők: Fider Ádám. ill. Halmos M., Horváth R.

Colonia FC - Sport+Modi/BG 3-1

Gólszerzők: Győrffy M., Havasi M., Farkas M., ill. Marton Z.

Devil Team - Vadbarna Szolárium 1-3

Gólszerzők: Bertók L., ill. Balogh H., Ferencsik E., Ködmön K.

Déltől ismét a nőké volt a főszerep, ugyanis az ő elődöntőikkel folytatódott a program. A nap első női mérkőzését a csoportját megnyerő Devil Team játszotta a Vadbarna Szolárium csapatával, akik csoportjuk második helyén végeztek több lőtt góljuknak köszönhetően. A fiatal utánpótlás játékosokból álló Devil Team a korábbi Viktória-játékos Ferencsik Evelin góljának köszönhetően hamar hátrányba került, majd a jelenleg is a szombathelyieknél játszó Balogh Henrietta góljával hamar két gólosra nőtt az előnye a több jelenlegi Viktóriást is soraiban tudó  Vadbarna Szoláriumnak. A fiatal Devil Team nem ijedt meg, mindent megtett az egyenlítésért, de csak helyzetekig sikerült eljutnia, ezt pedig újabb góllal büntette  az ellenfél, így már 0-3 volt az állás. Bertók Laura gólja csak a szépítésre volt elég, így 1-3-as győzelmével a Vadbarna Szolárium csapata jutott be a döntőbe.

Pelc-Nyárád - FC Monarchia 2-8

Gólszerzők: Beimli K. 2, ill. Marina G. 4, Barbara D. 2, Laetitia B., Elisabeth T.

A második elődöntőt a csoportküzdelmeket 100%-os mérleggel megvívó FC Monarchia játszotta a Pelc-Nyárád ellen. A Monarchia csapata már az első percben vezetést szerzett, amit ugyan több ígéretes helyzet is követett a Pelc-Nyárád részéről, de ezeket nem tudták gólra váltani. A vendégek aztán megszerezték második góljukat, ami után kinyílt a gólzsák és 3 perc leforgása alatt 3-at szereztek, lényegében eldöntve ezzel, hogy ki lesz a Vadbarna Szolárium ellenfele a döntőben. Nem sokkal később jött az 5. Monarchia gól, amit azonban két gyors Pelc-Nyárád gól követett, de a főként légiósokból álló együttes aztán 3 gyors góllal végleg lezárta azzal a mérkőzést és 2-8-as győzelmével magabiztosan jutott be a döntőbe.

Trio Egerszeg - Malom Söröző 1-0

Gólszerzők: Papp T.

A női elődöntők után az Öregfiúk kategória elődöntőin volt a sor. Az első mérkőzésen a Kocsárdi Gergellyel, Kaj Andrással felálló tavalyi ezüstérmes Trio Egerszeg csapata csapott össze a többek közöt Halmosi Pétert, Seper Ákost, Tóth Pétert soraiban tudó Malom Söröző gárdájával. A jó iramú, sok helyzetet hozó mérkőzésen sokáig nem esett gól, egy perccel a mérkőzés vége előtt azonban egy szöglet után megszerezte a vezetést és a győzelmet is egyben a Trió Egerszeg együttese, így ő lesz az egyik résztvevője a döntőnek.

Don-Pepito - Falco 6-3

Gólszerzők: Koronczai R. 3, Horváth R., ifj, Jáger S., Németh Z., ill. Lengyel M. 2, Héra Zs.

A második elődöntőt ebben a kategóriában a C csoport győztese, a Don Pepito vívta a legjobb csoportmásodikként továbbjutó Falco együttesével. Hamar 3 gólos hátrányba került a Falco, innen kellett visszakapaszkodnia Németh Szabolcséknak. Koronczai Roland révén nem sokkal később jött a 4. Don-Pepito gól, majd rögtön utána az 5. is. Lengyel Miklós ugyan szépíteni tudott, de utána ismét betalált a Don-Pepito, így már 6-1 volt az állás. Az utolsó percben két gólt is szerzett a Falco gárdája, de ez csak a szépítésre volt elég, a végeredmény 6-3 lett, ezzel megismétlődik a tavalyi döntő és a Don Pepito gárdája lesz a Trio Egerszeg ellenfele a fináléban.

