Rangadót nyertek a HVSE futsalosai a Nyírgyulaj otthonában

Rangadóval folytatódott a bajnokság a Haladás VSE futsalosai számára. Vas Ádámék a tabella 3. helyén álló Nyírgyulaj otthonába látogattak a 15. fordulóban, és magabiztos játékkal 0-3 arányban győzni tudtak, amivel továbbra is tapadnak az éllovas Berettyóújfalura.

Nyírgyulaj KSE–Haladás VSE 0-3 (0-2)

Nyírgyulaj: Pallai – Siska, Vlasovych, Csoma, Lapa. Csere: Opre, Dobó, Sánta, Sárga, Fekete, Pazonyi, Vass, Baitsur, Kondás. Edző: Lovas Norbert.

HVSE: Alasztics – Horváth P., Simic, Dróth, Vidák. Csere: Sásdi (kapus), Hajmási, Sipos, Luis Garcia, Vas, Gerencsér, Péter. Edző: Calco Rodriguez Juan Ramon.

Gólszerzők: Dróth 2 (11., 17.), Vas (31.).

A vendég zöld-fehér alakulat már a mérkőzés elején jelezte, hogy a szándék nem más, mint hogy elhozza a 3 pontot a nyírségiektől. A Hali sokkal veszélyesebben futbalozott, több nagy lehetőséget is sikerült kidolgozni, de az első gólra a 11. percig kellett várni: Horváth Péter passza találta meg középen Dróth Zoltánt, akinek nem volt nehéz dolga, közvetlen közelről kellett a kapuba helyeznie a labdát. A vendégek erőfeszítései hiábavalóak voltak, Alaszticsa kiválóan állta a sarat a távoli lövéseknél, így továbbra is előnyben játszhattak a zöld-fehérek. A kihagyott lehetőségek aztán megbosszulták magukat, a 17. percben ismét Dróth volt eredményes egy jól eltalált szabadrúgás után. A Nyírgyulaj ezután kockáztatott, a félidő hátralévő részét vészkapussal játszották végig, de ez sem vezetett eredményre, így maradt a 0-2-s vendég vezetés a szünetben.

A fordulás után megpróbált nagyobb nyomást helyezni a Nyírgyulaj a vendégekre, folytatták a vészkapussal való játékot, de nem tudtak mit kezdeni a jól védekező Haladással. Ahogy az első játékrészben, úgy ezúttal is büntetett a Haladás, méghozzá a mérkőzés legszebb góljával. Egy gyönyörű támadást követően Vas Ádám emelte át Pallait, ezzel beállítva a 0-3-as végeredményt, és lezárva a mérkőzést.

Nagyon fontos mérkőzést tudott megnyerni a Juanra-legénység, amelynek nem lesz sok ideje a regenerációra, ugyanis 2 nap múlva már újabb mérkőzés következik, méghozzá a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonása a Dunaffer ellen a Haladás Sportcsarnokban.