2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Kosárlabda: hosszabbításos vereséget szenvedett Debrecenben a Falco

A DEAC 85-81-re tudott nyerni a címvédő ellen a 74-74-es rendes játékidőt követően.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 22. FORDULÓ

DEAC - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 85-81 (14-18, 20-23, 21-13, 19-20, 11-7)

DEAC: Edwin 15/3, Neuwirth 3/3, Drenovac 23/3, Williamson 19/6, Buljevics 15. Csere: Hőgye 3/3, Tadic 7, Garamvölgyi -.

Edző: Andjelko Mandic

Falco: Pot 11/3, Benke 6/6, Tanoh Dez -, Tiby 17/6, Keller 8. Csere: Jordano 6/6, Pongó 9/6, Kovács 2, Barac 2, Perl 20/6, Krivacevic -.

Kőkemény idegenbeli összecsapás várt a Falcóra a válogatott Európa-bajnoki selejtezői után, a sárga-feketék ugyanis a DEAC otthonában vizitáltak a pontvadászat 22. játéknapján,

Pot és Benke kooperációja után utóbbi triplájával vette kezdetét a mérkőzés, majd előbbi kettőből egy büntetőt dobott be, viszont egy hármassal javított - írja a bb1.hu. Két és fél perc után Drenovac szerezte meg az első hazai pontokat, Williamson kettesével folytatódott a zárkózás (4-7). Keller egy támadólepattanót tett vissza, Edwin távolról volt pontos, Buljevics egalizált. Keller dobott be két büntetőt, Perl süllyesztett el egy triplát, aztán közelebbről sem hibázott. Drenovac szerzett három pontot két támadásból, Edwin csökkentette két pontra a hátrányt, Perl második esélyből szerzett duplát, így aztán 14-18-cal ért véget az első felvonás.

Falco-hármassal vette kezdetét a második negyed is, ezúttal Jordano szerezte azt, Pongó hármasa már 10 pontos vezetést jelentett a címvédőnek, Williamson is dobott egy távolit. Jordano folytatta a triplafesztivált, Drenovac zsákolt egyet, Kovács ziccerezett. Tadics szolgálta ki remekül Williamsont, Milos Konakov pedig időt kért (21-29). Perl passzából Pongó dobott újabb hármast, Williamson és Perl váltott kosarat, Buljevics értékesítette a büntetőit. Edwin hozta közelebb a Debrecent, Buljevics fejezett be a festékben, Barac kosara után időt kért Andjelko Mandics (30-36). Pot találta meg remekül Kellert, Drenovac tempója esett be, Edwin tört be remekül. Pot 2+1-e után megint időt kért a DEAC, de a félidőig már nem változott az eredmény, 34-41-ről folytatták a felek.

A második félidő alaphangját Tiby pontjai adták meg, Edwin kettesére Pot válaszolt, Drenovac tempójára Perl dobott egy triplát. Williamson egy pontot a vonalon hagyott, Drenovac büntetői után Perl ziccerezett (41-50). Tiby büntetői estek be, Drenovactól csak az egyik, Tadics találta meg két pontra Hőgyét. Drenovac és Williamson lefelezte a két csapat közötti különbséget, Milos Konakov időt kért. A negyed vége ennek ellénre is a DEAC-nak sikerült jobban, Williamson és Edwin kosaraival át vette a vezetést Andjelko Mandics csapata, az utolsó etap előtt 55-54 volt az állás.

Pongó egy büntetővel egyenlített, Edwin törte fel a vendég védelmet két pontért, a Falco irányítója aztán már mindkét dobását a helyére küldte a vonalról. Tiby szórt be egy hármast, erre Tadic válaszolt két ponttal, majd Keller kettesét is ő annulálta a túloldalon (61-62). Williamson vette vissza a vezetést a Debrecennek, Buljevic elzárásából Tadic egy tempót is bedobott, Milos Konakov pedig időt kért (65-62). Benke a sarokból talát a gyűrűbe, Tiby büntetőivel már a címvédő állt jobban, Perl kosara után jött az időkérés a DEAC-tól. Buljevics faulttal együtt is betalált, de a plusz egy kimaradt, aztán Drenovac bejátszását is ő fejezte be és egyenlített. Pot tempója volt tökéletes, Andjelko Mandics időt kért. Drenovac óriási hármast dobott, Hőgye triplája ezt követően kimaradt, Tiby viszont betalált a sarokból 18 másodperccel a vége előtt. Drenovac második esélyből ki tudott egyenlíteni, 2,8 másodperc volt az órán, amikor a Falco időt kért. Keller a végén hibázott, így jöhetett a hosszabbítás a 74-74-es rendes játékidő után.

Neuwirth triplája nyitotta a túlórát, Perl dobott egy tempót, Buljevics Benke mellett szerzett két pontot a festékben. A magasember bedobott két büntetőt is, Tiby mutatott be egy 2+1-et, Drenovac két pontjára Perl válaszolt. Tadic egy pontot a vonalon hagyott, így 43 másodperccel a vége előtt három pontos hátrányban kért időt Konakov. Hőgye büntetője lezárta a mérkőzést, így a DEAC 85-81-re legyőzte a címvédő Falcót.

A szombathelyiek legközelebb március 8-án, pénteken a Szolnokot fogadják. A találkozó 18 órakor veszi majd kezdetét.

Fotó: Pataki Gergő