Budai Bádog-Sport36 - Lara Autókozmetika - Fc Buntstift 2-4

Gólszerzők: Kovács D., Kósik M., ill. Pollák Z. 2, Kozmor Á., Halmos M.

Az öregfiúk kategória után következtek az amatőrök és az ő első elődöntőjük. A Lara Autókozmetika- FC Buntstift gárdája mérkőzött meg a B csoportból továbbjutó, majd a ma délelőtti elődöntőbe jutásról döntő csoportküzdelmeket is sikerrel megvívó Budai Bádog-Sport36 együttesével. Nem sokáig tétlenkedett a korábbi válogatott futsalossal, Halmos Mátéval, valamint Pollák Zoltánnal felálló Fc Buntstift csapata, már az első percekben két góllal jelezték, hogy csak a döntő elfogadható számukra. A mérkőzés felénél aztán szépített a Budai Bádog csapata, így újra nyílt volt a találkozó, sőt, rögtön utána jött az egyenlítés, így már 2-2 volt az állás. Pollák találatával másfél perccel a mérkőzés vége előtt ismét a Buntstift csapatánál, volt az előny, az utolsó másodpercekben pedig ismét Polláknak köszönhetően alakult ki a 2-4-es végeredmény, ami azt jelentette, hogy a döntő első résztvevője a Lara Autóközmetika-Fc Buntstift.

Futer Tüzifa - Petrovics Apartmanház 3-2

Gólszerzők: Hanzl M., Kiss B., Horváth D., ill. Szandi G., Sándor T.

A következő mérkőzésen a Futer Tüzifa és a Petrovics Apartmanház csapata küzdött meg a döntőbe jutásért. Mindkét együttes bátor támadójátékkal rukkolt elő, 4 perc elteltével már 3-1 volt az állás a Futer csapatának, és még messze volt a találkozó vége. A Petrovics Apartmanház Sándor Tamás révén ugyan szépíteni tudott, de több gólra már nem futotta, a végeredmény 3-2 lett, így a Futer Tüzifa lesz az amatőr döntő másik résztvevője.

Devil Team - Pelc-Nyárád - női bronzmérkőzés 2-5

Gólszerzők: Bertók L., Kovács V., ill. Beimli K. 4, Kovács G.

A nők bronzmérkőzését a Devil Team kezdte jobban, Bertók Laura révén már a mérkőzés elején előnybe kerültek, majd Kovács Virág is betalált, ezzel már 2 gólos volt az előny.  A Nyárád csakúgy, mint az elődöntő mérkőzésen későn vette fel a mérkőzés ritmusát, de most is jött a szépítés és még sok volt hátra a mérkőzésből. Beimli Katalin révén sikerült kiegyenlítenie a Nyárád csapatának, majd ugyancsak ő juttatta vezetéshez az övéit 7 perccel a meccs vége előtt. Egy szerencsétlen öngóllal egyre távolabb került a bronzérem a Devil Team számára, az állás ugyanis már 2-4 volt. Beimli Katalin egymaga fordította meg a mérkőzést és döntötte el a bronzérem sorsát, az ő góljával alakult ki a 2-5-ös végeredmény és eldőlt, hogy a női kategória bronzérmese a Pelc-Nyárád lett.

FC Monarcia- Vadbarna Szolárium 11-1

Gólszerzők: Marina G. 3, Barbara D. 3, Laetitia B. 2, Ramona K. 2, Elisabeth T., ill. Németh D.

