2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Még gombócból is sok: 10-et rúgott a Fradinak a Haladás VSE futsalcsapata

A válogatott szünet után hazai pályán folytatódott a Haladás futsalosai számára a bajnokság. A szombathelyi zöld-fehérek a Ferencváros együttesét fogadták a Haladás Sportkomplexumban. Volt oka visszavágni a vendég együttesnek, legutóbbi mérkőzésükön ugyanis éppen a vasiak búcsúztatták őket a Magyar Kupában. A mérkőzést végül a vártnál simábban, 10-0 arányban nyerte a Juanra-legénység.

Férfi futsal NBI 12.forduló
Haladás VSE – FTC Fisher-Klíma 10-0 (4-0)
Gólszerzők:
Péter, Hajmási, Dróth (2), Vidák, Sipos, Vas, Nagy

Haladás VSE: Sásdi-, Michel Melo, Horváth, Dróth, Vas   Csere: Alasztics, Homlok, Hajmási, Simic, Sipos, Nagy, Péter, Martinez, Vidák

FTC Fisher-Klíma: Tóth-, Rábold, Gergály, Fülöp, Temesi  Csere: Öreglaki, Bajusz, Cseri, Dávid, Bognár, Lőrincz, Da Silva, Jenei

A mérkőzés elején nem estek egymásnak a csapatok, mindkét gárdát az óvatosság jellemezte. A vendégek távoli lövésekkel próbálkoztak főként, de ezek nem jelentettek veszélyt Sásdi kapujára, nem kellett közbeavatkoznia a Haladás hálóőrének.

A 3. percben megszületett a mérkőzés első gólja, a 32-es számmal játszó Péter Ábrahám juttatta előnyhöz a hazaiakat. A vezető gól lendületet adott a szombathelyieknek, ők veszélyeztettek inkább, a vendégek kapusának, Tóth Gyulának többször is bravúrral kellett hárítania a vasiak lövéseit. Az 5. percben a Fradi egy veszélyes ellentámadás után közel járt az egyenlítéshez, de Öreglaki ziccerben a kapu mellé lőtte a labdát.

A 8. percben góllá érett a Haladás veszélyes támadójátéka: ígéretes helyről rúghatott szabadrúgást a szombathelyi együttes, amit Dróth Zoltán jól gurított le Vasnak, aki a kapuba bombázott és 2 gólosra növelte a hazai előnyt. A Fradit jól láthatóan megfogta a két bekapott gól, nem találták a játék ritmusát és az ellenszert a szervezett hazai védelem ellen. A 10.percben ezt ki is használta Péter Ábrahám, aki már a második gólját szerezte a mérkőzésen. Hiába kért időt a vendég együttes a gól után, a játék képe nem változott, továbbra is fölényben játszott a hazai gárda, Tóth bravúrjainak köszönhető, hogy maradt a 3 gólos különbség. A Fradi játékát kapkodás, pontatlanság jellemezte, nem tudtak veszélyes helyzeteket kialakítani, ami a szombathelyiek védekezését is dícséri. A korábban a Haladásnál is megforduló Öreglaki tudott csak veszélyt jelenteni a hazai kapura, de Sásdi a helyén volt, így nem tudtak szépíteni a vendégek. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 12. percben ugyanis jött az újabb Hali-gól, Tóth Gyuláról pattant Vidákra a labda, onnan pedig a kapuba, ezzel már 4-0 volt az eredményjelzőn. A félidő hátralévő részében próbálkozott a Ferencváros, de nem sikerült szépíteniük a szünet előtt, így 4-0-as hazai előnnyel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt ott folytatta a Haladás, ahol az elsőt abbahagyta: 1 percet sem kellett várni az 5. gólra, amit Hajmási Milán szerzett Dróth szemfüles szögletének köszönhetően. Az egész meccsen kiválóan játszó Dróthé volt a következő lehetőség, miután egy gyönyörű cselsorozat után tisztán lőhetett kapura, de a bal kapufa mellé ment a lövése.

Pár másodperccel később aztán jött a 6. hazai találat, Hajmási Milán duplázta meg góljainak számát Melo átadása után. A Ferencváros próbálkozott becsülettel, Fülöp lövéseinél Sásdinak többször bravúrra volt szüksége, Dávid lövésénél pedig a kapufa volt a hazaiakkal. Ahogy az első félidőben is, úgy most is gólt rúgott a sok kihagyott helyzetre a hazai együttes, ezúttal Sipos Gergő volt eredményes, amivel már 7-0 volt az állás.
Nem telt el egy perc sem, amikor Martinez tálalt önzetlenül Dróth elé, így a vasiak 22-ese is feliratkozott a góllövők közé. Ekkor már teljesen szétesett a vendégek játéka, egyértelműen az történt a pályán, amit a Haladás akart, sorra dolgozták ki a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzeteket. A 32.percben jött a második Dróth-találat Nagy Kevin átadása után, majd a hazaiak 14-ese egy szép cselsorozat után maga is megszerezte élete első NBI-es találatát, beállítva ezzel a 10-0-s végeredményt.

A Haladás magabiztos, közönségszórakoztató játékkal nyerte meg a találkozót, ezzel továbbra is tapad az éllovas Berettyóújfalura. Juanra együttese legközelebb december 16-án lép pályára a bajnokságban Kecskeméten, az évet pedig hazai pályán a Veszprém együttese ellen zárja a csapat december 20-án pénteken.