2024.05.06., hétfő  •  Ivett, Frida napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Kosárlabda: szép győzelemmel búcsúzott a BL-től a Falco, egy másodperccel a vége előtt Perl Zoltán szállította a sárga-feketék sikerét

Milos Konakov legénysége az idegenbeli 81-63-as siker után hazai környezetben 75-73-re verte a francia Le Mans gárdáját.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA "A" CSOPORT 6. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - LE MANS SARTHE BASKET 75-73 (12-17, 23-21, 24-19, 16-16)

Falco: Pongó 3, Jordano -, Benke 10/6, Tiby 18/12, Keller 13/3. Csere: Perl 24/3, Barac 4, Krivacevic -, Tanoh Dez 3.

Edző: Milos Konakov

Le Mans: Hudgins 9/3, Lewis 13/6, Narace 10/3, Mawugbe 5, Schwartz 7. Csere: Delaunay 7/3, De Lattibeaudiere 6/3, Djasrambaye 6, Grasshoff 4, Obasohan -, Yeguete 6.

Edző: Elric Delord

A szezon utolsó BL-mérkőzésére készült a Falco, amely a sorozat 6. fordulójában a francia Le Mans együttesét látta vendégül. A találkozó előtt ugyan már kialakult a csoport végső sorrendje, a szombathelyiek azonban az idegenbeli diadal után saját szurkolóik előtt is szerették volna begyűjteni a gallok skalpját.

Jó védekezéssel nyitott a magyar bajnok, amely Benke Szilárd kosarával a vezetést is meg tudta szerezni. A franciák második esélyüket sem tudták kihasználni, ám ezúttal a hazaiak is rontottak, majd a folytatásban is hasonlóan alakult a forgatókönyv és csupán két pontot jegyezhettünk fel a találkozón. Ezt megelégelték a vendégek, zsinórban hét pontot szereztek, aminek köszönhetően 2-7 állt az eredményjelző táblán. Lewis duplájával tovább nőtt a különbség, megtorpant a Falco, Keller Ákos hármasa viszont nagyon fontos pillanatban érkezett (5-9). Benke Szilárd labdaszerzése után Perl Zoltán szerezte meg 500. pontját a kispadról érkezve a Bajnokok Ligájában, a sötétmezesek azonban reagálni tudtak és 13-7-re vezettek szűk négy perccel a negyed vége előtt. Ez nem tartott sokáig, Benke Szilárd süllyesztett el egy triplát, ott loholt ellenfele nyomában a házigazda (10-13). Perl Zoltán egyre zárkóztatta a sárga-feketéket, a játékrész utolsó pontját azonban a Le Mans szerezte, ez pedig azt jelentette, hogy 12-17-ről jöhetett a folytatás.

A második etap elején több mint egy percet kellett várni az első kosárra, ez Hudgins nevéhez fűződött, Tanoh Dez András azonban gyorsan válaszolt (14-19). Egy jó védekezés után Perl Zoltán robogott végig, nem adta könnyen a bőrét a házigazda, a francia együttes azonban 17-24-re el tudott lépni. Perl Zoltán faultos kosara úgy kellett a Falcónak, mint egy falat kenyér, a csapatkapitány ráadásul a büntetőt is a helyére tette (20-24). Felváltva estek a kosarak, Perl Zoltán triplája célba ért, újfent egy volt közte (27-28). 33-33-nál már egyenlő volt az állás, nagyot küzdöttek a szombathelyiek, negyvenöt másodperccel a nagyszünet előtt pedig időt kért Milos Konakov. A hátralévő időben már csak a gallok tudtak egy triplát dobni, így aztán 35-38-cal mehettek pihenőre a felek.

Gyors kosárváltásokkal indult a harmadik felvonás, majd Keller Ákos zsákolt, Pongó Marcell triplájával pedig már a hazaiaknál volt az előny (45-43). A Le Mans is szórt egy hármast, fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Perl Zoltán floaterének tapsolhatott a publikum (47-46). Teljes mértékben nyitott volt a találkozó, ismét jól védekezett a Falco, Boris Barac kettese után pedig az időkérés mellett döntöttek a franciák (49-46). Érezhető volt, hogy őket is ki lehet zökkenteni, meg lehet fogni, egy pontot a vonalon is hagytak. Ennek ellenére összejött nekik a fordítás, a születésnapos Matt Tiby viszont kintről volt eredményes, újfent a vendéglátónál volt az előny (52-51). Űzték-hajtották egymást a felek, Matt Tiby ismét elsüllyesztett egy hármast, ezek egyértelműen az amerikai légiós pillanatai voltak. Rendkívül szorosan alakult az összecsapás, 59-57-es hazai vezetésnél kezdődhetett meg a záró tíz perc.

Ezt a Konakov-legénység kezdte, az első akciót azonban nem sikerült kosárra váltani, miként a másodikat sem, ezt pedig ki is használták a franciák (59-59). Matt Tiby rövid időn belül a harmadik tripláját is a helyére küldte, 62-59 volt az állás. A Falco 5-öse aztán tovább növelte a különbséget, immáron öttel vezetett a házigazda, ráadásul a Le Mans csak egy büntetőjét tudta értékesíteni (64-60). Ami nem ment a vonalról, az sikerült kintről, Hudgins volt eredményes, 64-63-nál egy pontra kapaszkodott a vendég alakulat. Hullámzott a találkozó, ezúttal is fordítani tudott a Le Mans, Perl Zoltán azonban gondoskodott arról, hogy ez ne tartson sokáig. Izgalmas, körömrágós hajrá elé néztünk, bő négy és fél perccel a vége előtt egyenlő volt az állás (66-66). Sokat hibáztak a csapatok, olykor tiszta dobóhelyzetekben is, Mawugbe kosara után pedig időt kért Milos Konakov (66-68). A játékmegszakítás után is franciák köszöntek be, akik ráadásul kisvártatva két büntetőt is dobhattak. Matt Tiby továbbra is remekül célzott, a franciák 50%-kal büntetőztek, másfél perc volt vissza, amikor 69-73 állt az eredményjelző táblán. Perl Zoltán nagyon finom mozdulattal tett fel egy ziccert, két pontra olvadt a differencia, ráadásul a támadó-lepattanó is megvolt a Falcónak. Perl Zoltán két dobást harcolt ki, majd egy labdaszerzés után 0.7 másodperccel a vége előtt kosarat szerzett. A Le Mans időkérése már nem osztott, nem szorzott, a Falco így 75-73-as győzelemmel zárta idei Bajnokok Ligája-szereplését.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.