Következett az első döntő, amely az eddigiektől eltérően nem 1x20 perces volt, itt már 2x15 perc volt a játékidő. Igazi csemegének ígérkezett ez a mérkőzés látva a két csapat eddigi teljesítményét. Mindkét csapat óvatosan, fegyelmezetten kezdte a mérkőzést,  4 percet kellett várni az első gólra, amit a Monarchia együttese szerzett. A bekapott gól láthatóan megfogta a Vadbarna Szolárium csapatát, amit ki is használt a zöld mezes együttes és elhúzott 3-0-ra. Németh Dóra révén az első félidő derekán szépíteni tudott a Vadbarna Szolárium, de hamar visszaállt a 3 gólos különbség a Monarchia újabb gólja után és még a félidő vége előtt jött az ötödik találat. A második félidőben is megmaradt a magyar, német és osztrák játékosokból álló csapat lendülete és 9 perccel a vége előtt már 8-1 arányban vezettek. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a Monarchia csapata fölényesen nyerte meg a mérkőzést 11-1 arányban és első szereplésük alkalmával rögtön megszerezték a kategória első helyét

A női kategória végeredménye:

1. helyezett: FC Monarchia : Ramona Kopcsa, Jasmin Pistotnik, Vivien Nemes, Barbara Dunst, Elisabeth Tieber, Marina Georgieva, Heinisch Jeannine, Laetitia Barabas, Anna Tauschmann, Lisa Koeberl, Michaela Traussnigg

2. helyezett: Vadbarna Szolárium : Horti Boglárka, Sitku Réka Boglárka, Balogh Henrietta, Ferencsik Evelin, Vörös Viktória, Boda Patrícia, Zsömlye Viktória, Németh Viktória, Németh Dóra, Ködmön Kinga

3. helyezett: Pelc-Nyárád: Kiss Emília, Berecky Franciska, Kovács Gréta, Barabont Mónika, Beimli Katalin, András Anita, Böröczky Júlia, Németh Rebeka, Szűcs Laura, Török Patrícia

4. helyezett: Devil Team: Eredics Izabell, Óvári Tímea, Mátics Janka, Bertók Laura, Erdész Fanni, Kovács Virág, Balázs Krisztina, Sali Rebeka, Varga Barbara

Különdíjasok:

Legjobb kapus: Németh Viktória (Vadbarna Szolárium)

Legjobb góllövő: Beimli Katalin (Pelc-Nyárád)

Legjobb játékos: Marina Georgieva (Fc Monarchia)

Malom Söröző - Falco 3-1

Gólszerzők: Varga A, Neczpál G., Seper Á, ill. Németh Sz.

A következő mérkőzés akár az Öregfiúk kategória döntője is lehetett volna, de a Malom Söröző és Falco ezúttal a bronzmeccsen találkozott egymással. Mindkéte együttes nagy elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe, bronzéremmel szerettek volna vígasztalódni a csapatok az elveszített elődöntő után. Kifejezetten magas színvonalú, jó mérkőzést láthattak a nézők, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, az első gólra mégis 12 percet kellett várni, Németh Szabolcs révén szerezte meg a vezetést a Falco. Nem sokat kellett várni az egyenlítésre, Halmosi Péter passzából Varga Attila egyenlített 5 perccel a találkozó vége előtt. A Malom Sörözőnek az utolsó percekben Neczpál Gábor és Seper Ákos két távoli lövésével sikerült megfordítania a mérkőzést és ezzel övé lett a kategória bronzérme.

Don Pepito - Trio Egerszeg 2-3

Gólszerzők: Steiner Zs., Józsi Z., ill. Kaj A. 2, Orbán A.

Megismétlődött a tavalyi döntő az Öregfiúk kategóriájában, ebben az évben ismét a Don Pepito és a Trio Egerszeg csapott össze a fináléban. Tavaly a Don Pepito szerezte meg a bajnoki címet, így volt miért visszavágnia a Trio Egerszegnek. Sokáig csak kisebb lehetőségeket tudtunk feljegyezni, az első félidő vége előtt azonban Józsi Zoltán nagy szabadrúgásából megszerezte a vezetést a Don Pepito együttese, de szinte rögtön jött is a válasz Kaj András jóvoltából, így a félidőben 1-1-re álltak a csapatok. A második félidőben aztán ismét Kaj András talált a kapuba és már a Trio Egerszegnél volt az előny, amit Orbán Attila növelt tovább 1 perccel később. A Don Pepito mindent megtett a győzelem érdekében, nagyjából 8 percen keresztül vészkapussal játszottak, aminek meg is lett az eredménye, Steiner Zsolt ugyanis szépíteni tudott az utolsó percben, de ez sem volt elég, a Trio Egerszeg győzött 2-3 arányban, így a tavalyi ezüstérem után idén bezsebelték a bajnoki címet Molnár Balázsék.

