Nem volt esélye a Szolnoknak: magabiztosan őrizte meg veretlenségét a Falco

Hosszú idő után lépett ismét hazai környezetben pályára a kosárlabda NBI-ben a Falco együttese. Perl Zoltánék a Szolnok csapatát fogadták az Arena Savariában. A mérkőzést végig vezetve, 81-63 arányban nyerte Gasper Okorn együttese.

Falco-Vulcano Energia KC – Szolnoki Olaj 81-63 (21-13, 23-15, 17-10, 20-25)

Falco-Vulcano Energia KC: Benke 11/3, Hooker 8/5, Reddic 2/5, Váradi 16/6, Washinghton 4/5  Csere: Filipovity, 19/5, Körmendi-, Krivacevic, 0/2, Lake 4/4, Perl 16/6, Sövegjártó-, Verasztó 1/1

Szolnoki Olaj: Juhos 0/4, Morant 2/3, Rudner 3/3, Smith 21/6, Tucker 14/2 Csere: Jones 17/4, Kovács 2/0, Krstic 2/5, Taiwo 0/3, Tóth 2/2

Jól kezdte a mérkőzést a Falco együttese, előbb Váradi Benedek köszönt be, majd Benke Szilárd pontjaival már 6-0 volt az állás a 3. percben. A rossz nyitány után próbált zárkózni a Szolnok csapata, de Perl Zoltán remek egyéni akcióinak köszönhetően nem tudott a szolnoki együttes közelebb férkőzni, az 5. percben 11-3 volt az állás a sárga-feketéknek. A vendégek játékában továbbra is sok volt a pontatlanság, nem igazán találták a jó dobóformát. Ennek köszönhetően nem tudtak faragni a hátrányukból, mert a kosaraikra rendre válaszolni tudott a hazai együttes, így a negyed végén 21-13-re vezettek Váradi Benedekék.

Filipovity Márkó triplájával indult a második negyed, amivel tovább növelte előnyét Gasper Okorn együttese, és ott folytatták a hazaiak, ahol az előző negyedben abbahagyták. A vendégek   támadójátéka viszont továbbra is akadozott, nem tudták kosárral befejezni a támadásaikat, rendre hiba csúszott az utolsó passzokba, dobásokba. Ezt könyörtelenül kihasználta a Falco, és többek között Perl, Váradi, valamit Filipovity jó teljesítményének köszönhetően 12 pontosra hízott a negyed közepére a hazai előny (32-20), így időt is kért a vendégek vezetőedzője, Dragan Aleksic. A hazai együttes továbbra is rendkívül fegyelmezetten és taktikusan játszott, fontos lepattanókat szereztek meg mindkét palánk alatt, Hooker és Váradi tripláinak köszönhetően pedig már 44-28 volt az állás a negyed végén, ami azt jelentette, hogy Benke Szilárdék 16 pontos előnnyel vonulhattak szünetre.

A harmadik negyedben sokáig nem esett pont egyik oldalon sem, mindkét csapat támadójátéka hagyott kívánnivalót maga után. A pontcsendet végül a Szolnok törte meg, így övék volt az első kosár a második félidőben (44-30). 3 és fél percnyi játék után megszülettek a Falco első pontjai is Benke Szilárd szép egyéni akciójának köszönhetően, így visszaállt a 16 pontos különbség (46-30). Az egész mérkőzésen remekül játszó Perl Zoltáné volt a következő kosár, egy szép betörés után szerezte meg újabb pontjait, így már 14 pontnál járt, ezzel ő volt a hazaiak legponterősebb játékosa. A mérkőzésen először a 26. percben 20 pontos volt a különbség a két csapat között Váradi Benedek kosarának köszönhetően (50-30). A vendégek továbbra sem találták az ellenszert a hazai védekezéssel szemben, a távoli dobásaik nem jöttek be, amit az is jól mutat, hogy 9 perc alatt mindössze 7 pontra voltak képesek. Ezzel szemben a hazaiaknál Filipovity továbbra is remekül dobta a triplákat, valamint a negyed utolsó másodperceiben Váradi is beköszönt távolról, így 23 pontos szombathelyi előnnyel fordulhattak az utolsó negyedre a csapatok (61-38).

Ha Filipovity, akkor tripla: a negyedik negyed is ezzel a párosítással kezdődött, majd rögtön ezt követően Lake is betalált, tovább növelve ezzel a hazaiak előnyét. A Szolnok csapatának innen már egyértelműen bravúrra lett volna szüksége, hogy megfordítsa az összecsapást, de ez az utolsó negyedben sem volt benne a mérkőzésben, illetve a játékukban. A hazai oldalon Perlék továbbra is remekül használták ki az adódó lehetőségeket, a büntetőket is kiváló százalékkal dobták, így a 35. percben már 34 pontos volt a sárga-feketék előnye (76-42). Az utolsó percekre Gaspern Okorn vezetőedző a több, mint 30 pontos előny tudatában lehetőséget adott a fiataloknak is, pályára lépett többek között Verasztó Péter, Sövegjártó Ábel, valamint Körmendi Bence is.
A Falco győzelme nem forgott veszélyben egyetlen pillanatig sem, a vendégek egyszer sem tudtak vezetni a mérkőzésen, döntetlen is csak a mérkőzés legelején volt. A Szolnokot láthatóan megfogta, hogy az egész mérkőzésen futniuk kellett az eredmény után, ami sokat kivett belőlük. Gasper Okorn együttese kiváló játékkal örvendeztette meg a szurkolókat és magabiztosan nyerte meg a mérkőzést, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát.

Gasper Okorn:
- Szurkolóinknak köszönjük a hihetetlen támogatást, a hangulatot, fantasztikusak voltak, ilyen atmoszférában különösen jó érzés mérkőzést játszani. Jól játszottunk végig a mérkőzésen, boldog vagyok, mert az első perctől kezdve koncentráltan kosárlabdáztak a srácok, ami elengedhetetlen volt a sikerhez. Már a hétközi Brindisi elleni mérkőzésen is sok pozitívumot lehetett látni a játékunkban, amiből tudtunk építkezni és át tudtuk menteni ezeket a mai mérkőzésre.

Dragan Aleksic
- A vereség ellenére voltak pozitívumai is a mérkőzésnek. Támadásban és védekezésben is vétettünk hibákat, amiket kihasznált a Falco együttese. Keményebben kellett volna játszani, többet faultolni, akkor akár másként is alakulhatott volna a mérkőzés.

Rudner Gábor:
- Szeretnénk gratulálni a Falconak, kiváló mérkőzést játszottak, a játék minden elemében felülmúltak minket. A mérkőzésen rendkívül sok hibával játszottunk, de ezeket van időnk kijavítani, amin dolgozni fogunk, még csak a bajnokság felénél járunk, sok minden történhet még a hátralévő mérkőzéseken.

Benke Szilárd:
- Köszönjük a szurkolóknak, nagyon sokat segítettek nekünk, nagy szerepük volt abban, hogy ez a mérkőzés így sikerült. Szerencsére meg tudtuk valósítani támadásban is és védekezésben egyaránt, amit elterveztünk, megbeszéltük, ez mindenkit örömmel tölt el.  A Szolnok nagyon erős, masszív csapat, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.
Szöveg: Malomsoki Cintia
Fotók: Nagy Jácint