2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Kosárlabda: esélyt sem adott az Albának és magabiztosan jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe a Falco!

A szombathelyiek 95-73-as diadalt arattak a sorozat negyeddöntőjében a nagy rivális székesfehérváriak ellen.

ZSÍROS TIBOR KOSÁRLABDA FÉRFI MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 95-73 (21-19, 33-21, 25-16, 16-17)

Falco: Pot 6, Tanoh Dez -, Benke 15/9, Tiby 9, Keller Á. 8. Csere Kovács 3/3, Krivacevic 3, Verasztó -, Barac 4, Perl 22/3, Jordano 11/9, Pongó 14/9.

Edző: Milos Konakov

Alba: Chambers 12/3, Kass -, Barnett 18/9, Philmore 4, Dickey 7. Csere: Fazekas -, Takács Mi. -, Balogh 14/6, Roberts 6, Vojvoda 12/3.

Edző: Alejandro Zubillaga

Deja vu érzéssel várhatta a Zsíros Tibor Magyar Kupa szerdai negyeddöntőjét a címvédő Falco gárdája, amely számára a tavalyi kiíráshoz hasonlóan ezúttal is az Albán keresztül vezetett az út a legjobb négy csapat közé.

Kimaradt kísérletekkel vette kezdetét az ütközet, két percet kellett várni, míg Tiby büntetőjének köszönhetően megszületett a találkozó első pontja. A vendégek gyorsan válaszoltak egy mezőnykosárral, fordítottak, majd felváltva vezettek a felek, szorosan alakult a találkozó. 5-8-nál először volt három pont a különbség, Pongó viszont egy 2+1-es akcióval egalizált, bő öt perc után 8-8 állt az eredményjelző táblán. Mindkét együttes sokat hibázott, az Alba egy triplával ismét hárompontos előnyre tett szert, amit meg is tudott toldani, 8-13-ra vezettek a fehérváriak. Tiby hibátlanul büntetőzött, ez nagyon kellett a szombathelyieknek, majd Perl floatere is célba ért, villámgyorsan visszaküzdötte magát a házigazda (12-13). Váltott kosarakkal haladtak a csapatok, a minimális előny a vendégeknél volt, de Jordano dudaszós triplájának köszönhetően a címvédő várhatta előnyből a második etapot (21-19).

Fehérvári duplára Jordano zsinórban öt ponttal felelt, 26-21-nél viszont triplát süllyesztettek el a vendégek, amire hasonlóképp válaszolt a vasiak légiósa (29-25). Perl középtávolija a helyére került, majd Pongó is jegyzett egy hármast, 34-25-nél pedig időt is kért Alejandro Zubillaga mester. Vojvoda kísérlete kiszédült, nem sokkal később azonban már kosárnak örülhetett az Alba. Finoman fogalmazva sem adták magukat könnyen a vendégek, kapaszkodtak becsülettel, Benke Szilárd hármasa azonban nagyon fontos pillanatban érkezett szombathelyi szempontból (38-29). 42-29-nél már tízen kívülre került az Alba, jött is az újabb timeout, Kovács Benedek viszont még nehezebb helyzetbe hozta a Fejér vármegyeieket, ugyanis ő is a helyére küldött egy triplát. Nem lassított a Konakov-legénység, már a húsz ponthoz közelített a különbség, Philmore hármasa azonban elodázta ennek kialakulását (47-32). A vendégek igyekeztek megnyomni a nagyszünet előtti periódust, tudtak is faragni a hátrányból, a sárga-feketék azonban így is 54-40-re vezettek két negyed elteltével.

Perl triplájával nyitotta tovább az ollót a Falco, négy ponttal zárkózott az Alba, a hazaiak azonban gyorsan gondoskodtak arról, hogy visszaálljon a differencia (61-44). 64-44-nél már húsz pont volt közte, a vendégek nem találták az ellenszert, ráadásul a hazaiak már minden mezőnyfault után büntetőt dobhattak. Három és fél perccel a felvonás vége előtt 68-48 volt az állás, de ennek tükrében sem vett vissza a Falco, amely minden egyes másodperccel közelebb került a legjobb négy közé jutáshoz. Pongó triplája után 76-52 állt az eredményjelző táblán, az utolsó játékrészre pedig 79-56-tal kanyarodtak a csapatok.

Ennek első pontjait a fehérváriak jegyezték, majd Barac harcolt ki két büntetőt, amiket biztos kézzel értékesített is (81-58). Ezt követően a vendégek pillanatai következtek, 81-66-ra jöttek fel, Perl büntetője azonban megszakította az Alba sorozatát. A házigazda aztán könnyű kosarat is szerzett, a sötétmezesek pedig ismét megtorpantak, amit Tiby könyörtelenül ki is használt (87-66). Perl Zoltán bünetői után már 91 pontnál járt a Falco, közel volt a százas határ a szombathelyiek számára, amikor két és fél perc volt még vissza az összecsapásból. Ezt ugyan nem sikerült elérni, ám aligha bánják a sárga-feketék, akik így is nagyon magabiztos, 95-73-as győzelemmel jutottak be a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 16. szám - 2024.04.26.