2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Kosárlabda: magabiztosan húzta be a Szolnok elleni rangadót a Falco

A szombathelyiek az első, valamint a harmadik etapot is 28-12-re nyerték meg, végül 88-75-ös győzelmet arattak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 23. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 88-75 (28-12, 21-27, 28-12, 11-24)

Falco: Pot 2, Tanoh Dez 2, Benke 11/3, Tiby 23/9, Keller Á. 8/6. Csere: Kovács 7/3, Verasztó -, Perl 17, Barac 12, Jordano -, Pongó Ma. 5/3, Krivacevic 1.

Szolnok: Jovanovic 10/3, Eads 12/12, Pallai 2, Thomas 6/3, Wiggins 13. Csere: Lukács 6, Durham 18/9, Rudner -, Révész 4, Pongo Má. 4.

Edző: Oliver Vidin

Derbivel tért vissza a Schaeffler Aréna Savariába a Falco gárdája, amely némileg rendhagyó módon pénteken látta vendégül a Szolnok együttesét.

Pot szép kosara vezettel fel az összecsapást, majd két vendég büntető következett, s mivel ezekből csak az egyiket értékesítették is, 2-1 állt az eredményjelzőn. A szombathelyiek sem tudták pontokra váltani következő támadásukat, ez szolnoki gyorsindítást következett, 3-2-re vezettek a pirosmezesek. Nem igazán találták a fogást egymáson a felek, de Tiby triplája célba ért, 5-3 volt az állás. Kisvártatva újabb kosarat szerzett a címvédő, négy pont volt a differencia, de Oliver Vidin fiai is megvillantak és nem hagyták magukat leszakítani. A sárga-feketék ezután két hármassal ugrasztották talpra a publikumot, már 13-5 volt az állás. A vendégek aztán hasonló módon válaszoltak, igazi triplapárbaj vette kezdtét. Megszórták magukat a csapatok, három perccel a negyed vége előtt 18-11-re vezettek a vasiak, amit Barac toldott még meg néggyel. A Tisza-partiak dobásai nem ültek, Perl ráadásul mindegyik büntetőjét a helyére küldte, egyre inkább nyílt az olló. Pongó triplát szórt, nagyon elkapta a fonalat és ellenállhatatlanul játszott a Falco, amely végül 28-12-re vezetett az első etapot követően.

Szolnoki hármassal folytatódott a találkozó, amit újabb négy pont követett, villámgyorsan olvasztotta a különbséget a vendég alakulat. 28-19-nél fontos hazai tripla ért célba, majd a Szolnok is dobott egyet ebből a fajtából, 31-22 volt az állás.Sorjáztak a pontok, rengeteg kosár esett, igazi adok-kapok alakult ki. Bő négy és fél perccel a nagyszünet előtt 39-29-et mutatott az eredményjelző tábla, a vendégek duplája után pedig Tiby büntetőivel lépte át a negyvenes határt a Konakov-legénység (41-32). A vendégek ezt követően zsinórban négy pontot szereztek, Tiby viszont nem hibázott a vonalról és 43-36-ra módosította az eredményt. A játékrész hajrájában főként büntetőből gyarapították pontjaik számát a felek, az állás 49-39 volt az első félidő után.

Perl egy már védjegyévé vált középtávolival jelentkezett, majd az ő hatalmas passza után harcolt ki két büntetőt Tiby (53-39). A szombathelyiek válogatott klasszisa ezután Baracot szolgálta ki, nagyon bekezdett ebben a negyedben a házigazda (55-39). A Szolnok mintha egy picit bent maradt volna az öltözőben, de büntetőkből azért beköszöntek.Tiby triplával felelt, egy újabb villámgyors kosárnak köszönhetően pedig már 60-41 volt az állás. 11-2-vel kezdett a címvédő, időt is kért Oliver Vidin, majd a kettőből egy büntetőt tudtak bedobni a Tisza-partiak. 64-42-nél már a húsz pontot is átlépte a különbség, nagyon megtorpant a Szolnok, a hibákat, bizonytalanságokat pedig kíméletlenül megbüntette a sárgamezes alakulat. A vendégek mindössze három pontnál tartottak a negyedben, pedig már öt perc is eltelt abból, a vasiak pedig futószalagon szerezték a könnyű kosarakat. 72-42-nél már harminc volt közte, majd hosszú idő után ismét kosarat szereztek a szolnokiak. Benke Szilárd 2+1-es akcióval szomorította a tabella harmadikját, ebben a helyzetben pedig az is bőven belefért a hazaiaknak, hogy a ráadás büntető kimaradt (74-44). A hátralévő időben aztán még mindkét oldalon esett kosár, végül 77-51-ről kezdődhetett a záró felvonás.

Ennek első öt pontját a Szolnok szerezte, majd a sárga-feketék is beköszöntek, 79-57 volt az állás. A vendégek megpróbáltak belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, két büntető után 79-61-re zárkóztak, de így is rendkívül szorította őket az idő. Egy labdszerzés után könnyű kosárral lopakodtak tovább Oliver Vidin tanítványai, jött is az időkérés Milos Konakovtól, hogy megfékezze a szolnoki zárkózást. Benke Szilárd tempója nagyon kellett a címvédőnek, de 81-65-nél beragadtak a felek és nem jöttek az újabb kosarak. Ez a széria egy vendég saroktriplával szakadt meg, újfent időt kért Milos Konakov. Bár a vendégek az utolsó pillanatig küzdöttek, visszajönni már nem tudtak a mérkőzésbe. A Falco tizenhárom ponttal, 88-75-re győzte le az Olajbányászt.

A sárga-feketék legközelebb március 16-án, szombaton lépnek pályára, méghozzá 18 óra 30 perces kezdettel a ZTE otthonában.

Fotó: Pataki Gergő