2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Őrült, hosszabbításos meccsen győzte le a Falco a Szegedet

A szombathelyiek a találkozó nagy részében futottak az eredmény után, az utolsó negyedben azonban visszajöttek a mérkőzésbe, a hosszabbításban pedig két ponttal, 95-93-ra megnyerték az összecsapást a végig jól kosárlabdázó SZEDEÁK ellen.

KOSÁRLABDA FÉRFI NB I.  3. FORDULÓ
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–93 (20–19, 17–23, 15–20, 29–19, 14–12)

Falco: Anderson 19/6, Doktor 4, Benke 18/12, Bruinsma 13, Searcy 14,    Csere: Váradi 8/3, Lake 7, Milosevics 10, Dancsecs 2

Vezetőedző: Gasper Okorn

Szeged: Kerpel-Fronius G. 12/6, Govens 15/3, Brown 15/9, Dzeletovics 17/9, Dickey 13    Csere: Keller 10/3, Mayer 2, Kerpel-Fronius B. 10/6, Olasz -

Vezetőedző: Srecko Sekulovic

Több, mint hét hónap után játszott újra tétmérkőzést a Falco KC Szombathely. A szombathelyiek nehéz és kicsit sem zökkenőmentes időszakon vannak túl, de a csapat és a szurkolók is nagyon várták már a bajnoki szezon kezdetét. A Falco előbb a ZTE-nél produkált pozitív tesztek miatt nem léphetett pályára, ráadásul tíz nap karantén várt rájuk, majd a Szolnok elleni találkozót is el kellett halasztani, ugyanis ott is többen megfertőződtek a koronavírussal. Mindenki bízott benne, hogy a Szeged elleni találkozó kapcsán már semmi nem szól közbe, és végre elkezdődik a szezon Gasper Okorn együttese számára.

Mindkét oldalon kimaradt lehetőséggel indult a találkozó, majd Dickey zsákolásával a Szegedé volt a mérkőzés első kosara. Hibák pontatlanság, jellemezte a csapatok játékát, láthatóan egyik együttes sem tudta felvenni az elején a mérkőzés ritmusát. A következő pontokra több, mint három percet kellett várni, Dzeletovic büntetőivel nőtt a vendég előny. A szurkolók nagy örömére Searcy megszerzte a Falco első pontjait, sőt, rövid idő leforgása alatt négyet is. Benke triplájával vették át a vezetést a mérkőzésen először a sárga-feketék, majd ismét Searcy volt eredményes és 5 és fél perc elteltével öt pontos volt a Falco előnye. Dickey, majd Kerpel-Fronius Gáspár pontjaival 11-11-re módosult az állás, majd Lake is feliratkozott a pontszerzők közé. A folytatásban ismét Kerpel-Fronius szállította a Szeged pontjait és a vendégek nem hagyták, hogy meglépjen a Falco. Váradi büntetői után a korábbi szombathelyi közönségkedvenc, Govens szomorította a hazai szurkolókat egy triplával, a vendégek pedig visszavették a vezetést. Örömük azonban nem tartott sokáig, ugyanis Váradi és Benke révén egy perccel a negyed vége előtt ismét a Falconál volt az előny. Dzeletovic triplájára két Falco büntető volt a válasz még a negyed vége előtt, az első tíz perc után 20-19-re vezetett a szombathelyi gárda.

Hasonlóan az első játékrészhez, ezúttal is felváltva estek a pontok, a vendégek jól tartották magukat, sőt, mi több, Kerpel-Fronius triplájának és Dickey pontjainak köszönhetően ismét náluk volt az előny. A szegedi pontok után aztán egy szenzációs Anderson-Bruinsma összjáték következett, melyen végén utóbbi szerezte meg újabb pontjait, így a 15. perc kezdetén 26-28-at mutatott az eredményjelző. A vendégek időkérése után Doktor révén egalizált a Falco, majd Anderson kísérlete szédült le a gyűrűről. Ami hazai oldalon kimaradt, az vendégoldalon nem, rövid idő leforgása alatt nyolc pontos előnyre tett szert a Szeged a féldiő végéhez közeledve. A hullámvölgyben lévő hazaiak dolgát a bírói ítéletek sem könnyítették meg, ennek pedig a szurkolók hangot is adtak és hangos füttyszóval fejezték ki egyet nem értésüket egy-egy szituáció után. Gasper Okorn vezetőedző is érezte, hogy rendezni kell a sorokat, az időkérés után pedig Benke pontjaival zárkózott a Falco. A mérkőzés ezen szakaszában főként büntetőből tudtak pontot szerezni a csapatok. A sorozatot Benke fontos triplája törte meg, egy perccel a negyed vége előtt pedig a vendégek is időt kértek. A hajrában Lake zsákolására tripla formájában érkezett a válasz Kerpel-Froniustól, így 37-42-es szegedi vezetéssel mehettek a nagyszünetre a csapatok.

