Nagyot játszva győzte le az SZKKA a Dunaújvárost

Az idegenbeli siker után már "hazai" győzelme is van a női NB I-es kézilabda-bajnokságban játszó SZKKA-nak: a szombathelyi csapat Répcelakon győzte le a Dunaújváros együttesét.

Szombathelyi KKA – Dunaújvárosi Kohász 23–18 (12–10)

SZOMBATHELY: Tomasevics – Mayer M. 1, Filipovics-Bandelier 5, Virág 1, Gorilszka 3, Szendrei 2, Jovetic 1. Csere: Gadányi (kapus), Varga N. 5 (3), Horváth P. 3, Pődör R. 1, Pődör B., Csire 1. Edző: Marosán György.

DUNAÚJVÁROS: Csapó – Kazai 2, Szekerczés 6 (2), Sirián 2, Nick, Bouti 2, Grosch 3. Csere: Stojak (kapus), Szalai B. 2, Triscsuk, Molnár B., Csavlovics 1, Mihály P., Ferenczy. Edző: György László

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 18. p.: 7–8. 24. p.: 9–10. 30. p.: 12–10. 35. p.: 14–11. 41. p.: 15–12. 43. p.: 18–14. 51. p.: 22–15. 56. p.: 22–17
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2

A vendégek szereztek vezetést (10. perc 4-6), de aztán az SZKKA öt perc múlva egalizált (7-7). Fej-fej mellett haladtak a csapatok,  aztán Bandelier találatával és Varga időn túli hetesével a szombathelyi csapat vezetett a félidőben (12-10).

A második játékrész lendületbe jött az SZKKA, folyamatosan növelte az előnyét (44. perc: 18-14), és már hélt góllal is vezetett. A hajrában sem tudott közelebb férkőzni a Dunaújváros, így  a hatalmas szívvel játszó SZKKA második győzelmét aratta a bajnokásgban.