2024.04.24., szerda  •  György napja
Nem volt esélye a Szombathelyi KKA-nak, sima vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában.

A Győr elleni mérkőzés után újabb kemény összecsapás várt a szombathelyi élvonalbeli kézilabdásokra a bajnokság 13. fordulójában. Marosán György együttese a Ferencváros otthonába látogatott és 40-17 arányú vereséget szenvedett a végig jól kézilabdázó zöld-fehérektől.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA – SZOMBATHELYI KKA 40–17 (23–9)

FTC: Szemerey – Lukács V. 3, Klujber 10 (2), Kovacsics 5, Snelder 2, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 3
Csere: Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres, Hornyák D. 2 (1), Christensen 1, Szucsánszki 2, Pásztor N. 4, Márton G. 3, Bánfai 2, Debreczeni-Klivinyi 1

Szombathelyi KKA: Tomasevics – Jovetic, Virág N. 1, Horváth P. 1, Mayer Sz. 3, Bandelier 4 (3), Csire 1
Csere: Sipeki (kapus), Pődör R. 2 (2), Szendrei 2, Pődör B. 2 (1), Sárosi, Varga N. 1, Szmolek, Kozma

Esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést a Ferencváros gárdája, egy 4-0-s szériával nyitott Elek Gábor együttese, ám a szombathelyiek összeszedték magukat, és a 15. percben 8-5 volt az állás a hazaiaknak. Mint utólag kiderült, ez csak egy pillanatnyi fellángolás volt a vendégektől, ugyanis ezt egy 5-0-s hazai sorozat követte, innen pedig már nem volt visszaút. A papírformának megfelelően folyamatosan nőtt az FTC előnye, a szünetre már 14 góllal vezettek Szucsánszki Zitáék.

A fordulás után tovább nőtt az előny, egészen 16 gólig. Ezt követően tudta tartani a különbséget a vasi alakulat, csak eggyel nőtt a különbség az 55. percig, amikor 34-17 volt az állás. Az utolsó 5 percben aztán még 6 góllal nőtt a különbség, így alakult ki végül a 40-17-es végeredmény.

A Szombathelyi KKA január 25-én játssza soron következő mérkőzését, akkor a Kisvárda együttesét fogadják.

Elek Gábor:

A védekezésünkkel, illetve a kapusteljesítménnyel kifejezetten elégedett voltam a mérkőzésen, összességében jól játszott a csapat, örülök a győzelemnek.

Marosán György

Sajnos érvényesült a papírforma, végig látszott a különbség a két csapat között. Keményebbnek kellett volna lennünk, harcosabban kellett volna kézilabdáznunk, túlságosan is tiszteltük ma az ellenfelünket.