2024.05.06., hétfő  •  Ivett, Frida napja
Kosárlabda Bajnokok Ligája: nem sikerült nyernie Spanyolországban, így már biztosan nem juthat tovább a Falco

A magyar bajnoki cím védője 88-65-ös vereséget szenvedett az Unicaja Malaga vendégeként.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA "A" CSOPORT 5. FORDULÓ

UNICAJA MALAGA - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 88-65 (22-14, 23-13, 17-14, 26-24)

Malaga: Carter 6/6, Saint-Supery 3/3, Taylor 8, Osetkowski 10, Kravish 11. Csere: Ejim 6, Sima 16, Dedovic 14/6, Díaz 10/6, Kalinoski -, Thomas 4.

Edző: Ibon Navarro

Falco: Pot 3, Jordano 7/3, Benke 7/3, Tiby 11/6, Keller 2. Csere: Perl 16/3, Pongó 10/9, Verasztó -, Barac 6, Krivacevic 3, Tanoh Dez -.

Kőkemény spanyolországi túra várt a Falco együttesére a Bajnokok Ligájában, a sárga-feketék dolgát pedig nem könnyítette meg, hogy a Le Mans Peristeri elleni sikere végett csak akkor maradhatott esélyük a továbbjutásra, ha legyőzik az Unicaja Malaga gárdáját.

Pot szép középtávolija vezette fel a találkozót, majd Kravish zsákolásával módosult 2-2-re az állás. Az első két kosár után megtorpantak a csapatok, sok volt a hiba, a pontatlanság, az ínséges időszakot Jordano kettese törte meg (2-4). A folytatásban a házigazda spanyolok pillanatai következtek, 8-4-re megléptek, az újabb hazai pontok után pedig időt kért Milos Konakov (11-4). Nem adta magát könnyen a sárga-fekete alakulat, 13-10-nél már csak három volt közte, 13-12-nél pedig Ibon Navarro hívta magához övéit. Ha nehezen is, de Thomas begyötört egy duplát, majd ismét erőre kapott a Malaga, 20-13-nál újfent hét pont volt a differencia. A negyed végén aztán kosarat váltottak a csapatok, így aztán 22-14-ről folytatódhatott a küzdelem.

24-14-nél először volt tíz pont a különbség, majd egy triplát is elsüllyesztettek a vendéglátók, Jordano azonban hasonló módon válaszolt (27-17). A szombathelyiek kimaradt büntetőit faultos kosárral használta ki a Malaga, amely 32-17-nél már tizenöt ponttal vezetett. Időt is kért Milos Konakov, ám ezt követően is hatalmasat kellett küzdenie a Falcónak, hogy tartani a tíz pont körüli távolságot. Három perccel a nagyszünet előtt 37-25 állt az eredményjelzőn, Milos Konakov legénysége pedig nem tudott közelebb férkőzni, az első két negyedet követően 45-27 volt az összecsapás állása.

Perl Zoltán triplája nagyon kellett a magyar bajnoknak, miként a két bedobott büntetője is, kulcsfontosságú volt, hogy a vendégek ne engedjék még jobban el a spanyolokat. Pongó Marcell hármasával 47-35-re zárkózott a Falco, majd Keller Ákos zsákolt óriásit, időt is kért a Malaga (47-37). A komoly offenzívára egy 8-0-s sorozattal reagált a hazai gárda, 55-37-re elhúzott. 57-39-nél ismét leragadtak a csapatok, nem jöttek a kosarak, 60-39-nél pedig újabb vendég időkérés következett. Az etap utolsó kosarát a spanyolok szerezték, a záró felvonás előtt 62-41-re vezetett a Malaga.

Hazai 2+1-es akcióval vette kezdetét a negyedik játékrész, ez pedig egyre nehezebb helyzetet eredményezett. Semmi sem akart sikerülni a szombathelyieknek, az idő fogyott, öt és fél perccel az összecsapás vége előtt 70-45 állt az eredményjelző táblán. 72-48-nál ismét az időkérés mellett döntött Milos Konakov, ez azonban már nem osztott, nem szorzott. A Malaga magabiztos, 88-65-ös sikert aratott, a hazaiak sikerével pedig az is eldőlt, hogy a szombathelyiek a csoport negyedik helyén végeznek.

A Falco december 19-én, kedden hazai környezetben a francia Le Mans ellen zárja a Bajnokok Ligája csoportkörét.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.