Nem bírt a Körmenddel a Falco: elszenvedték első vereségüket a szezonban a sárga-feketék

A Falco KC számára a Körmend elleni idegenbeli rangadóval folytatódott a Kosárlabda NBI. Gasper Okorn együttese egy hosszabbításos Bajnokok Ligája mérkőzés után látogatott a vasi riválishoz. A szombathelyiekből rendkívül sokat kivett a keddi mérkőzés, ez meg is látszott a játékukon, így 83-70 arányban győzni tudott hazai pályán Matthias Zollner együttese.

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC 83-70 (27-22, 23-24, 19-8, 14-16)

Körmend: Turner 13, Edwards 8, Ferencz 10/6, Varnado 16/12, Taylor 18. Csere: Kastrati 15/6, Durázi 2, Takács -. Edző: Matthias Zolllner

Falco: Váradi 8/6, Curry 7, Benke 15/12, Washington 5/3, Reddic 6. Csere: Hooker 3/3, Filipovity 6/3, Perl 18/3, Lake 2. Edző: Gasper Okorn

I.negyed

Körmendi büntetőkkel kezdődött a mérkőzés, amivel a hazaiak szerezték meg a vezetést. Rendkívül kapkodósra vette a figurát, mind a két együttes, nem nagyon tudták kosárral befejezni a támadásokat egyik oldalon sem. Ezután zsinórban jött három hazai kosár, így 7-0 volt az eredményjelzőn 2 és fél perc után. Az első Falco kosárra eddig kellett várni, Váradi jelentkezett egy triplával a vendég-szurkolók legnagyobb örömére. Nem sokkal később Benke is beköszönt, majd azt követően jól büntetőzött, így 4 perc elteltével már a vendégek vezettek (10-11). Benke ezekben a percekben megállíthatatlan volt, ismét távolról talált be, majd rögtön jött Ferencz Csaba válasza (15-14). Taylor duplája után ismét tripla formájában érkezett a válasz szombathelyi oldalról, ezúttal Washington engedte el a kinti dobást (17-17). Mindkét együttes kiváló dobóformát mutatott az első percekben, egymást követték a triplák. 17-17 után zsinórban 7 pont is a hazaiaké volt, így 7 ponttal meglépett Matthias Zollner együttese másfél perccel az első negyed vége előtt (24-17).  Ezután Juvonte Reddic büntetőzött jól, majd Curry dobott kosarat faulttal, ami után a büntető is bement, így 24-22-re zárkóztak a sárga-feketék. A negyed körmendi hármassal ért véget, így az első felvonás után 27-22 volt az állás a hazaiaknak.

II. negyed

A hazaiak kezdték jobban a második 10 percet, rövid idő leforgása alatt egy 5-0-s szériát produkáltak, így már 10 pont volt a két csapat között (32-22). Benke ismét a legjobbkor villant egy triplával és 7 pontra csökkentette a különbséget (32-25). A változatosság kedvéért a Körmend is egy triplával válaszolt, így ismét tízzel mentek a hazaiak, Gasper Okorn pedig időt kért. Az időkérés után Filipovity dobta be faulttal együtt, de rögtön jött a körmendi válasz (37-28). A negyed felénél megérkezett a szokásos Filipovity-tripla is, majd a hazaiak is betaláltak kintről, így 11 pontos volt az előnyük a 15. percben (42-31). Perl is megszerezte első pontjait a mérkőzésen, gyorsan egymás után négyet is, 42-35-nél pedig a hazaiak kértek időt. Az időkérés után tovább zárkózott, a Falco, ezúttal Lake oldotta meg szépen a palánk alatt. Ezek a szombathelyiek pillanatai voltak, Perl révén ugyanis ismét sikerült 2 pontot ledolgozni a hátrányból, amit egy szép hazai zsákolás követett. Az ebben a negyedben vezérként játszó Perl ellen szabálytalankodtak, jöhetett 2 büntető, amiket magabiztosan értékesített is (44-41).  A Körmend nem hagyta annyiban a dolgot, folyamatosan tudtak válaszolni a szombathelyi kosarakra, így 4 pontos előnnyel vonulhattak a szünetre piros-feketék. (50-46).

