Hatpontos előnyt szerzett a Falco a Ventspils elleni első BL-selejtezőn

A Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában a Falco 6 ponttal, 75–69-re verte lett riválisát, így előnyből várhatja a visszavágót. A sárga-feketék már 15-tel is vezettek, azonban az utolsó negyedet jobban bírta a Ventspils.

A Nagyvárad ellen hosszabbítás után, idegenben vívta ki a továbbjutást a Falco a BL-selejtező első körében. A második fordulóban a lett ezüstérmes várt Washingtonékra.

A Falco a Váradi, Perl, Filipovity, Washington, Reddic ötössel kezdte a mérkőzést, és az első percek a sárga-feketék centeréről szóltak. Reddic vitte a vállán a csapatot, a lettek viszont nem hagyták elhúzni a szombathelyieket, sőt, a negyed vége előtt átvették a vezetést, de a kisszünetre – Lake jóvoltából – a mieinknél volt az előny (16–15). A második negyedben Perl nyújtott extrát, sorban szerezte a pontokat, és összeállt a Falco védekezése. A vendégek rengetek hármast rontottak, és Váradiék voltak határozottabbak a lepattanózásban. Az utolsó pár percet megnyomta az Okorn-legénység, amelynek meg is lett az eredménye (39–30).

A fordulást követően Krivacsevicsék 15 pontosra növelték előnyüket, de a vendégek az időkérés után rendezték soraikat, felzárkóztak, ám Reddic duplájával ismét magabiztos volt az előny (51–37). Rengeteget hibáztak a meccs ezen periódusában a játékosok, kosár is elvétve esett. A Ventspils a negyed végére tíz ponton belülre került, ám Benke triplájával 57–45-ös előnyt mutatott az eredményjelző.

Az utolsó felvonást kapkodva kezdte a háziazda, Gulbisék pedig büntetőkkel felzárkóztak (57–51). Perl pontjaival tudta őrizni a fórját a sárga-fekete alakulat, ám továbbra is gyenge százalékkal dobtak a játékosok. Reddic több ziccert is elrontott, az utolsó három percnek 69–61-es eredménnyel futottak neki a csapatok. A közönség buzdította a magyar bajnokot, de a lettek csak nem hagyták magukat, és bizony a játékvezetők sem álltak ekkor a helyzet magaslatán. Az utolsó percben Hooker betörésével ismét tízzel ment a Falco (75–65), ám a végén a kékek még beszórtak két duplát, kialakítva így a 75–69-es végeredményt.

Végeredmény:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – BK Ventspils 75–69 (16–15, 23–15, 18–15, 18–24)