Az öregfiúk kategória végeredménye

1 .helyezett: Trio Egerszeg: Molnár Balázs, Kaj András, Vörös Miklós, Orbán Attila. Nikitscher Norbert, Kocsárdi Gergely, Mihalecz Péter, Marian Sluka, Őri Gábor, Kovács Gábor, Szente Gábor

2, helyezett: Don Pepito : Táncsics András, Horváth Róbert, Szuh Ferenc, Németh Zoltán, Bánfalvi Zsolt, Steiner Zsolt, ifj, Jáger Sándor, Józsi Zoltán, Vajda László, Németh Richárd, Koronczai Roland

3. helyezett: Malom Söröző: Neczpál Nándor, Neczpál Gábor, Varga Attila, Varga Roland, Seper Ákos ,Tebeli György, Tóth Péter, Rajos Attila, Takács Csaba, Sipos Norbert, Halmosi Péter, Horváth István

4. helyezett: Falco: Petrovics János, Táncsics Péter, Németh Szabolcs, Vidóczi József, Lengyel Miklós, Catomio János, Héra Zsolt, Tóth József, Vad József, Serbán Miklós, Farkas Gábor, Németh Anda

Legjobb kapus: Táncsics András (Don Pepito)

Legjobb góllövő: Koronczai Roland (Don Pepito)

Legjobb játékos: Kaj András (Trio Egerszeg)

Budai Bádog-Sport36 - Petrovics Apartmanház 3-2

Gólszerzők: Kovács D., Holzmann P., Kis-Nemes M., ill. Szandi G., Sándor T.

Az amatőrök bronzmérkőzésével folytatódtak a küzdelmek a Budai Bádog és a Petrovics Apartmanház részvételével. Holzmann Patriknak köszönhetően hamar megszerezte a vezetést a Budai Bádog együttese, de a Petrovics Apartmanház játszott veszélyesebben és dolgozott ki több lehetőséget. 7 perccel a mérkőzés vége előtt vészkapusra váltottak az egyenlítés, majd a győzelem reményében, de ez lett a vesztük ugyanis növelni tudta az előnyét a Budai Bádog, miután egy megszerzett labda után csak az üres kapuba kellett emelni. 3 és fél perccel a vége előtt szépített a Petrovics Apartmanház és innentől mindent egy lapra feltéve támadtak az egyenlítésért. Az utolsó percben még 1-1 gól esett mind a két oldalon, ezzel a Budai Bádog győzött 3-2 arányban és övék lett a bronzérem.

A bronzmérkőzést követően egy picivel hosszabb, fél órás szünet következett, ami alatt a Westside TSE növendékei szórakoztatták a közönséget táncos produkciójukkal.

Lara-Autókozmetika Fc Buntstift - Futer Tüzifa 6-5

Gólszerzők: Kozmos Á. 2, Lévay G., ill. Kiss Á. 2, Kiss B. (büntetőből Kozmor Á., Steiner C., Halmos M., ill. Hanzl M., Győrvári G.)

