2024.04.18., csütörtök  •  Andrea, Ilma napja
Nem sikerült a győztes BL-búcsú a Falcónak, szoros meccsen négy ponttal kikaptak a Neptunastól a sárga-feketék

A Kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének zárófordulójában a Falco Litvániába látogatott a Neptunas együtteséhez, hogy a hazai győzelem után idegenben is borsot törjön litvánok orra alá. A küzdelmes, fordulatos mérkőzés utolsó negyedéből a litvánok jöttek ki jobban, és 87-83 arányban meg is nyerték a mérkőzést.

Neptunas Klaipeda - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-83 (18-30, 27-10, 23-22, 19-21)

Neptunas: Janavicius 8/3, Masiulis 8, Slavinskas 2, Gailius 21/9, Galdikas 12. Csere: Jogéla 2, Olisevicius 10, Sedekerskis -, Williamson 16, Mažeika 8.

Falco: Hooker 13/6, Curry 17/6, Benke 8, Filipovity 16/6, Lake 6. Csere: Perl 17/6, Washington 3, Bíró 3/3, Krivacsevics -.

A csapatok fej fej mellett kezdték a mérkőzést, bár a Falco már az elején két triplával jelezte, hogy nem lesz könnyű dolga a Neptunasnak, ha meg akarja nyerni a találkozót. Hooker, Benke és Lake szállították a szombathelyi pontokat, a litvánok tudták tartani a lépést egészen 12-14-ig. Ezután egy 16-4-es sorozatot produkált a Falco és állva hagyta a hazaiakat, az első negyed végén 18-30 volt az állás a Falco javára.

A második felvonást a litván csapat kezdte jobban, most ők nyitottak egy 6-0-s szériával. Gasper Okorn időkérése után sem javult a helyzet, a Neptunas előbb felzárkózott 29-30-ra, majd meg is tudta fordítani a mérkőzést, a negyed felénél már ők vezettek 36-33-ra. A következő percek újra a litvánoké voltak, meg is tudtak lépni 41-33-ra, de küzdött a Falco és ennek eredményeképp a félidő végére némileg sikerült kozmetikázni az eredményt, és 45-40-nel mentek a csapatok a szünetre.

Jól jött ki a harmadik negyedre a Falco, gyorsan ledolgozta 5 pontos hátrányát, és 45-45-nél már egyenlő volt az állás. Ezt követően azonban ismét történt valami, és megint el tudott menni a Neptunas, ezúttal a 10 pontjukra csak 1 Falco-pont érkezett válaszként. Filipovity próbálta a hátára venni a csapatot, zsinórban 6 pontot szerzett, aminek köszönhetően már csak 5 pont volt az előnye ismét a litvánoknak. Magára talált a Falco, érkeztek a jó kinti dobások Currytől és Filipovitytól, már csak 3-mal vezetett a Neptunas. A negyed végére növelni tudta előnyét a hazai gárda, 68-62-vel fordultak a csapatok az utolsó negyedre.

A Falco kezdte jobban az utolsó 10 percet, Washington és Curry révén gyorsan felzárkóztak a sárga-feketék 1 pontra, majd Perl révén át is tudták venni a vezetést 68-69-nél. Ezután igazi adok-kapok alakult ki, felváltva jöttek a kosarak mindkét oldalon, Perl extrát nyújtott ezekben a fontos percekben. 76-81-nél 5 ponttal mentek a szombathelyiek, de két perccel a vége előtt egalizálni tudtak a litvánok, rendkívül izgalmas végjáték következett. A negyed végét megnyomta a Neptunas, 85-81-re átvették a vezetést, innen pedig már nem tudott visszajönni a Falco, 87-83-ra a litvánok nyerték meg a mérkőzést.

Nem tudta tehát győzelemmel befejezni BL-szereplését a Falco, de így is nagyot ment Gasper Okorn együttese, és szinte az utolsó pillanatig megvolt az esélye, hogy bejusson a legjobb 16 csapat közé. A bajnokságban vigasztalódhatnak Perl Zoltánék, szombaton ugyanis az Alba csapata látogat az Aréna Savariába 18 órától.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.