Nem sikerült az újabb SZKKA győzelem, a Vác elvitte a két pontot Szombathelyről

A szombathelyiek végig futottak az eredmény után, a végén későn jött a felzárkózás, így 30-36 arányban a váciak nyerték meg a találkozót.

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Váci NKSE 30-36 (16-20)

SZKKA: Tomasevic – Jovetic 4, Virág 4, Horilska 3/1, Bandelier 3, Horváth P. 4, Mayer Sz. Csere: Sipeki (kapus), Csire 3, Szendrei 4, Varga 4, Sárosi 1.

Edző: Marosán György

Vác: Arenhart 1 – Diószegi 5, Hámori 3, Helembai 4, Lakatos 5, Kácsor 10/1, Radosavljevic 2. Csere: Bukovszky (kapus), Kuczora 3/1, Szabó K. 1, Szondi 1, Paróczy 1, Kovács N.

Edző: Szilágyi Zoltán.

A jó formában lévő Hungast-SZKKA ezúttal a Vác együttesét fogadta a női kézilabda NBI. 18.fordulójában. Ezúttal is megtelt a Haladás Sportkomplexum és rengetegen buzdították a lányokat, akiket a vendégekkel együtt nőnap alkalmából virággal köszöntöttek a találkozó előtt.

Egy rosszul sikerült Bandelier lövéssel kezdődött a találkozó, majd Diószegi szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, amire Mayer Szabina harcosságának köszönhetően válaszolni tudott. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ha el is tudott menni két góllal a Vác, ahogy 1-3-nál és 2-4-nél is tette, a szombathelyiek gyorsan egyenlíteni tudtak és nem hagyták meglépni a kékmezeseket. A vendégeknél különösen a korosztályos világbajnok Kácsor Gréta volt elemében, a Vác első öt góljából három az ő nevéhez fűződött, míg a hazaiaknál öt különböző játékos szerezte az első öt találatot. Csire révén 6-5-nél először vezetett a találkozón az SZKKA, rögtön el is mehettek volna kettővel, miután Tomasevic védett, de nem sikerült góllal befejezni a támadást és egyenlíteni tudott a Vác, majd vissza is vették a vezetést. Bandelier nem tudta kihasználni az emberelőnyös szituációt, ellenben a vendégekkel, akik gólra váltották emberfórjukat Diószeginek köszönhetően, így 6-8 volt az eredményjelzőn.

Felváltva estek a gólok a mérkőzés ezen periódusában, a Vác tartani tudta az 1-2 gólos előnyt, a szombathelyieknek nem sikerült közelebb kerülni. 9-11-nél aztán komoly hullámvölgybe került Marosán György együttese, a vendégeknek ezekben a percekben minden sikerült, a hazaiaknak pedig semmi, és kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 9-14-re lépett el a vác együttese. Időt is kért Marosán György, hogy rendezze a sorokat, ami részben sikerült is, hiszen a 7 a 6 elleni támadásokból gólokat tudott szerezni a Szombathely, viszont a Vác kegyetlenül kihasználta az üres kapus lehetőségeket és könnyű gólokkal gondoskodott róla, hogy ne tudjon felzárkózni az SZKKA. A félidő végét megnyomták a hazaiak, sikerült is valamicskét kozmetikázni az eredményen, így 16-20-as vendég vezetéssel ért véget az első 30 perc.

A második félidő két váci találattal indult, és ez a periódus el is döntötte a mérkőzés sorsát. A hazaiak játékában rendkívül sok volt a hiba védekezésben és támadásban egyaránt, a Vác pedig könyörtelenül kihasználta ezeket a hibákat és sorra szerezték a gólokat. A 35. percben már 17-24-re vezetett a Vác, érkezett is a hazai időkérés. Az időkérés után sem igazán változott a játék képe, 18-28-nál már tíz gól volt a két csapat között. Kácsor Gréta továbbra is kiválóan kézilabdázott, az egész mérkőzésen nehezen tudták őt tartani a hazaiak. Rendkívül hullámzó volt ezekben a percekben az SZKKA teljesítménye, ha ki tudtak védekezni támadásokat, elöl akadozott a gépezet, ha pedig sikerült gólokat szerezni, a védekezés nem működött tökéletesen.

A 20. perc után elkezdte megmutatni a hazai gárda, hogy hogyan is tud kézilabdázni, sikerült szép támadások után gólokat szerezni, Varga Nikolett és Csire Fanni is rendkívül bátran és jól kézilabdázott. A védekezés azonban továbbra sem állt össze a feketemezesknél, a vendégek továbbra is jól találták meg a réseket és jól ismerték fel a lehetőségeket és tartották előnyüket. Az utolsó percekben igazi adok-kapok alakult ki a gólok tekintetében, de ez csak az eredmény kozmetikázáshoz volt elég a hazaiaktól, 30-36 arányban a Vác nyerte a találkozót.

A  rendkívül jó erőkból álló, korosztályos világbajnokokkal és felnőtt válogatottakkal felálló Vác ezúttal túl nagy falatnak bizonyult a szombathelyiek számára, de nagyot harcolt a hazai együttes és emelt fővel hagyhatta el a pályát. Jövő héten a Békéscsaba otthonában lesz lehetőség a javításra március 14-én, szombaton.

Szabó Kitti, a Vác játékosa

-Az eredmény ellenére egy nehéz mérkőzésen vagyunk túl, tudtuk, hogy a Szombathely meg fogja nehezíteni a dolgunkat, és hogy egy rendkívül masszív csapattal találkozunk. Szerencsére sikerült megcsinálnunk a pályán, amit elterveztünk, betartottuk az utasításokat, ennek köszönhető, hogy győztesen tudtuk elhagyni a pályát.

Szilágyi Zoltán, a Vác vezetőedzője

-Nagyon sokat készültünk erre a mérkőzésre, tudtuk, hogy egy jó formában lévő Szombathelyhez látogatunk. Megpróbáltuk aprólékosan, részletesen kielemezni a játékukat, és úgy érzem, ez sokszor látszott is a mérkőzésen. Ennek ellenére ma is megmutatták, hogy van tartásuk és az NBI-ben a helyük, sok sikert kívánok nekik a további szerepléshez.

Csire Fanni, a Hungast-SZKKA játékosa

- Sajnos a védekezésünk nem működött a mai mérkőzésen, nagyon sok könnyű gólt kaptunk, ami nem könnyítette meg a dolgunkat. Végig futnunk kellett az eredmény után, sokszor kapkodtunk, hibákat követtünk el, de azon fogunk dolgozni, hogy ezeket a következő mérkőzésre kijavítsuk.

Marosán György, a Hungast-SZKKA vezetőedzője

-Mint mindig, ezen a mérkőzésen is nyerni akartunk, de a mai teljesítményünk most ennyire volt elég. A vereség ellenére egy szavam sem lehet a lányokra, küzdöttek, hajtottak, de a Vác ma jobb volt. Voltak döntő szituációk, amik eldöntötték a mérkőzést, ilyen volt a második félidő eleje is. A szurkolóinkak külön köszönöm, hogy megint kitettek magukért. Megyünk tovább, jövő héten a Békéscsaba elleni mérkőzés vár ránk, amire maximálisan fel fogunk készülni és mindent megteszünk, hogy két ponttal térjünk haza.