Pontban 18 órakor megkezdődött a 4 napos torna utolsó mérkőzése, az amatőr kategória döntője, amit a Lara-Autóközmetika Fc Buntstift és a Futer Tüzifa vívott egymással. Mindkét csapat rendkívül magabiztos és közönségszórakoztató játékkal jutott el a döntőig, minden adott volt, hogy egy kiváló színvonalú mérkőzéssel záruljon a XXXIV. Szilveszter Kupa. Egyik csapat sem esett neki a másiknak az első percekben, tapogatózó játék folyt leginkább mezőnyben. Egy okos kapusgóllal sikerült megszereznie a vezetést az Fc Buntstift csapatának, de nem örülhettek sokáig, Kiss Ádám gólja után ugyanis már 1-1-et mutatott az eredményjelző. A Futer mondhatni vészkapusa, Manganelli Zs. szinte végig a félpálya közelében helyezkedett, amolyan 6. mezőnyjátékosként, ami egyáltalán nem volt kockázatmentes, a bekapott gól is ennek volt köszönhető. Az emberelőnyös játék az első félidő közepén aztán eredményre vezetett, Kiss Bence lövése után ugyanis már a Futer csapatánál volt az előny. Egy labdavesztés után Kiss Ádám újból eredményes volt, ezzel már 3-1-re vezetett a töbek között Haladásos Kiss Bencével felálló Futer. Még a félidő előtt szépíteni tudott Kozmor Ákos szintén egy védelmi hiba után, így újra nyílt volt a mérkőzés. A második félidőben sokáig nem találta a rést a Futer védelmén a Buntstift együttese, de ismét jött Kozmor Ákos és vészkapusként egyenlített, ezzel 3-3 volt az állás. A félidőben ez az egyetlen gól esett, így a mai nap folyamán először büntetőrúgásokkal dőlt el a mérkőzés és egyben a győztes kiléte is. A büntetőrúgásokhoz már Balikó Milán érkezett a kapuba a Futer együttesénél. Az első rúgó, Hanzl Máté magabiztosan értékesítette a büntetőjét, a másik oldalon Kozmor Ákos sem tett másképp az első körben. A második körben Horváth Detre hibázott a Futer részéről, Halmos Máté viszont berúgta a sajátját, így Győrvári Gábornak mindenképpen be kellett rúgni a sajátját, amit meg is tett. A Bunstift részéről Steiner Christopher volt az utolsó rúgó, aki nem hibázott, így 3-2-re megnyerte a büntetőrúgásokat a Lara-Autóközmetika Fc Buntstift csapata 6-5-ös eredménnyel ők nyerték az amatőr kategóriát.

Az amatőr kategória végeredménye

1. helyezett: Lara-Autókozmetika Fc Buntstift: Kozmor Ákos, Lévay Gergely, Imre János, Halmos Máté, Hajmási Milán, Imre Balázs, Kratochwill Zoltán, Horváth Róbert, Steiner Márk, Steiner Christopher, Nagy Martin, Pollák Zoltán

2. helyezett: Futer Tüzifa: Balikó Milán, Manganell Attila, Horváth Detre, Hanzl Máté, Győrvári Gábor, Enyingi Márk, Szántó Roland, Kiss Bence, Kiss Ádám, Németh Gábor, Skriba Máté, Manganelli Zsolt

3. helyezett: Budai Bádog-Sport36: Sipos Bálint, Török Gergő, Cser Dániel, Kis-Nemes Máté, Majtényi Dominik, Kósik Milán, Tóth Gábor, Kovács Dominik, Balogh Ádám, Holzmann Patrik

4. helyezett: Petrovics Apartmanház: Petrovics János, Józsi Zoltán, Németh Zoltán, Németh Gergő, Szandi Gábor, Savanyó Gábor, Kovács Krisztián, Hajós Attila, Szabó Péter, Sánor Tamás, Pontos András, Horváth Márton

Legjobb kapus: Lévay Gergely (Lara-Autókozmetika Fc Buntstift)

Legjobb góllövő: Kiss Bence

Legjobb játékos: Hanzl Máté (Futer Tüzifa)

Az amatőrök döntőjével véget értek a XXXIV. Szilveszter Kupa 4 napon át tartó küzdelmei. Rengetegen voltak kíváncsiak a mérkőzésekre, melyek minden kategóriában magas színvonalúak voltak szebbnél szebb gólokkal és megmozdulásokkal. Igazi futballélményben volt része a nézőknek ebben a pár napban, jövőre pedig immár 35. alkalommal kerül majd megrendezésre a két ünnep közötti nagy hagyományokkal bíró labdarúgótorna.

A hungarysport.hu  közvetítése itt nézhető vissza.

Fotók: Hornyák Emőke/HungarySport

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.