Helytállt az AVUS, de nem sikerült a bravúr az Eger otthonában

Igazi gólzáporos mérkőzést hozott az E.ON OBI-es vízilabda-bajnokság 11.fordulójában az Eger és az AVUS találkozója. A mérkőzést végül a hazaiak nyerték meg 18-12 arányban.

ZF-Eger–AVUS 18-12 (5-2, 4-3, 5-3, 4-4)

Eger: Kardos – Rasovics 1, Vlahopulosz 3, Murisics 3, Sántavy, Hosnyánszky 5, Gyárfás 2. Csere:  Krémer, Sánta 1, Lukács D., Baksa 2, Csacsovszky E. 1, Magyar M., Kürti.

Edző: Dabrowski Norbert

AVUS: Kovács B. – Marnitz 1, Jovanovic 2, Szőke Sz., Takács J. 1, Irmes., Ekler B. 1. Csere: Horváth A., Polovic, Szabó B. 2, Szőke B. 4, Sági, Hajmási 1.

Edző: Matajsz Márk

A klub hivatalos honlapjának beszámolója szerint egyáltalán nem lehetett azt mondani, hogy az egriek tartalékoltak volna erre a mérkőzésre, a legerősebb csapatuk szállt vízbe az Aligátorok ellen. Ennek megfelelően jobban is kezdte a hazai gárda az összecsapást, két és fél percnyi játék után 2-0-ra vezettek. Ekler Bendegúz szép góllal szépített, de Baksa, majd Vlahopulosz találataival 4-1-re elhúztak az egriek. Ám Marnitz emberelőnyből betalált, de Baksa góljával ismét visszaállt a háromgólós különbség. A második negyedben egyre inkább kijött a két csapat közti különbség. Habár az Európa-bajnok Hosnyánszky góljára még Jovanovic válaszolt (7-4), ezt követően 9-4-re megint elléptek a hevesiek. A harmadik negyed 9-5-ös hazai előnyről indult, a hazaiak aztán gyorsan állva hagyták riválisukat, két perc alatt három gólt szereztek: 12-5, eldőlt a találkozó. Az utolsó nyolc perc 14-8-ról indult, ezután már nem töltöttek, csak lőttek a csapatok. A vasiak igyekeztek faragni hátrányukon, felváltva estek a gólok, egyik csapat sem törődött már annyira a védekezéssel. Másfél perccel a lefújás előtt a remekül játszó Szőke Benedek góljával ugyan 16-12-re feljöttek az Aligátorok, de a hazaiak újabb két találatot szereztek, így alakult ki a 18-12-es végeredmény.

Az Aligátorokra a következő fordulóban igazi rangadó vár, február 15-én szombaton 18 órakor a Kaposvár együttese látogat Szombathelyre.

Kiemelt kép: aligator.hu