2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Kosárlabda Bajnokok Ligája: 24 ponttal verte litván ellenfelét a Falco KC

A Neptunas Klaipeda együttesét fogadta szerdán a Falco-Vulcano Energia KC csapata a kosárlabda Bajnokok Ligájában. Kövesse velünk a mérkőzés történéseit.

Az ellenfélről ezt írta a Falco hivatalos oldala:

A litván bajnokságban háromszoros bronzérmesek, kétszeres ezüstérmesek. A kupában egyszer tudtak bronzot szerezni. A Neptunas 2016 óta tagja a Bajnokok Ligájának. Az előző három idényben mindig a legjobb 16 között estek ki. Idén a BL-ben rendkívül jó statisztikai mutatókkal rendelkeznek. Átlagban 85,3 pontot dobnak, 37,8 lepattanót szednek le, és 20,7 gólpasszt osztanak ki. Ez a hatodik, tizedik és a kilencedik legjobb adat a 32 csapat közül.

4-2-es mérleggel állnak: otthon megverték a Brindisit (81-71), a Zaragózát (91-73), a Besiktast (86-80), emellett idegenben a PAOK-ot (72-94). Hazai pályán legyőzte őket a Dijon (75-89), illetve Németországban a Bonn bizonyult jobbnak (97-85). A legjobb pontdobóik: Deividas Gailius (14,5), Gytis Masiulis (11,8), és Tomas Delininkaitis (9,5).

Falco Vulcano KC Szombathely  - Neptunas Klaipeda 97-73 (21-14, 25-22, 27-18, 24-19)

Falco:
Hooker 16/3, Curry 7/3, Benke 16/12, Washington 8/3, Reddic 10. Csere: Váradi 5, Lake 3, Filipovity 11/3, Perl 21.
Neptunas: Janavicius 10/6, Sedekerskis 2, Gailius 4, Galdikas 15, Masiulis 9. Csere: Delininkaitis 15/9, Jogela -, Olisevicius 6, Slavinskas 6, Williamson 6.

I.negyed

Litván kosárral indult a mérkőzés, amit sokáig pontcsend követett, ám a 3. percben jött az első hazai kosár is Washington révén (2-2). Nem sokáig volt egyenlő az állás, a vendégek egy faulttal együtt bedobott kosárral válaszoltak, majd közvetlenül utána jött Reddic és 4-5-re módosította az állást. Ezt gyors pontváltás követte, így a negyed feléhez érve 6-7 volt az állás a vendégeknek.  A 6. percben Benke Szilárdnak köszönhetően átvette a vezetést a hazai csapat, majd Washington zsákolt egyet, amivel 12-11 arányban a Falconál volt az előny. A vendégek időkérése után ismét Benke jelentkezett egy triplával, így már 15-11 volt a 7. percben az állás. Próbált zárkózni a Neptunas, de 15-13-nál egy remek Reddic-megmozdulásnak köszönhetően ismét visszaállt a 4 pontos különbség (17-13).  Perl szép egyéni akciójának köszönhetően az utolsó percre tovább nőtt az előny. 19-14 volt a Falconak. A negyed utolsó kosarát Váradi jegyezte, így az első 10 perc után 21-14 volt az állás a szombathelyiek javára.

II.negyed

A második negyedben is a litvánok dobták az első kosarat, amire gyorsan válaszolt Perl. (23-19). Ezután ismét Perl pillanatai következtek, zsinórban 8 pontot szerzett, így a 13. percben 29-23 volt az állás a hazaiaknak. Washingtonhoz hasonlóan Lake is zsákolt egyet a 14. percben, így már 7 pontos volt az előny (32-25). Ezután mindkét csapatnak sikerült faulttal együtt kosarat dobni, amivel a 15. percben 35-28 volt az állás. Hooker vállalta magára ezekben a percekben a vezér szerepét, neki köszönhetően tudta tartani előnyét a sárga-fekete együttes. A Falco rendkívül fegyelmezetten játszott támadásban is és védekezésben is, tudtak válaszolni a litván pontokra, így folyamatosan 6-7 pontos előny volt a hazai csapatnál. A 16. percben Filipovity zsákolása után 41-34-re módosult az állás, Tomas Rinkevicius, a litván csapat edzője időt is kért. Az időkérés után Perl és Hooker is beköszönt rövid idő leforgása alatt, így már 11 pontos volt az előny (45-34). A negyed végén egy litván duplát követően Reddic szerezte az utolsó pontot, így a szünetre 46-36-os hazai előnnyel vonultak a csapatok.

