2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Jól tartotta magát a Jászberény, de a Falco örülhetett a végén a zártkapus mérkőzésen

A döcögős kezdés után egy kiváló utolsó negyeddel a maga javára fordította a mérkőzést a Falco, és továbbra is veretlen maradt hazai környezetben.

Falco - Vulcano Energia KC - Jászberényi KSE 77-67 (12-25, 26-17, 21-14, 18-11)

Falco KC: Hooker 6, Curry 6, Benke 11/3, Washington 5/3, Reddic 14,     Csere: Váradi 14/6, Lake 4, Filipovity 17/3, Bíró-

Jászberényi KSE: Nelson 8/6, Baker 26/6, Brbaklic 6, Penn 22/6, Pantelic 1   Csere: Buzás-, Peringer 4, Ruják-

A Jászberény együttesét fogadta a Falco az Aréna Savariában a Kosárlabda NB I 21. fordulójában. Az egészségügyi helyzetre való tekintettel már a mai mérkőzést is zárt kapuk mögött rendezték meg, a Falconak így szurkolóit nélkülözve kellett javítani a hétvégi Sopron ellen elszenvedett vereség után.

Quinton Hooker jegyezte a találkozó első kosrát, 2-0. A 4. percben kétszer is betalált a hazaiak 21-ese, így volt 6-4 az állás. A vendégeknél Brandon nagyon elkapta a fonalat az első percekben, majd Baker pontjai után a vezetést is átvette a JKSE, de csak rövid ideig. Benke büntetőkből egyenlített, majd Filipovity és Curry révén újra a Falconál volt az előny, 12-8. Ezután egy 0-10-es sorozatot produkált a Jászberény, 12-18-nál pedig jött is az első hazai időkérés. Nem igazán sikerült rendeznie a sorokat a Falconak, az ellenfélnél Brandon már 11 pontnál járt. Az első negyed végén 12-25-re húzott el a vendég együttes.

A 2. negyed hasonló képet mutatott, mint az első, a hazaiaknak nem igazán sikerült jól befejezni a támadásokat. A 3. percben aztán megtört a jég, előbb Váradi, majd Benke pontjaival csökkent a különbség, 16-30. Jött is a jászberényi időkérés. A negyed derekán Filipovity triplája nagyon fontos pillanatban érkezett, aztán a Falco 35-ösének újabb pontjai után Brandon dobott ziccert, 26-32. A szombathelyieknél ezekben a percekben a Filipovity-Benke duó, a vendégeknél pedig a Brandon-Baker páros vette hátára a csapatát,majd  28-37-nél jött az újabb hazai időkérés.Bakerrel nem igazán tudott mit kezdeni a Falco, de Reddic szépíteni tudott,  30-39.Az amerikai center újabb pontjai után, 34-42-nél a vendégek mestere szakította meg a játékot. A hajrában Filipovity zsákolt egyet, 38-42-es állásnál mentek szünetre a csapatok.

A harmadik 10 perc Reddic pontjaival indult, Curry kosara után pedig egalizáltak a sárga-feketék 42-42. Filipovity révén a vezetést is megszerezte a Falco, 44-42-t mutatott az eredményjelző.. Ezután hosszabb pontcsend következett, egyik együttes sem tudott betalálni. Filipovity törte meg ezt egy büntetővel, Benke pedig triplát dobott,  52-46. Brandon továbbra is kiválóan kosárlabdázott, egy perccel a játékrész vége előtt 54-53-ra felzárkózott a Jászberény. Az utolsó perc a Falconak jött ki jobban, de Nelson még be tudott találni kintről, így 59-56-os hazai vezetéssel fordultak az utolsó negyedre a csapatok.

Az utolsó felvonás elején Váradi szerzett 5 pontot gyors egymásutánban, majd Peringer zsákolása következett, ezzel volt, 64-60. Lake biztos ziccere után egymás hibáit használták ki a csapatok, majd a negyed közepén Washington zsákolt, 68-60. Brandon duplájára Váradi kintről tudott válaszolni, így 71-62 volt az állás 4 perccel a találkozó vége előtt. Reddic duplája után eldőlni látszott a mérkőzés, 2 perccel a vége előtt 9 pontos volt a hazai előny.. Erre még Curry is rá tudott tenni egy lapáttal dupla formájában, a Jászberény pedig időt is kért. A végén már csak a különbség volt kérdéses, végül 77-67 arányban győzni tudott a Falco.

A hétvégi vereség után javítani tudott tehát a Falco, amely március 14-én a Szolnok otthonába látogat majd.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.