2024.05.05., vasárnap  •  Györgyi napja
Haladás: Igazságos pontosztozkodás Soroksáron

A Merkantil Bank liga 26. fordulójában a Hali Soroksáron lépett pályára. A második félidőben a hazaiak kerültek előnybe, de a csereként pályára lépő Pintér egyenlített.

Hamarosan kezdődik a találkozó: a szombathelyieknél nem léphet pályára eltiltűs miatt Erdei, Rácz és Szakály.

A kezdőben kap helyet a mieinknél Jancsó, Ene és Beronja is.

A mieink tiszta zöldben szerepelnek. A 3. percben Varga ívelt be jobbról, a kapu előtt elsuhent a labda.

Hiába a kellemes idő, meglehetősen gyér érdeklődés mellett zajlik a találkozó. Szombathelyről mintegy harmincan-negyvenen látogattal el a meccsre - buzdítják is a gárdát rendesen. A 8. percben Beronja balról lőtt kapura, de Mergl könnyedén védett. Az ellentámadásnál Zvekanov kapott sárgát, Lovas játékvezető kissé szogorúnak tűnt.

Lecsorgott az első tíz perc, extra izgalmak nélkül.

A 14. percben Kaján ívelt be jobbról, a hosszún Korozmán érkezett, de 4 méterről fölé fejelt.

Lassan elmegy a félidő fele, nem egy izgalmas mérkőzést kéthatunk, a kapuk nem forognak veszélyben.

A 27. percben Zvekanovot rúgták fel 28 méterre a hazai kaputól. Nyíri lőtt, a labda fél méterrel fölé szállt.

A 28. percben Varga kapott remek labdát Lovrencsicstől, a szélső betört a 16-oson belülre, ám Beronja remek ütemben szerelte - kirúgással folytatódhatott a játék.

Elment fél óra - nem lesz egyszerű összefoglalót készíteni az eddig látottakból...

A 31. percben egy Hali-lehetőség: Zvekanov passzolt Nyíri elé a 16-os vonalán, jobbra, a szélső bekk lőtt, a labda centikkel ment el a jobb kapufa mellett. Ez szép támadás volt.

Az elmúlt bő tíz percben a Haladás többet birtokolja a labdát, Lipcsei Péter alakulata kontrázni próbál, sikertelenül.

A mezőnyben focizgatnak a csapatok, helyzet továbbra sincs

A 45. percben Horváth Rajmund cselezgetett a bal oldalon, középre adott, de Say tisztázott.

Szünet - eseménytelen félidő után 0-0.

Megkezdődött a második félidő, a vasiaknál nem volt csere.

Csonka megsérült, Bolla érkezett a helyére a 48. percben.

A 49. percben Kelemen fordult le a védőjéről, 17 méterről balla lőtt, a labda fölé szállt.

Az 53. percben Kelement rúgta fel Korozmán 25 méterről, balról. Nyíri lőtt, Mergl a léc fölé tolta a labdát. Szép jelenet volt.

Eltelt tíz perc a második félidőből, tulajdonképpen semmi izgalmas történés nem volt. Kényelmesen focizgatnak a játékosok, hatvanas pulzussal....

Egy órája játszanak a csapatok, nem könnyű a tudósító helyzete...

Eltelt a játékrész fele, a zöld-fehérek aktívabbak valamennyivel, de ziccer továbbra sincs.

A 68. percben Zvekanov veszített labdát saját térfelén, Korozmán Lovrencsicshez játszott, a támadó jobbról, a 16-oson belülről középre lőtt, de szerencsére a hazaiak Köböl lemaradt az átadásról.

A 71. percben Hali-helyzet: Say hibázott, a laddát előbb Nyíri lőtte kapura, Merglről védett, a kipattanót Kelemen ollózta kapu felé, de nem talált célt.

A 79. percben 1-0 a hazaiaknak: Gálfi a jobb szélen remekül verte meg az őt örző védőt, majd kiválóan ívelt középre, Lovrencsics pedig közvetlen közelről nem hibázott fejjel. 1–0.

Alekszandar Jovics cserél, érkezik Pintér - a 83. percben járunk.

A 85. percben 1-1! Egy Hali kontra végén Pintér lőtt 10 méterről a bal alsó sarokba! 1-1!

Izgalmas lesz a hajrá, a spori három percet hosszabbít.

A 92. percben Króner beadására Dranóner érkezett középen, 5 méterről fejelt, de Pálfi magabiztosan védett.

Összességéebn igazságos döntetlennel zárult a mérkőzés.

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1  (0-0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Dobos Dávid)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Kékesi, Say (Króner 74.), Vági – Katona M. (Németh 46.), Vass Á. (Dragóner 87.) – Varga Z. (Hajdú 74.), Köböl (Gálfi 74.), Korozmán – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
HALADÁS: Pálfi – Ene, Jagodics M., Csonka B. (Bolla 48.), - Nyíri, Jancsó, Zvekanov (Szijjártó 76.), Beronja - Horváth R, Kelemen, Mohos (Pintér 83.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

Góllövők:Lovrencsics (79.), illetve Pintér (85.)

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.