Hihetetlen végjáték után az Alba Fehérvárt is legyőzte az SZKKA

Az elképesztő izgalmakat hozó mérkőzésen másfél perccel a vége előtt még hárommal vezettek a szombathelyiek, mégis egy időn túli hétméteres döntötte el a találkozót.

ALBA FEHÉRVÁR KC–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 33–34 (15–16)

Fehérvár: Mistina – Töpfner 1, Walfisch 6, Boldizsár 4, Mendy 10 (3), RÓZSÁS 4, Szarka A. 2. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics 3, Schuster, Utasi, Zazai 3, Pelczéder, Gerháth K.  Edző: Deli Rita

Szombathely: K. Tomasevics – Jovetic 4, Virág 2, Pődör R. 4, Gorilska 8 (2), Bandelier 7, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Szendrei 1, Horváth P. 3, Mayer Sz. 1, Pődör B. 1. Edző: Marosán György

A Szent István SE elleni győzelem után újabb nagyon fontos mérkőzés várt a szombathelyi kézis lányokra pénteken. Marosán György tanítványai a közvetlen rivális Alba Fehérvár otthonába utaztak, hogy folytasság jó szériájukat és megszerezzék sorozatban a harmadik győzelmüket a bajnokságban. Fantasztikus hangulatban léptek pályára a csapatok, Szombathelyről csaknem 100 lelkes szurkoló kísérte el a csapatot Székesfehérvárra.

Az első félidő igazi kiélezett küzdelmet hozott, hol a a fehérváriaknál, hol pedig a vasiaknál volt az előny. A játékrész nagy részében végig egyetlen gól volt a csapatok között, fej fej mellett haladtak végig a csapatok. Csire Fanni találata után 12-14-nél először volt kétgólos a különbség, majd rögtön jött az újabb szombathelyi találat és 12-15-re módosult az állás. A vendégek még a szünet előtt vissza tudtak jönni a mérkőzésbe, az első 30 perc után 15-16-os állással mehettek az öltözőbe a csapatok.

Hasonló volt a játék képe a második félidőben is, a gyors hazai egyenlítés után ugyancsak felváltva estek a gólok mindkét oldalon, megtippelni sem lehetett a mérkőzés végkimenetelét. A vendégeknél Jovetic volt különösen elemében, nagyon fontos találatokat szerzett, az ő góljával volt újra kétgólos a szombathelyi előny 22-24-nél, ami után Deli Rita, a hazaiak vezetőedzője időt is kért. A különbség ezután sem változott, tartotta előnyét a vasi együttes egészen 8 perccel a találkozó végéig, amikor sikerült kiegyenlítenie az Alba Fehérvárnak. A végjáték aztán elképesztő izgalmakat hozott: Csire Fanniék el tudtak lépni három góllal, 30-33 volt az állás, majd nagyjából 1 perc leforgása alatt kiegyenlített a hazai csapat,  de egy jogosan megítélt büntetőt Gorilska értékesített magabiztosan, így a Szombathely megnyerte a találkozót!

Egy hihetetlenül szoros és fordulatos találkozót tudott megnyerni a szombathelyi együttes, amely zsinórban a harmadik győzelmét aratta a bajnoksában. Marosán György csapata legközelebb március 7-én lép pályára, hazai környezetben a tabella 6. helyén álló Vác együttese ellen.

Deli Rita:

– Nagyon izgalmas és szoros mérkőzés volt, csalódottak vagyunk, mert mindenképpen szerettünk volna nyerni. Biljana Bandeliert nem tudtuk úgy semlegesíteni, ahogy szerettük volna, ez pedig nagyban befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét. Többször is megvolt a lehetőségünk az egyenlítésre, de nem koncentráltunk eléggé ezekben a fontos pillanatokban.

Marosán György:

– Azt gondolom, minden volt ezen a mérkőzésen, amiért szeretni a lehet a kézilabdát. Fordulatokból, izgalmakból, szép gólokból sem volt hiány. Nagyon büszke vagyok a lányokra, mindent megtettek,hogy  győzelemmel utazhassunk haza, nagyon örülök, hogy meglett a gyümölcse, hogy ennyit készültünk erre a találkozóra.