III.negyed

Benke 5 pontjával indult a második félidő, így a 22. percben 13 pontos volt már a szombathelyi előny (51-38). A litvánok tudták, hogy nem szabad elengedniük a hazaiakat, mindent meg is tettek ennek érdekében, a 23. percre 51-42-re zárkóztak fel, majd Washington büntetőjének köszönhetően gyorsan visszaállt a 10 pontos különbség (52-42). A hazaiak továbbra is nagyon jól dolgoztak mindkét palánk alatt, rendre sikerült büntetőket kiharcolni, illetve fontos lepattanókat megszerezni. A 25. percben Curry jelentkezett egy triplával, amivel 56-44 volt az állás. A meccsnek ezen szakaszában rendkívül jól dobott távolról mind a két csapat, egymást követték a triplák, amivel a 27.percben 59-50-et mutatott az eredményjelző. Ezután egyértelműen a hazaiak pillanatai következtek: a litvánok elkezdtek kapkodni a támadásoknál, amit Hooker, Váradi és Reddic ki is használt. Ezzel kialakult a mérkőzés eddigi legnagyobb különbsége, 16 pont (66-50). A negyed végére elfogyott a litván csapat, csupán büntetőből tudtak a gyűrűbe találni, a Falco pedig gyors kosarakat tudott szerezni, így az utolsó negyed előtt 19 pontos volt Váradi Benedekék előnye (73-54).

IV.negyed

Benke ott folytatta, ahol az előző negyedben abbahagyta, ismét egy fantasztikus triplával nyitotta a negyedet, amire érkezett a válasz, szintén tripla formájában (76-57). A változatosság kedvéért ismét Benke villant egy hármassal, majd litván büntetők következtek (79-59). A vendégek futottak az eredmény után, ők is érezték, hogy sokba került a 3. negyedbeli rövidzárlat, ami után el tudott lépni 19 ponttal a szombathelyi együttes. A negyedik negyedben is látszott a vendégeknél, hogy a dobóformájuk hagyott kívánnivalót maga után: a távoli dobásokat rendre elhibázták, így maradt a 20 pont körüli különbség a negyed közepére is. A negyed második felében főként büntetőből voltak eredményesek a csapatok, két és fél perccel a mérkőzés vége előtt 19 pontos volt az előny (88-69). A mérkőzés 38. percében megérkezett a szokásos Filipovity-tripla is, így visszaállt a 20 pontos különbség (91-71). Az utolsó percben az egész mérkőzésen egészen kiválóan játszó Perl Zoltán dobott pár másodperc alatt 4 pontot, ezzel már 24 pont volt a különbség (95-71). A mérkőzést Curry büntetői zárták, ezzel fantasztikus győzelmet aratott Gasper Okorn együttese a Bajnokok Ligájában (97-73).

A Falco rendkívül koncentrált és jó játékkal nyerte meg a mérkőzést a jó erőkből álló Neptunassal szemben, ezzel megszerezte sorozatban a harmadik győzelmét hazai pályán a Kosárlabda-Bajnokok Ligájában. Benke Szilárdék legközelebb december 10-én lépnek pályára hazai környezetben, akkor a francia Dijon együttesét fogadják.

Szöveg: Malomsoki Cintia
Kép: Nagy Jácint

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.