A fordulást követően a Szeged egy gyors 0-6-es szériával indított, így a mérkőzésen először tizenegy pont volt a két csapat között. A hazaiak vezetőedzője gyorsan magához is hívta övéit, mindössze másfél perc után. Anderson triplája nagyon fontos pillanatban érkezett, viszont a másik oldalon Keller és Dickey révén tovább növelte az előnyét Srecko Sekulovic együttese. Váradi és Searcy pontjainak köszönhetően a 25. percre ismét tízen belülre került a Falco, 44-53 volt az állás ekkor. A hazaiak azonban továbbra sem igazán találták a dobóformájukat ezen a napon, hiába védekeztek ki több szegedi akciót is, támadásban volt hová javulni. Lake duplája hosszú pontcsendet tört meg, majd Dzeletovic duplája után Bruinsma és Milosevic gondoskodott róla, hogy nyílt maradjon a találkozó. Hiába próbált kapaszkodni a sárga-fekete alakulat, a fontos és kritikus pillanatokból a vendégek jöttek ki jobban, és a harmadik felvonás végére ismét megléptek és tíz pontos előnnyel várhatták az utolsó tíz percet (52-62).

A záró negyed egy szép Benke-Bruinsma kombinációval kezdődött, ráadásul faulttal együtt sikerült bedobnia az amerikai légiósnak, aki a büntetőt is biztos kézzel értékesítette. A vendégek láthatóan megtorpantak, a Falco hátránya pedig Anderson triplája után már csak két pont volt. Srecko Sekulovic, a vendégek mestere időt is kért. Searcy egyenlítése után Dzeletovic kinti kísérlete akadt be, majd Benke duplája érkezett. Mindkét csapat az utolsó erőtartalékait mozgósította, a minimális előny a Szegednél volt a mérkőzés hajrájához érkezve. A Falconak nem akartak összejönni a dolgok, az idő pedig vészesen fogyott, és ez egyértelműen a Szegednek dolgozott. Két perccel a találkozó vége előtt öt pontos volt a szegedi előny, Gasper Okorn pedig időt kért a fordítás reményében. A Falco Váradi duplájával zárkózott volna, ekkor azonban Brown kinti kísérlete talált utat a gyűrűbe. Az utolsó egy percre 73-78-as állással fordultak a csapatok, majd Milosevic büntetőjével sikerült minimálisat faragni a hátrányból. Bőven maradtak izgalmak a mérkőzés végére, szerb légiósa újabb büntetőivel az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a hazai együttes. Egy kivédekezett vendég támadás után Anderson triplájával 18 másodperccel a találkozó vége előtt hosszú idő után ismét a Falconál volt az előny, a Szeged pedig időt kért. Brown ziccere lejött a gyűrűről, Milosevic azonban jól büntetőzött, a vendégeknek kicsivel több, mint 5 másodpercük maradt, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót. Kerpel-Froniust triplakísérlet közben faultolták, a megítélt három büntetőt pedig a sértett nem hibázta el, 81-81-re egyenlített, jöhetett a ráadás.

A hosszabbítást egy 4-0-s sorozattal kezdte a Falco, majd Brown vette hátára a Szegedet és fordította meg az állást. Benke dudaszós triplája a lehető legjobbkor jött, másfél perccel a hosszabbítás vége előtt 92-88-ra vezetett a Falco. A vendégek csak büntetők révén tudtak zárkózni, majd Milosevic is bedobott egyet ebből a fajtából. Fej-fej mellett haladtak továbbra is a csapatok, a szegedi egyenlítést hazai időkérés követte 21 másodperccel a ráadás vége előtt. A timeout után Anderson büntetőzött jól, 3,5 másodperccel a vége előtt pedig a vendégek időkérése következett kétpontos hazai előnynél. A Szegednek a hátralévő időben nem sikerült újabb kosarat dobni, a Falco elképesztő izgalmak után 95-93 arányban megnyerte a találkozót és győzelemmel indult számára a bajnokság.

A sárga.feketék a jövő héten, október 21-én megkezdik Bajnokok Ligája szereplésüket is, méghozzá az orosz Nyizsnyij Novgorod otthonában.

Srecko Sekulovic

-A vereség ellenére azt kell mondjam, nagyon büszke vagyok a csapatra a mai teljesítmény miatt. Több alkalommal is megnyerhettük volna a mérkőzést, a vége azonban a Falconak sikerült jobban. Nem szabad megállni, menni kell tovább és építkezni a mai mérkőzésből.

Darrin Govens

- Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, ez pedig be is igazolódott. Csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült nyerni, de azt gondolom remekül helytálltunk egy kiváló csapat ellen.

Gasper Okorn

-Ez volt az első mérkőzésünk a szezonban. Örülök a győzelemnek, nagyon fontos volt, hogy valahogy sikerüljön megnyerni ezt a találkozót. Egyértelmű, hogy ennél tudunk sokkal jobban is játszani, és biztos vagyok benne, hogy idővel a legjobb formánkat fogjuk tudni hozni.

Váradi Benedek

- Először is szeretnék gratulálni a Szegednek, kiváló mérkőzést játszottak. Látszott, hogy ez volt az első mérkőzésünk a szezonban, és az is, hogy van még hova javulnunk. Nagyon örülök, hogy egy ilyen küzdős mérkőzésen is sikerült nyerni, a szurkolóknak pedig külön köszönet, hogy kijöttek és buzdítottak bennünket.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.