2024.05.03., péntek  •  Tímea, Irma napja
19/19: Sima SZKKA-siker a Tisza-parton

Szegeden folytatta remek sorozatát a szombathelyi együttes: a 19. fordulóban sem hibázott Vida Gergő alakulata.

Gyors gólváltás után a mieink vették át a vezetést, a 7. percben Szeberényi találatával már 1-4 állt az eredményjelzőn. Próbált zárkózni a Tisza-parti alakulat, de Kulcsárék tartották a különbséget (11. p. 3-6). A vasiak védekezése rendben volt, támadásban pedig rendre betaláltak Kazaiék.

A játékrész közepén kissé kapkodóvá vált a játék, több hiba is csúszott a játékba mindkét oldalon, de a differencia nem csökkent (20.  p.: 5-11).

A vasiak magabiztosak voltak, a sereghajtó lelkesen játszott, de Vida Gergő együttese tovább növelte előnyét (23. p.: 7-14).

Az első félidő végére kissé csapkodóvá vált a játék, de Szmolekék magabiztosan őrizték előnyüket (11-17).

Szmolek találatával kezdődött a második harminc perc, Vadkerti Attila alakulata ugyan igyekezett tartani a lépést Böhmékkel, de a kék-fehérek rendre betaláltak (38. p.: 15-22). A félidő derekára végleg eldőlt a két pont sorsa, Szeberényi gólja immár nyolcgólos vezetést jelentett (42. p.: 16-24).

A hajrában az SZKKA tovább növelte az előnyét, így magabiztosan gyűjtötte be a szezonban immár a 19. bajnoki győzelmet.

PC Trade Szeged NKE – SZKKA  25-34  (11-17)

SZKKA: Csatlós, Christea (kapusok) – Pődör R., Pálffy 3, Kulcsár 5, Pődör B. 10, Varga, Szeberényi 5, Szmolek 4, Böhm 4, Balogh, Kazai 2, Gönczöl 1. Vezetőedző: Vida Gergő.