III.negyed

Ezúttal is hazaiak jegyezték a negyed első kosarát, Turner vitte végig egy vendég labdavesztés után és nem hibázott ziccerben. Nem kellett sokat várni a Körmend irányítójának újabb pontjaira, magabiztosan dobta be a két büntetőt, ahogyan Ferencz Csaba is, így ismét elhúztak a hazaiak (56-46). A vendégek nem igazán találták a rést vendégek védekezésén, 4 perc elteltével még nem sikerült kosarat dobniuk a harmadik negyedben. Váradi törte meg ezt a rossz sorozatot, de a 25. percben így is 10 pontos volt a körmendi előny (58-48). Varnado  kosarát követően Perl dobott nagyon fontos triplát, sikerült ismét 10-en belül kerülnie a hazaiaknak (60-51). Ezután ismét Perl növelte pontjainak számát büntetőből, majd a körmendiek is a büntetővonalról próbálkozhattak (63-52). 2 perccel a negyed vége előtt Reddic köszönt be, majd a hazaiak jöhettek ismét büntetőkkel. A következő kosár is az övék volt, ismét sikerült triplát dobniuk. A negyedet Turner kosara zárta, így az utolsó negyed előtt már 15 pont volt a hazai előny (69-54).

IV. negyed

Az utolsó felvonást is a hazaiak kezdték jobban, de Reddic most gyorsan tudott válaszolni egy szép egyéni megmozdulás után (71-56). A szombathelyiek dobóformája egyértelműen hagyott kívánnivalót maga után. Ami a hétközi BL meccsen bement, az most kimaradt, a Körmend védekezését dicséri, hogy 35 percnyi játék után 58 ponton tudták tartani a vendégeket. 4 perccel a vége előtt Váradi jelentkezett egy hármassal, hogy még életben tartsa a szombathelyiek esélyeit (75-61). A 37. percben ismét büntetőzhetett Turner, de csak egyet sikerült bedobnia, Perl viszont egy remek egyéni akciót követően faulttal együtt dobta be, majd a büntető is bement (76-64). Amikor egy kis remény felcsillant a vendégek előtt, jött Ferencz Csaba triplája, majd ugyanez a másik oldalon lejött a gyűrűről, így 2 perccel a vége előtt 15 pontos volt a hazai előny. Nem adták fel Perl Zoltánék, gyors egymásutánban Curry és Benke révén 5 pontot szereztek, ismét 10 pont volt a két csapat között (79-69). Vendég időkérés után folytatódott a mérkőzés, méghozzá egy Kastratii duplával, majd Perl büntetőkkel (81-70). Curry kísérlete lejött a gyűrűről, majd Benke adta el a labdát, a mérkőzés pedig Taylor zsákolásával ért véget, 83-70 arányban megnyerte a mérkőzést a hazai együttes.

A Falco ezzel elveszítette veretlenségét a bajnokságban. Érezhető volt a fáradtság, fásultság, és hogy sokat kivett a vendégekből a hétközi Bajnokok Ligája mérkőzés a Dijon ellen. Váradi Benedekék legközelebb december 17-én lépnek pályára, méghozzá a Bajnokok Ligájában a PAOK otthonában.

Matthias Zollner:

-Örülök, mert kiváló teljesítményt nyújtottunk egy nagyon jó ellenfélel szemben. Pontosan tudták a játékosok, hogy mekkora jelentősége van ennek a mérkőzésnek, ezt szem előtt tartva mentek fel a pályára és mindent megtettek a győzelemért, ami sikerült is két vereség után. Bízom benne, hogy ez önbizalmat ad a csapatnak és visszatérünk a helyes útra.

Gasper Okorn:

-Egy nagyon jó Körmenddel találtuk magunkat szemben, akik nagyon jó napot fogtak ki, kiváló volt a dobóformájuk és a többi mutatóban is jobban teljesítettek ma. Több dolog is volt, ami nem úgy sikerült ezen a mérkőzésen, ahogy szerettük volna, de ezekre megoldásokat kell találni és menni előre. Nem lesz sok időnk, hamarosan újabb fontos mérkőzés vár ránk, és a bajnokságból is nagyon sok van még, ezekre a mérkőzésekre újból fel kell szívnunk magunkat