2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Haladás: Balszerencsés vereség a Tisza-partján

A Merkantil Bank liga 28. fordulójában a vasiak ma Szegeden léptek pályára. Bár a mieink szereztek vezetést, a Szeged előbb egyenlített, majd az utolsó percben megszerezte a győztes találatot is.

Kezdés előtt mintegy félezer néző várja a csapatokat.

A mieink tiszta zöldben, a hazaiak kék-feketében szerepelnek.

Mi kezdtük a meccset, útjára indult a labda a nyári melegben.

A 4. percben az első Hali-szöglet: Erdei tekerte középre a labdát, de nem alakult ki helyzet.

Eltelt az első öt perc, a vasiak birtokolják többet a labdát.

A 10. percben járunk, helyzet nem volt eddig. A Haladás nem állt be bekkelni, rendre a szegediek  térfelén jártják a labdát Szakályék.

A 13. percben egy zöld-fehér lehetőség: Ene ugratta ki Horváth Rajmundot, a szélső elfejelte a labdát a kapujából kirohanó Molnár-Farkas mellett, de már nem érte utol, így kirugással jöhettek a kék-feketék.

A 15. percben Nyíri lőtte be élesen jobbról a labdát, Szilágyi szögletre mentett Kelemen elől. A korner után Jagodics próbálta a kapuba terelni a labd-t, de nem járt sikerrel.

Lassan lecsorog a félidő fele, semmi izgalmas nem történt. Viszont továbbra is remek az idő.

A 25. percben ívószünet.

Nagyon hiányzik a Haladás középpályájáról az eltiltott Rácz, kissé tanácstalanul szövögetik a zöldek a támadásaikat.

Fél órán vagyunk túl, egyik kapusnak sem volt még dolga.

Átvette az irányítást a Szeged, most a hazaiaknál van többet a labda, de ziccert nem alakítottak még ki Borvetőék sem.

A 38. percben Zuigeber ment el a jobb oldalon, élesen középre lőtt, de Borvető lemaradt a labdáról, amit Pálfi így magához ölelt.

Teljesen békésen csordogálnak a percek, helyzet nincs, de még csak szabálytalanság is elvétve történik.

A 41. percben vezet a Haladás! Nyíri ment el a jobb oldalon, az alapvonalig cselezte magát, majd visszapasszolt, ott érkezett Szakály, aki 4 méterről  jobb alsó sarokba vágta a labdát (0-1)!

A játékban annyira nem volt bent a gól, de az akció tényéeg szépségdíjas volt, Nyíri nagyon befűzte a hazaiak baloldali védelmét.

Szünet, 0-1-ről folytatják a csapatok.

Kint vannak a csapatok, kezdődik a második félidő. A hazaiak kettőt cseréltek.

Az 50. percben Mohos két szép csellel játszotta magát tisztára, indította Nyírit, aki jobbról középre lőtt, Kelemen centiméterekkel maradt le a beadásról.

Az 52. percben Erdei remekül ugratta ki Nyírit a jobbszélen, betört a 16-oson belülre, 12 méterről lőtt, a labda alig ment el a jobb kapufa mellett. A szegediek feltolták a védelmüket, így a Haladás kontrázhat.

Az 55. percben a házigazda előtt adódott ziccer: Nagy adott be jobbról, Borvető elől felszabadítottak a védők. Pillók azonban visszafújta az esetet, Ene sárgát kapott. Az alapvonaltól végzett el szabadrúgást Zuigeber, Pálfi szögletre tolta a labdtát. a korner után Kővári tüzelhetett 18 méterről, de a labda elkerülte a jobb kapufát. A második félidő sokkal élvezetesebb, mint az első volt.

Az 59. percben egy szegedi kontra végén Nagy lőtt 17 méterről fölé.

Eltelt egy óra, a Tisza-partiak birtokolják többet a labdát, a Haladás fegyelmezetten védekezik, és olykor kontrázni is tudnak Kelemenék.

A 64. percben Borvető fellökte Enét 40 méterre a Hali kapujától, a spori nem fújt falultot, a csatár elvette a bekktől így a labdát, kiugratta Zuigebert, a szélső 14 méterről, jobbról lőtt, Pálfi bravúrral védett.

Cserék mindkét oldalon. Pintér és Szijjártó érkezett a mieinknél, Kelemen és Zvekanov ment le.

67. perc, ismét ivószünet.

A 71. percben a Hali védői egymásra vártak, nem szabadítottak fel, a labda Márkvárt elé került, aki 18 méterről, középről lőtt, a labda azonban messze elkerülte Pálfi kapuját.

A 73. percben Magyar ívlt be a Hali 16-osára, Szilágyi fejelhetett, de Pálfi védett.

Negyed óra van hátra: a Haladás rendesen beszorult az elmúlt percekben.

A 76. percben 1-1. Magyar jobboldali szabadrúgására Márkvárt érkezett jó ütemben, és 5 méterről a jobb sarokba lőtt.

Bár a szegediek támadtak, elkerülhető gólt kapott a Hali.

Cserék a Haladásban, Beronja és Jancsó be, Mohos és Nyíri le.

A 84. percben Márkvárt a kezdőkörből ívelt kapura, Pálfi kint állt, de a középpályán nem célzott pontosan, a labda elhagyta az alapvonalat.

A 86. percben Pillók hozott érdekes ítéletet. Enét látta a bíró szabálytalannak Zuigeberrel szemben. A labda mögé a sértett állt, de nem lett veszély belőle.

Három perc van hátra a rendes játékidőből.

Csere a Haliban, Szvoboda jön Horváth Rajmund helyére.

A 90. percben 2-1. Márkvárt jobboldali beadására Bíró Bence érkezett jó ütemben, és 4 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát.

Négy perc lesz a ráadás.

A szegediek húzzák az időt - másodpercek vannak hátra.

Vége: a Hali egy pontra rászolgált volna.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SZOMBATHELYI HALADÁS 2-1 (0-1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1626 néző. Vezette: Pillók Ádám (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
Szeged-Csanád GA: Molnár-Farkas T. – Könczey (Bíró 46.), Szilágyi Z., Horváth M., Gera N. – Haris (Kővári 46.), Magyar Zs.(Tóth 91.) – Zuigéber, Márkvárt, Nagy R. (Óvári 65.)– Borvető (Kalusz 65.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics.
Haladás: Pálfi – Nyíri V. (Beronja 80.), Jagodics M., Ene, Bolla G. – Horváth R. (Szvoboda 89.), Szakály A., Zvekanov (Szijjártó 65.), Erdei, Mohos (Jancsó 80.) – Kelemen M. (Pintér 65.) Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

Góllövők: Márkvárt (76.), Bíró (90.), illetve Szakály (41.)

Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.